17.01.2015 – KUALA LUMPUR

.

W KOŃCU DOTARLIŚMY DO SYMBOLU KL, WIEŻ PETRONAS. GÓRUJĄ NAD MIASTEM POŁĄCZONE PRZESZKLONYM MOSTEM. SWEGO CZASU BYŁY JEDNYMI Z NAJWYŻSZYCH.
W JEDNEJ JEST CENTRUM HANDLOWE. W DRUGIEJ SALA KONCERTOWA, OPERA, SIEDZIBY KORPORACJI. CHCIELIŚMY PÓJŚĆ, BO BYŁ FESTIWAL OPERY CARMEN. MOŻNA BYŁO OGLĄDAĆ OPERĘ LUB BALET. NA BALET CENY BILETÓW PO 100, 200, 280, 320, 380 RM. NIESTETY NIE BYŁO JUŻ TANICH BILETÓW.
ZWIEDZANIE WIEŻ ODBYWA SIĘ W TEN SPOSÓB, ŻE NAJPIERW SIĘ STOI W KOLEJCE PO BILET. PRZY JEGO ZAKUPIE WYZNACZANA JEST GODZINA WEJŚCIA. CENA BILETU 80 RM, SENIORZY 40 RM.

PO WYJŚCIU Z WIEŻ DOPADŁ NAS NIEZŁY DESZCZ ...
PO WYJŚCIU Z WIEŻ DOPADŁ NAS NIEZŁY DESZCZ …

..

ABY NIE CZEKAĆ USTALILIŚMY NASZE WEJŚCIE NA 17.30 I POSZLIŚMY OGLĄDAĆ MUZEUM SZTUKI MUZUŁMAŃSKIEJ. MOŻNA TAM OBEJRZEĆ WSZYSTKO. CUDOWNIE ZDOBIONE RĘKOPISY. KALIGRAFICZNE PISMO SAMO W SOBIE JEST DZIEŁEM SZTUKI. BROŃ, STROJE, FANTASTYCZNA BIŻUTERIA, CERAMIKA, OBRAZY, PRZEDMIOTY UŻYTKOWE. CAŁOŚCI DOPEŁNIAJĄ  OPISY HISTORYCZNE EPOK, ZWYCZAJÓW, TRENDÓW W SZTUCE, RÓŻNIC ARCHITEKTONICZNYCH. OGROM WIEDZY. OBEJRZENIE EKSPONATÓW I PRZYSWOJENIE TROCHĘ WIEDZY ZAJMUJE DUŻO CZASU. ALE WARTO.

WEJŚCIE DO WIEŻ POPRZEDZONE JEST ŚRODKAMI KONTROLI BAGAŻU CO JEST ZROZUMIAŁE.

PETRONAS TOWERS NA NAS NIE ZROBIŁO WSTRZĄSAJĄCEGO WRAŻENIA. WIDZIELIŚMY PODOBNE WIEŻE W SZANGHAJU TAK SAMO ŁĄCZONE MOSTEM.
WJECHALIŚMY NA 86 PIĘTRO I OBEJRZELIŚMY KL MOŻNA POWIEDZIEĆ Z LOTU PTAKA.  PRZY WYJŚCIU OFEROWANO ZROBIONE NAM ZDJĘCIA ZA 60 RM ALE NIE SKORZYSTALIŚMY.

PIETRUSZKA MARZYŁ O ZJEDZENIU BIAŁEJ ŻABY, WIEC POSZLIŚMY NA ALOR STREET, KTÓRA OFERUJE NAJSZERSZY W KL ZESTAW ULICZNEGO JEDZENIA.

IDZIEMY COŚ ZJEŚĆ
IDZIEMY COŚ ZJEŚĆ

.

LANGUSTY SĄ PO 30 RM, LANGUSTYNKI PO 15 RM, ŻABA 20 RM. PIETRUSZKA ŻABĘ CHWALIŁ, MNIE KIEDY SKOSZTOWAŁAM, WYDAWAŁA SIĘ GUMOWATA.
ABY JEDNAK ZJEŚĆ KOLACJĘ POSZLIŚMY TAM GDZIE BYŁA RYBA Z GRILLA. U NAS TA RYBA JEST NIEZNANA. NAZYWA SIĘ RYBA KURCZAK, PEWNIE PRZEZ PODOBIEŃSTWO MIĘSA DO KURCZAKA. CENA ZALEŻY OD WAGI – PŁACILIŚMY ZA DOŚĆ DUŻĄ RYBĘ OKOŁO 40 RM. ZNAKOMITA.

RYBA BYŁA WSPANIAŁA ...
RYBA BYŁA WSPANIAŁA …

.

SZYBKO DOTARLIŚMY DO DOMU NO BO PRZESTALIŚMY BŁĄDZIĆ.

.

>     ZOBACZ FOTY     <

.

.

Komentarze

Dodaj komentarz