23.01.2015 – Z LONGHOUSÓW DO KOTA KINABALU

.

RANO DOSTALIŚMY NA ŚNIADANIE MAKARON I SMAŻONE BANANY. JEDZĄC, KOLEJNY RAZ PODZIWIALIŚMY ŻYWE KOLORY BUSZU NA BORNEO. NIE ŚPIESZYLIŚMY SIĘ, BO AUTOBUS MIAŁ BYĆ O 14.

OBOK NASZEGO DOMU ZACZĄŁ SIĘ JAKIŚ RUCH. JEŹDZIŁY MOTORYNKI, SAMOCHÓD. WŁAŚCICIELE PRZYNIEŚLI NAM KSIĘGĘ PAMIĄTKOWĄ I ZACZĘLIŚMY SIĘ ŻEGNAĆ. OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZMARŁ ICH KREWNY I ROZPOCZYNAJĄ SIĘ PRZYGOTOWANIA DO POGRZEBU. MY MOGLIŚMY ZOSTAĆ JAK DŁUGO CHCEMY. PIETRUSZKA NA ODCHODNYM POWIEDZIAŁ WŁAŚCICIELCE, ŻE POWINNA ZMIENIĆ SYSTEM INFORMACJI KLIENTÓW O CENIE I MOŻLIWOŚCIACH DOTARCIA DO LONGHOUSU.

MAKARON NA ŚNIADANIE? CZEMU NIE ....
MAKARON NA ŚNIADANIE? CZEMU NIE ….

.

PO CHWILI KTOŚ ZAPYTAŁ NAS CZY CHCEMY POPATRZEĆ NA PRZYGOTOWANIA DO UCZTY POGRZEBOWEJ.

PRZYGOTOWANIA DO STYPY
PRZYGOTOWANIA DO STYPY

.

OCZYWIŚCIE, ŻE CHCIELIŚMY. ZA ROGIEM NASZEGO DOMU MĘŻCZYŹNI Z WIOSKI OPALALI NADZIANE NA ROŻEN PROSIAKI. BYŁO TO MĘSKIE WIDOWISKO, WIĘC PO PARU CHWILACH ODESZŁAM. PIETRUSZKA DOPUSZCZONY DO UDZIAŁU W CEREMONII SPRAWIANIA ZWIERZĘCIA ZOSTAŁ POCZĘSTOWANY LOKALNYM NAPITKIEM, PO KTÓRYM MA SIĘ NADAL DOBRZE. KIEDY WRÓCIŁ ZAAKCEPTOWANY PRZEZ KLAN MIAŁ TAKIE ZNAJOMOŚCI, ŻE TAKŻE MOGŁAM SPRÓBOWAĆ LOKALNEGO ALKOHOLU. BYŁ PRZEDZIWNY W SMAKU. LEKKO SŁODKI BIMBER.

POWOLI DOSZLIŚMY O 13.30 DO GŁÓWNEJ DROGI. USIEDLIŚMY NA PRZYDROŻNYM PNIU DRZEWA I CZEKAMY.

MINĘŁA UMÓWIONA GODZINA I NIESTETY AUTOBUSU NIE MA. O 14:15 WIDZIMY JADĄCY AUTOBUS. NASZ!!. WITALIŚMY SIĘ KIEROWCĄ JAK Z NAJBLIŻSZYM CZŁONKIEM RODZINY. AUTOBUS MIAŁ PODŁOGĘ ORAZ NIEKTÓRE OKNA WYŁOŻONE CZYSTYMI  KARTONAMI. CHYBA NA NASZĄ CZEŚĆ.
KIEROWCA NA DRODZE I W MIEŚCIE PROWADZIŁ TAK JAKBY JECHAŁ NA TORZE WYŚCIGOWYM FORMUŁY 1.

"...KIEROWCA JECHAŁ JAK NA TORZE WYŚCIGOWYM FORMUŁY 1..."
„…KIEROWCA JECHAŁ JAK NA TORZE WYŚCIGOWYM FORMUŁY 1…”

.

WRÓCILIŚMY DO NASZEGO HOTELU GDZIE ZOSTAWILIŚMY RZECZY. WYNAJĘLIŚMY PONOWNIE TEN SAM POKÓJ. WIECZOREM OCZYWIŚCIE POSZLIŚMY NA NOCNY RYNEK – TYM RAZEM WYBIERAJĄC RYBĘ KURCZAKOWĄ PODAWANĄ Z GRILLA.

NOCNY MARKET RYBNY
NOCNY MARKET RYBNY

.

NA PRZYSTAWKĘ JEDLIŚMY CEVICHE, CZYLI ŚWIEŻĄ SUROWA RYBĘ MACEROWANĄ W SOKU Z CYTRYNY. TO JEDNE Z LEPSZYCH CEVICHE JAKIE JADŁAM.

SAŁATKA Z WOROROSTÓW
SAŁATKA Z WODOROSTÓW

.

WARZYWAMI BYŁY ALGI W BARDZO ZIELONYM KOLORZE. ICH ŁODYGI ZWIEŃCZAŁY DROBNIUTKIE KULECZKI, PĘKAJĄCE PO UGRYZIENIU JAK KAWIOR.

"... ŁODYGI ZWIEŃCZONE DROBNIUTKIMI KULECZKAMI, PĘKAJĄCE PO UGRYZIENIU JAK KAWIOR..."
„… ŁODYGI ZWIEŃCZONE DROBNIUTKIMI KULECZKAMI, PĘKAJĄCE PO UGRYZIENIU JAK KAWIOR…”

.

WSZYSTKO PYSZNE.

.

>     ZOBACZ FOTY     <

.

.

Komentarze

Dodaj komentarz