18.08.2016 OGRODY CLAUDE MONETA I NORMANDZKIE OPACTWA

.

DZISIAJ ODWIEDZAMY TRZY CIEKAWE ZAKĄTKI FRANCJI.

ZACZYNAMY OD DOMU I OGRODU CLAUDE MONETA W GIVERNY.
STWORZONA PRZEZ ARTYSTĘ PRZESTRZEŃ OBEJMUJE OGROMNY OGRÓD PEŁEN KWIATÓW I ZABUDOWANIA MIESZKALNE. TO PIERWSZA Z DWÓCH CZĘŚCI. DRUGĄ TWORZY STAW Z JAPOŃSKIM MOSTKIEM I SŁYNNYMI NENUFARAMI. WOKÓŁ TEGO POROŚNIĘTEGO BAMBUSAMI, RÓŻNYMI DRZEWAMI, KRZEWAMI I KWIATAMI OBSZARU PŁYNIE JAKAŚ NIEDUŻA RZECZKA. PIĘKNIE.
MOŻNA TU SPĘDZIĆ CAŁY DZIEŃ. TRUDNO OKREŚLIĆ CZAS ZWIEDZANIA. TO BARDZO INDYWIDUALNA SPRAWA. NAM ZABRAŁO 2 godz. Z HAKIEM, ALE SPOKOJNIE MOGLIBYŚMY BYĆ DŁUŻEJ. WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO CO LUBISZ, ILE MASZ CZASU I JAKA JEST POGODA.
NAJLEPIEJ PRZYJECHAĆ TUTAJ PRZED 10-tą. WTEDY I O PARKING NIETRUDNO – DARMOWY OFEROWANY PRZEZ OGRODY MISTRZA, I KOLEJKA DO KASY NIEDUŻA. BILET ZBIORCZY DO DWÓCH ATRAKCJI – OGRODÓW I MUZEUM KOSZTUJE 16€50. MUZEUM NIE POWALA. JEST W NIM TYLKO KILKA SŁABSZYCH DZIEŁ MONETA I 3 DODATKOWE EKSPOZYCJE NIEZŁYCH MALARZY (ŚWIETNE PRACE SOROLLI). 30 min. WYSTARCZY Z NAWIĄZKĄ.

KOLEJKA DO KASY OGRODÓW MONETA PO 10:00 RANO
KOLEJKA DO KASY OGRODÓW MONETA PO 10:00 RANO

.

ZALICZYWSZY MIASTECZKO POJECHALIŚMY DO OPACTWA W JUMIÈGES.
SĄ TO NAJWIĘKSZE W NORMANDII  RUINY KLASZTORNE. DOŚĆ CIEKAWE. ZWIEDZANIE ZAJMUJE OD 40 DO 75 MINUT. W ZALEŻNOŚCI CZY CHCESZ ZOBACZYĆ DODATKOWĄ EKSPOZYCJĘ I PRZEJŚĆ SIĘ PO ROZLEGŁYCH NI TO OGRODACH NI TO PARKU. BILET WSTĘPU KOSZTUJE …….

KILKADZIESIĄT KILOMETRÓW DALEJ ZNAJDUJE SIĘ OPACTWO WANDRILLE. ZUPEŁNIE ODMIENNIE ZBUDOWANE I W ZNACZNIE LEPSZYM STANIE. CIĄGLE ŻYJĄ TU MNISI. CAŁOŚĆ ZDECYDOWANIE MNIEJSZA OD TEGO CO WIDZIELIŚMY W JUMIÈGES, ALE RÓWNIE CIEKAWA. DO ZOBACZENIA JEST KOŚCIÓŁ W MIASTECZKU I OPACTWO SKŁADAJĄCE SIĘ Z TRZECH NIEZALEŻNYCH BUDYNKÓW, Z KTÓRYCH NAJWIĘKSZY OBECNIE RENOWUJĄ. MOŻNA GO ZWIEDZAĆ TYLKO Z PRZEWODNIKIEM DO GODZINY 18-tej. POZOSTAJE DO ZOBACZENIA PIĘKNY, DUŻY KOŚCIÓŁ, PRZYKOŚCIELNY CMENTARZYK BRACI ZAKONNYCH I ICH ZABUDOWANIA MIESZKALNE (TYLKO Z ZEWNĄTRZ).
CAŁOŚĆ ZAJMIE OKOŁO 90 min.

TYLE NA DZIŚ…

.

► ZOBACZ FOTY ◀︎


Opublikowano

w

, , ,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz