26.08.2016 – MEMORIAŁ W CAEN I KONCERT KATEDRALNY W BAYEUX

.
DZISIEJSZY DZIEŃ W CAŁOŚCI POŚWIĘCAMY NA OGLĄDNIĘCIE JEDNEGO Z NAJSŁYNNIEJSZYCH MIEJSC UPAMIĘTNIAJĄCYCH LĄDOWANIE W NORMANDIIMEMORIAŁ W CAEN.

PRZED WEJŚCIEM JEST WYSTARCZAJĄCO DUŻO MIEJSCA NA DARMOWE PARKOWANIE. NIE TRZEBA ŚLEDZIĆ PRZEKIEROWAŃ RUCHU. WYSTARCZY POPATRZEĆ NA BOKI I MAMY MIEJSCE.

ZACZYNAMY OD OGROMNEGO, KICZOWATEGO POSĄGU STOJĄCEGO NA WPROST DRZWI WEJŚCIOWYCH DO OBIEKTU. JEST TO BRYŁA, CHYBA Z WŁÓKNA SZKLANEGO,  PRZEDSTAWIAJĄCA W TRÓJWYMIARZE SŁYNNE ZDJĘCIE Z DNIA ZAKOŃCZENIA WOJNY – CAŁUJĄCĄ SIĘ PARĘ AMERYKAŃSKIEGO MARYNARZA Z PIELĘGNIARKĄ NA N.Y. TIME SQUARE. TA GENIALNA FOTA JEST ZNANA POD KILKOMA NAZWAMI: V-J DAY IN TIMES SQUARE; V-DAY, THE KISS …
WSZYSCY ROBIĄ SOBIE ZDJĘCIA POD TYM POMNIKIEM-POSĄGIEM.

WEJŚCIE DO MUZEUM NIE JEST TANIE. BILET NORMALNY KOSZTUJE 19€50. DOSTAJE SIĘ ZNIŻKĘ JEŻELI ZWIEDZAJĄC WCZEŚNIEJ JAKĄŚ INNĄ ATRAKCJĘ TURYSTYCZNĄ POWIĄZANĄ Z WYZWALANIEM NORMANDII ZACHOWALIŚMY BILET DO NIEJ. ZNIŻKA DAJE 5€40 UPUSTU.
DO ZOBACZENIA JEST KILKA EKSPOZYCJI. NAJWIĘKSZA DOTYCZY OCZYWIŚCIE LĄDOWANIA W RAMACH OPERACJI OVERLORD.
WSZYSTKO ZACZYNA BARDZO PRECYZYJNE NAKREŚLENIE SYTUACJI MIĘDZYNARODOWEJ OD MOMENTU ZAKOŃCZENIA I WŚ. POTEM PRZEDSTAWIONE SĄ SZCZEGÓŁOWO DZIAŁANIA WOJENNE I ŻYCIE POD OKUPACJĄ NA TERENIE FRANCJI I W EUROPIE.  NA KONIEC MAMY OCZYWIŚCIE CZĘŚĆ BEZPOŚREDNIO DOTYCZĄCĄ WYZWOLENIA. CAŁOŚĆ JEST MULTIMEDIALNA. SĄ FILMY I DIORAMY. WSZYSTKIE OPISY ZROBIONO W CZTERECH JĘZYKACH. DODATKOWO MOŻNA OGLĄDNĄĆ EKSPOZYCJE OPISUJĄCE ŻYCIE POWOJENNEJ EUROPY. PLAN MARSALA, ŻELAZNĄ KURTYNĄ, WYŚCIG ZBROJEŃ itp.
ZWIEDZANIE ZAJMUJE CO NAJMNIEJ  4,5 godz. CAŁOŚĆ OCENIAM NA CZWÓRKĘ Z MAŁYM PLUSIKIEM. WYDAJE MI SIĘ, ŻE POWINNO TU BYĆ WIĘCEJ MULTIMEDIÓW.

 

BAYEUX - BOCZNE WEJŚCIE DO KATEDRY
BAYEUX – BOCZNE WEJŚCIE DO KATEDRY

.

PO OSTRYGOWEJ KOLACJI WYBIERAMY SIĘ DO BAYEUX NA KONCERT W TAMTEJSZEJ KATEDRZE. GRAJĄ MŁODZI BRYTYJCZYCY. MUZYKA ŚWIETNIE SIĘ ROZNOSI W ŚREDNIOWIECZNYM WNĘTRZU. WARTO BYŁO PRZEJECHAĆ TE 30 + km. TYM BARDZIEJ, ŻE JESZCZE PRZED SPEKTAKLEM UDAJE NAM SIĘ KUPIĆ TROCHĘ WIN W NASZYM ULUBIONYM SKLEPIKU

.

► ZOBACZ FOTY ◀︎

 


Opublikowano

w

, , ,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz