27.04.2017 – COPACABANA – KILKA KULINARNYCH RAD

.

SPAKOWANE KLAMOTY ZOSTAWILIŚMY W HOSTELU I MAJĄC PRZED SOBĄ CAŁY DZIEŃ OCZEKIWANIA NA AUTOBUS DO CUZCO, TROCHĘ POWAŁĘSALIŚMY SIĘ PO COPACABANIE. NIE ZA DUŻO, BY WOMBACIE USZKODZONE KOPYTKO NIE NADWYRĘŻAĆ PRZED PLANOWANYM ZDOBYWANIEM MACHU PICCHU.

ŚNIADANIE W POLECANEJ PRZEZ LP „LA CHOZA CAFE & RESTAURANT”  BYŁO DUŻYM WYZWANIEM. DROGO I NIEDOBRZE (50 B).

NAJGORSZE, ŻE ONI TU WSZYSCY PRAWIE WCALE NIE  ZNAJĄ ANGIELSKIEGO.

COPACABANA JEST NIEWIELKA. DO TEGO KILKA ULIC WZNOSI SIĘ STROMO. NIE SĄ TO NAJLEPSZE WARUNKI DO ĆWICZENIA ZWICHNIĘTYCH KOŃCZYN.

POWOLI PRZEMIERZALIŚMY ULICE MIASTECZKA. NA GODZINKĘ ZATRZYMALIŚMY SIĘ W ŚWIETNIE POŁOŻONYM I WYGLĄDAJĄCYM PRZYZWOICIE BARZE HOTELU ESTELAR DEL LAGO TITICACA PRZY av. COSTANERA, NIEMAL NA PLAŻY. DAJĄ TU NIEZŁE DRINKI. TAK MINĄŁ PRAWIE CAŁY DZIEŃ.

COPACABANA – NIESTETY, NIE UDAŁO NAM SIĘ TUTAJ ZJEŚĆ …

.

OBIAD CHCIELIŚMY ZJEŚĆ NA LOKALNYM RYNKU – ZDECYDOWANIE NAJLEPSZYM POD WZGLĘDEM KULINARNYM MIEJSCEM COPACABANY, POWTARZAJĄC EWENTUALNIE WCZORAJSZĄ KOLACJĘ. NIESTETY, NIC Z TEGO NIE WYSZŁO, BO Z POWODU AWARII ODCIĘTO DOPŁYW WODY. MUSIELIŚMY PODEJŚĆ DO WCZEŚNIEJ WIDZIANYCH, DOBRZE WYGLĄDAJĄCYCH CENOWO I KULINARNIE JADŁODAJNI, STOJĄCYCH WZDŁUŻ ZACHODNIEJ STRONY PLAŻY. JEDZENIE OK. ŻADNE OCHY-ACHY, ALE 25 B ZA PORCJĘ TO PRZYZWOITA CENA.

SPOTKALIŚMY TU FAJNĄ PARĘ PODRÓŻNIKÓW. KINGĘ Z POLSKI I ALBERTA Z NASZEJ ULUBIONEJ HISZPANII.

UDAŁO NAM SIĘ TEŻ KUPIĆ WODĘ GAZOWANĄ W DOBREJ CENIE, BO PŁACILIŚMY 6 B ZA 1,5 L. WYDAJE SIĘ TO NIEISTOTNE, ALE TYLKO W JEDNYM SKLEPIE W CAŁYM MIASTECZKU BYŁA TAKA CENA. W POZOSTAŁYCH ZA 0,6 l PŁACILIŚMY 5 B. BIORĄC POD UWAGĘ ZUŻYCIE DZIENNE W GRANICACH 2,5 l / os. OSZCZĘDZILIŚMY SPORO.

NASZ AUTOBUS TYPU VIP ODJEŻDŻAŁ O 18:30. BILETY KUPILIŚMY POPRZEDNIEGO DNIA, DZIĘKI CZEMU CENA NIEZNACZNIE SPADŁA W STOSUNKU DO TEJ PROPONOWANEJ WCZEŚNIEJ. NA TYM PRZEJEŹDZIE NIE OSZCZĘDZILIŚMY ZBYTNIO, BO TRUDNO JECHAĆ CAŁĄ NOC W NIEWYGODNYCH WARUNKACH.
NA w/w 10-godz. TRASIE SĄ DOSTĘPNE 3 MOŻLIWOŚCI PODRÓŻOWANIA AUTOBUSEM:  Z MIEJSCAMI PRAWIE LEŻĄCYM @ 160 B; PÓŁLEŻĄCYMI  @ 100 I SIEDZĄCYMI @ 60.

RUSZYLIŚMY PLANOWO. NA GRANICY TYM RAZEM NIE BYŁO PRZESTOJU …

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.

Komentarze

Dodaj komentarz