18.07.2017 – NAGŁY I NIESPODZIEWANY WYJAZD DO WŁOCH

.

WYJAZD DO WŁOCH  SPADŁ NA NAS JAK GROM Z JASNEGO NIEBA, ZA SPRAWĄ NIEJAKIEGO JASIA. NIE MIELIŚMY ŻADNEGO ZAMIARU RUSZAĆ SIĘ GDZIEKOLWIEK W TE WAKACJE.

JESTEŚMY MIĘDZY POWROTEM Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ A WYJAZDEM DO TAJLANDII I ANI NAM W GŁOWIE JAKIEŚ WYJAZDY. TYM BARDZIEJ, ŻE CHCEMY SIĘ SPOTKAĆ POD KONIEC LIPCA Z ZAGRANICZNYM  ODGAŁĘZIENIEM RODZINY PRZYJEŻDŻAJĄCYM NA TYDZIEŃ DO KRAJU. PRZEZNACZYLIŚMY NA TO 3 DNI.

 RZECZONY JAŚ, WPADAJĄC DO POLSKI MIESIĄC WCZEŚNIEJ NIŻ PLANOWAŁ, OTWORZYŁ PRZED NAMI NAGLE A NIESPODZIEWANIE, MOŻLIWOŚĆ POZOSTAWIENIA KOTA POD CZUŁĄ OPIEKA MAMY PIETRUSZKI. 
KIEDY PRZEDSTAWIŁAM OBYDWOJGU SPRAWĘ, MAMA SIĘ WYRAŹNIE UCIESZYŁA, A KOT ZAMRUCZAŁ – ZNOWU JEDZIECIE?… NO DOBRZE, BYLE NA KRÓTKO …

WYBÓR MIEJSCA PODRÓŻY BYŁ OCZYWISTY. NIC, CZEGO NIE ZNAMY. NIC NOWEGO, TYLKO ODWROTNIE. CZYLI TAM, GDZIE JUŻ BYLIŚMY NIEJEDEN RAZ.

MOJA PRZYJACIÓŁKA Z ŁAWKI SZKOLNEJ NA DOBRE ZMIENIŁA SWOJE MIEJSCE ZAMIESZKANIA Z PÓŁNOCNYCH NA POŁUDNIOWE WŁOCHY. PRZEPROWADZIŁA SIĘ NA STAŁE DO APULII, GDZIE JUŻ PRZED TYM MIAŁA TRULLO, KTÓRE WYNAJMUJE TURYSTOM. TERAZ KUPIŁA MIESZKANIE W LECCE.
 MUSIELIŚMY ZOBACZYĆ JAK SIĘ URZĄDZIŁA. GDYBYŚMY POJECHALI GDZIE INDZIEJ, NIE DAROWAŁABY NAM TEGO. I SŁUSZNIE.

RZUCILIŚMY SIĘ DO KUPOWANIA BILETU TANICH LINII LOTNICZYCH DO BARI. CENA BYŁA TAKA SOBIE. WIADOMO ŚRODEK LATA.

JAK SIĘ O TYM DOWIEDZIAŁA INNA NASZA PRZYJACIÓŁKA, KRYSIA – TAKŻE Z ŁAWY SZKOLNEJ, POSTANOWIŁA ODWAŻNIE SIĘ RZUCIĆ W WIR PODRÓŻY Z NAMI. NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ. MUSIAŁAM JEJ WPRZÓDY OBIECAĆ, ŻE NIE BĘDZIEMY WIECZNIE CZEGOŚ ZWIEDZAĆ.

Z KOLEI ONA, TARGANA UCZUCIAMI MACIERZYŃSKIM, SKŁONIŁA SWOJE MĘSKIE DZIECKO ŻYJĄCE W IRLANDII TAKŻE DO PRZYJAZDU DO WŁOCH. UDAŁO JEJ SIĘ WYSZUKAĆ TAKIE POŁĄCZENIA, ŻE MISZKA PRZYLATYWAŁ DO BARI 15 MINUT PO NAS.
I  TAK  POWSTAŁA NASZA WŁOSKA CZWÓRKA.

KATOWICE PYRZOWICE AIRPORT – NA OSTATNIE ZAKUPY …

.

DOLECIELIŚMY WSZYSCY OKOŁO 21-szej. W BARII CZEKAŁ NA NAS ROBACZEK. PO 117 km JAZDY ZNALEŹLIŚMY SIĘ NA POSESJI. USIEDLIŚMY W ŚRODKU NOCY DO KOLACJI RACZĄC SIĘ PRAWDZIWĄ WŁOSKĄ MOZZARELLĄ DI BUFFALA, POMIDORAMI, WINEM …

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.

Komentarze

Dodaj komentarz