02.09.2017 – KATOWICE. WYSTAWA „MROKI PODŚWIADOMOŚCI. BEKSIŃSKI” I NOSPR

.

OD CZASU DO CZASU TRZEBA ZWIEDZIĆ COŚ W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY. TYM RAZEM JEST TO WYSTAWA W MUZEUM HISTORII KATOWIC. CIEKAWA. „MROKI PODŚWIADOMOŚCI. BEKSIŃSKI

POSZLIŚMY CAŁĄ GRUPĄ. WSTĘP 10 PLN / os. WYSTAWA NIE JEST DUŻA, ALE KONIECZNIE TRZEBA JĄ ZOBACZYĆ. NIE TYLKO DLA ZGROMADZONYCH DZIEŁ, ALE TAKŻE BY POCZYTAĆ SOBIE KORESPONDENCJĘ SŁYNNEGO TWÓRCY Z PRZYJACIÓŁMI. TO SPORA GRATKA. JEDNYCH TE LISTY ROZŚMIESZĄ, INNYM WYGRZEBIĄ Z PIWNIC PAMIĘCI REALIZM ŻYCIA W „NAJSZCZĘŚLIWSZYM” USTROJU. BO WŁAŚNIE O ŻYCIU CODZIENNYM PRL-u PISZE ICH AUTOR.

POKAZANE PRACE TO NIE TYPOWE, MROCZNO-DEMONICZNE, SURREALISTYCZNO-FANTASTYCZNE NA CO DZIEŃ DZIEŁA BEKSY. OGLĄDAMY GŁÓWNIE OLEJE NA PŁYCIE PILŚNIOWEJ, ALE JEST TEŻ JEDNA INSTALACJO-RZEŹBA. RZUCA SIĘ W OCZY BRAK TYTUŁÓW POD PRAWIE WSZYSTKIMI DZIEŁAMI (SĄ WYJĄTKI).

 

KATOWICE – MUZEUM HISTORII KATOWIC – WYSTAWA 'MROKI PODŚWIADOMOŚCI. BEKSIŃSKI’

 

.
PRZYPUSZCZAM, ŻE JEDEN Z OBRAZÓW BEZ PROBLEMU SPODOBA SIĘ KAŻDEMU I WSZYSCY BYLIBY SZCZĘŚLIWI BYĆ JEGO POSIADACZAMI (TO TEN W ŚRODKU NA ZDJĘCIU POWYŻEJ). INNY, OLEJ Z 2000 ROKU ZROBIŁ NA MNIE (I NIE TYLKO) OGROMNE WRAŻENIE. PRZYJACIEL SŁUSZNIE ZAUWAŻYŁ, ŻE TO WYGLĄDA NA WIZJONERSKIE PRZEDSTAWIENIE KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. PAN MACIEREWICZ POWINIEN TO NAJPIERW POŚWIĘCIĆ U ZAUFANEGO KUMPLA – OJCA DYREKTORA, A POTEM POWIESIĆ W SWOIM GABINECIE JAKO KORONNY DOWÓD NA SPISEK.
POLECAMY BARDZO GORĄCO TĘ WYSTAWĘ. PAMIĘTACIE: MACIE CZAS TYLKO DO 15.10.2017

PEŁNI ENERGII I ROZOCHOCENI PO SPOTKANIU Z BEKSĄ POSTANOWILIŚMY JESZCZE POKAZAĆ NASZEJ PRZYJACIÓŁCE Z NIEMIEC BUDYNEK NOSPR-u I CENTRUM KONFERENCYJNE. TRZEBA SIĘ CHWALIĆ PIĘKNIEJĄCYMI KATOWICAMI. POLECAMY CIEPLUTKO I TO MIEJSCE …

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.