.

MUSIELIŚMY NAGLE POJECHAĆ DO CENTRUM KRAKOWA. NIBY TO NIE PROBLEM, ALE DOBRZE JEST WIEDZIEĆ JAKIE MOŻLIWOŚCI ISTNIEJĄ, ICH PLUSY I MINUSY.

SAMOCHÓD – NAJWYGODNIEJSZE I NAJDROŻSZE MEDIUM. NAJWIĘKSZYM PLUSEM JEST OCZYWIŚCIE PEŁNA NIEZALEŻNOŚĆ. W CENĘ POZA KOSZTEM PALIWA (ok. 80 km) TRZEBA WLICZYĆ OPŁATY: AUTOSTRADĘ (30 PLN) I PARKING (OD 5 PLN W GÓRĘ / godz. ).
TRZEBA JEDNAK ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE PRZY 4 OSOBACH KOSZTY CO PRAWDA NIE BĘDĄ TAK NISKIE JAK PRZY JEŹDZIE AUTOBUSEM, ALE NIEWIELE SIĘ OD NICH ODDALĄ …
JEŻELI DO TEGO TWÓJ POJAZD JEST OSZCZĘDNY I ZAPARKUJESZ GDZIEŚ ZA FRIKO, TO GO FOR IT (JEDŹ AUTEM) … ?

AUTOBUS – (MDA – MIĘDZYNARODOWY DWORZEC AUTOBUSOWY KATOWICE Ul. Sądowa; – KRAKÓW DWORZEC AUTOBUSOWY NA TYŁACH DWORCA PKP. JADĄC DO KRAKOWA ZATRZYMUJE SIĘ WCZEŚNIEJ NA TRZECH PRZYSTANKACH NA ŻĄDANIE: RONDO OFIAR KATYNIA, MIASTECZKO STUDENCKIE AGH, Ul. CZARNOWIEJSKA OBOK BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AGH. DLA TYCH, KTÓRZY JADĄ Z KRAKOWA DO KATOWIC SĄ TYLKO DWIE MOŻLIWOŚCI: DWORZEC AUTOBUSOWY OBOK STACJI PKP ALBO MODLNICZKA (LEROY MERLIN).

TĘ TRASĘ OBSŁUGUJE KILKA LINII. GORĄCO POLECAM UNIBUS I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIM INTER. CI DWAJ PRZEWOŹNICY JEŻDŻĄ CO 60 min. CZAS PRZEJAZDU – ZALEŻNIE OD PRZYSTANKÓW – POMIĘDZY 55 A 70 min. PIERWSZY KURS O 6:00; OSTATNI 21:00. CENA BILETU 15 PLN, ULGOWY ? (DUŻO RÓŻNYCH ZNIŻEK SZCZEGÓLNIE DLA DZIECI, STUDENTÓW, SŁÓŻB MUNDUROWYCH – SPRAWDŹ TUTAJ) KUPUJĄC OD RAZU BILET POWROTNY OSZCZĘDZASZ. UWAGA: BILETY DO KRAKOWA I NAZAD OSOBIŚCIE KUPUJĘ NAJCZĘŚCIEJ W KASIE DWORCOWEJ. KOSZTUJĄ 16 PLN. tEN SAM BILET U KIEROWCY 17 PLN, A ON-LINE NAJCZĘŚCIEJ CHCĄ MNIE WYRYĆKAĆ OFERUJĄC NAJWYŻSZE CENY …

NOCĄ MOŻNA JECHAĆ LINIAMI INFOBUS, LEO EXPRESS (ZATRZYMUJE SIĘ NA LOTNISKU W BALICACH) I POLSKIM BUSEM.
PRZEJAZD AUTOBUSEM UWAŻAM ZA OPTYMALNY. SZCZEGÓLNIE JEŚLI MAMY TROCHĘ ELASTYCZNE GODZINY I BIERZEMY POD UWAGĘ WYGODĘ I CENĘ. ??

 

KATOWICE – DWORZEC AUTOBUSOWY PRZY SUPERSAMIE

.

PKPDWORZEC KOLEJOWY KATOWICEDWORZEC KOLEJOWY KRAKÓW. ODJAZDY MNIEJ WIĘCEJ RAZ NA 90 min. PIERWSZY ok 3-ciej, OSTATNI Z KATOWIC OK 20-tej. TYLKO 9 POŁĄCZEŃ NA DOBĘ. CENA ZA NORMALNY BILET 24 PLN. DŁUGOŚĆ PODRÓŻY CO NAJMNIEJ 130 min ?
CZY MOŻNA PRZEBYĆ TĘ TRASĘ GORZEJ? WĄTPIĘ … ZDECYDOWANIE ODRADZAM ?

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz