12.11.2017 – PIŹDZIKIEM WOKÓŁ SUKHOTHAI

.

NASZA NOCLEGOWNIA POZA BARDZO UCZYNNYMI WŁAŚCICIELAMI MA INNE, MNIEJ LUB BARDZIEJ UKRYTE WALORY. PIERWSZYM, ZUPEŁNIE NIE UKRYTYM JEST DOBRZE ZAOPATRZONY SKLEPIK Z CAŁKOWICIE PRZYZWOITYMI CENAMI. MOŻNA W NIM ZNALEŹĆ WSZYSTKIE POTRZEBNE PRZECIĘTNEMU TURYŚCIE RZECZY. POCZYNAJĄC OD DUŻEGO WYBORU NAPOI BEZ I ALKOHOLOWYCH, A KOŃCZĄC NA NIEWIELKICH PACZUSZKACH PROSZKU DO PRALEK AUTOMATYCZNYCH, KTÓRE TUTAJ SĄ. TO JEDEN ZE WSPOMNIANYCH WCZEŚNIEJ UKRYTYCH WALORÓW.

KOLEJNE POZYTYWY NASZEJ SYPIALNI ODKRYLIŚMY PO ŚNIADANIU ZROBIONYM Z ZAKUPIONYCH MA WCZORAJSZYM TARGU DOBROCI.

WOMBAT ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA GROMADKĘ DZIECI SIEDZĄCYCH Z JAKĄŚ KOBITKĄ W PRZYSKLEPIKOWYM CAFE. DZIECIARNIA POBIERAŁA NAUKĘ ANGIELSKIEGO. NAUCZYCIELKA ANGIELSKIEGO? TEGO NAM BYŁO POTRZEBA, BO NIESTETY KONTAKT Z PRZEMIŁYMI WŁAŚCICIELAMI, CHOCIAŻ NIEWYKLUCZONY, BYŁ TRUDNAWY.

PROFESORKA OKAZAŁA SIĘ BYĆ DRUGĄ – I OSTATNIĄ, BIEGLE WŁADAJĄCĄ MIĘDZYNARODOWYM JĘZYKIEM ISTOTĄ, JAKĄ SPOTKALIŚMY DO TERAZ. DZIĘKI NIEJ ODKRYLIŚMY KOLEJNY WALOR J-SECURE GH – WYPOŻYCZALNIĘ ROWERÓW I PIŹDZIKÓW.

SKUTEREK MARKI HONDA ZAOFEROWANO NAM ZA JEDYNE 200 BATÓW (I TO SŁABYCH, W OGÓLE NIE BOLESNYCH). NIE WIEM ILE ŻYCZONO SOBIE ZA ROWERY, ALE PRZYPUSZCZAM, ŻE STÓWKĘ. ZACHWYCONY CENĄ NAWET PRZEZ CHWILĘ NIE MYŚLAŁEM O TARGOWANIU.

TERAZ NAJWAŻNIEJSZY BYŁ WOMBAT, KTÓRY PO NASZYCH PITERKOWYCH DOŚWIADCZENIACH Z BIRMY ZWANEJ OBECNIE MIANMĄ, MIAŁ POWAŻNE ZASTRZEŻENIA DO MOICH ZDOLNOŚCI KIEROWANIA POJAZDEM JEDNOŚLADOWYM, NAPĘDZANYM SILNIKIEM SPALINOWYM. NO CÓŻ, TO PRAWDA, NIE KAŻDY CHCE BYĆ WY…… NA ŚRODKU SZOSY LUB NA PIASZCZYSTEJ POLNEJ DRÓŻCE. SĄ PRZYJEMNIEJSZE MIEJSCA. ALE NA SWOJĄ OBRONĘ MUSZĘ ZAZNACZYĆ, ŻE PO PIERWSZE W BAGANIE UŻYWALIŚMY EKOLOGICZNYCH, ELEKTRYCZNYCH POJAZDÓW, ZUPEŁNIE NIENADAJĄCYCH SIĘ DO WOŻENIA DWÓCH OSÓB. PO DRUGIE PIASEK, PO KTÓRYM NAJCZĘŚCIEJ JEŹDZILIŚMY BYŁ MOMENTAMI BARDZO GŁĘBOKI, CO W POWIĄZANIU Z RACHITYCZNYM SILNIKIEM ELEKTRYCZNYM MASZYNY, PROWADZIŁO DO CZĘSTEJ JEJ NIEMOCY, ZAKAŃCZANEJ UTRATĄ RÓWNOWAGI.

USPOKAJAŁEM WOMBACIKA JAK MOGŁEM, TŁUMACZĄC, ŻE W BIRMIE NIE BYŁO TAK FANTASTYCZNYCH DRÓG, JAKIE SĄ TUTAJ I ŻE OBECNY JEDNOŚLAD JEST ZDECYDOWANIE SILNIEJSZY. NIEZBYT PRZEKONANY SIADŁ NA SWOIM MIEJSCU I RUSZYLIŚMY.

ZACZĘLIŚMY OD NIEUDANEJ PRÓBY WJECHANIA PITERKIEM NA TEREN NAJWAŻNIEJSZEGO PARKU HISTORYCZNEGO. ROWEREM MOŻNA, PIŹDZIKIEM NIE DA RADY. WELL, SHIT HAPPENS … POINFORMOWANO NAS JEDNAK, ŻE DWIE POBLISKIE ZONY HISTORYCZNE SĄ DOSTĘPNE DLA ZMOTORYZOWANYCH JEDNOŚLADOWO TURYSTÓW. RUSZYLIŚMY WIĘC DO NICH, ODWIEDZAJĄC PO DRODZE LICZNE MONUMENTY POZOSTAJĄCE POZA JURYSDYKCJĄ INSTYTUCJI PŁATNYCH PARKÓW HISTORYCZNYCH.
WSTĘP DO WSZYSTKICH PARKÓW KOSZTUJE TYLE SAMO: 100 BATÓW / os. (TURYŚCI ZAGRANICZNI). WJAZD ROWEREM 10, PIŹDZIKIEM 20.

PRAWIE WSZĘDZIE PRZY GŁÓWNYCH WEJŚCIACH ZNAJDUJĄ SIĘ TEŻ SKLEPIKI Z NAPOJAMI, OWOCAMI I PAMIĄTKAMI. PO CAŁYM ZAŚ NIEUREGULOWANYM OPŁATAMI TERENIE BUSZUJĄ PRZEWOŹNE SKLEPIKI, NAJCZĘŚCIEJ Z NAPOJAMI.

.

SUKHOTHAI – ZWIEDZAMY OKOLICĘ

.

PIŹDZIKOWE ZWIEDZANIE DWÓCH ZON I POROZSYPYWANYCH POMIĘDZY NIMI OBIEKTAMI ZAJĘŁO NAM PONAD 6 GODZIN. NIE DO WSZYSTKICH POMNIKÓW PRZESZŁOŚCI PODCHODZILIŚMY, ALE NA PEWNO BARDZO DOKŁADNIE OGLĄDNĘLIŚMY PONAD 90 %.

NIEKTÓRE SĄ DOSTĘPNE BEZPOŚREDNIO PO ZEJŚCIU Z RUMAKA, KTÓRYM PODRÓŻUJESZ. DO INNYCH TRZEBA PODEJŚĆ KILKADZIESIĄT METRÓW. W KILKU PRZYPADKACH MUSIELIŚMY SIĘ WSPINAĆ PO DŁUGICH NA KILKASET METRÓW KAMIENISTYCH ŚCIEŻKACH.

NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWIEDZENIA TAK OGROMNEGO OBSZARU PIESZO. ZAPOMNIJ, NAWET JEŚLI JESTEŚ EKSTREMALNYM TREKKINGOWCEM.

OGLĄDACTWO ZAKOŃCZYLIŚMY NA ŚWIĄTYNI W CENTRUM MIASTECZKA – WAT TRAPHANG THONG. PIĘKNIE POŁOŻONA NA WYSPIE JEST JEGO OZDOBĄ. DLA WIERNYCH NAJWAŻNIEJSZY JEST NA PEWNO ODCISK STOPY BUDDY. WIELKI NA OKOŁO DWA METRY KAMIENNY BLOK LEŻY POD ZADASZENIEM PRZYCIĄGAJĄC TŁUMY…

KOLACJĘ TYM RAZEM NABYLIŚMY NA CODZIENNYM TARGU FUNKCJONUJĄCYM W SAMYM CENTRUM MIASTECZKA. OBOK JEDNEGO Z DWÓCH 7/11.

TEGO WIECZORU JEDLIŚMY SPORO ZIELENINY I OWOCÓW PLUS SAŁATKĘ Z ZIELONEJ PAPAI Z DODATKAMI. WOMBAT MIAŁ ORZESZKI…, A JA PIECZONE NA CHRUPKO KREWETKI … POZA TYM WCIĘLIŚMY KILKA OŚMIORNICZEK Z RUSZTU… NA CAŁE SZCZĘŚCIE NIE JESTEŚMY POLITYKAMI I MOŻEMY SOBIE NA NIE POZWOLIĆ…

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.

.

Komentarze

Dodaj komentarz