04.12.2017 – MĘCZĄCE GODZINY. BERLIN – KATOWICE

.

NA LOTNISKU SCHÖNEFELD ZATRZYMUJE SIĘ WIELE AUTOBUSÓW JADĄCYCH DO POLSKI. JEDNĄ Z FIRM OBSŁUGUJĄCĄ TĘ TRASĘ JEST LITEWSKA EUROLINES WSPÓŁPRACUJĄCA Z EST LOREK Z GDAŃSKA. WYBRALIŚMY ICH, BO NAJBARDZIEJ NAM PASOWAŁA CZASOWO (GODZINA ODJAZDU) I WYMAGAŁA NAJMNIEJ ZACHODU (NIE MUSIELIŚMY SIĘ NIGDZIE SPIESZYĆ, A DOTARCIE DO PRZYSTANKU BYŁO PROSTE I STOSUNKOWO NIEDROGIE (PRZEJAZD Z LOTNISKA TEGEL NA SCHÖNEFELD – BUS + U-BAHN + S-BAHN KOSZTOWAŁA 8€40 /os.).

NASZE OBAWY DOTYCZĄCE OPÓŹNIENIA AUTOBUSU NA CAŁE SZCZĘŚCIE OKAZAŁY SIĘ BEZPODSTAWNE. POJAZD EUROLINES WJECHAŁ NA PARKING KILKA MINUT PRZED CZASEM. PODRÓŻ JEST BARDZO DŁUGA I MĘCZĄCA. LINIA OBSŁUGUJE KLIENTÓW Z WIELU MNIEJSZYCH MIEJSCOWOŚCI, UŻYWAJĄC CZĘSTO NIEWIELKICH DRÓG LOKALNYCH. PRZEKŁADA SIĘ TO NA DŁUGOŚĆ PRZEJAZDU – 9 godz. DO KATOWIC. OCZYWIŚCIE PO DRODZE JEST KILKA POSTOI.

POJAZD KTÓRYM PODRÓŻOWALIŚMY NIE NALEŻAŁ DO NAJBARDZIEJ KOMFORTOWYCH. SĄDZĄC PO PRZESTARZAŁYCH, ZUŻYTYCH FOTELACH I WNĘTRZU, ZBLIŻAŁ SIĘ TEŻ CHYBA DO ZASŁUŻONEJ RENTY INWALIDZKIEJ. NATOMIAST CENA BYŁA SPORYM PLUSEM.

.

POLSKA – CORAZ BLIŻEJ DOMU …

.

 DO KATOWIC DOJECHALIŚMY ZMĘCZENI I Z OPÓŹNIENIEM. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY MIELIŚMY DOŚĆ. POKONANIE NAJKRÓTSZEJ KILOMETROWO TRASY KOŃCZĄCEJ CAŁĄ WYPRAWĘ ZABRAŁO NAJWIĘCEJ CZASU.

CAŁE SZCZĘŚCIE, ŻE PRZYNAJMNIEJ KOT PRZYJĄŁ NAS Z OTWARTYMI ŁAPAMI – NIE BYŁA OBRAŻONA … 🙂

.

>      ZOBACZ FOTY      <

.

.

Komentarze

Dodaj komentarz