16.07.2019 – SANTANDER POURODZINOWO

.
DZISIAJ WRACAMY. KONIEC URODZINOWEJ LABY. SAMOLOT MAMY DOSYĆ WCZEŚNIE, WIĘC MOŻEMY SPRÓBOWAĆ ZOBACZYĆ TYLKO JAKIEŚ POBLISKIE MIEJSCÓWKI.

ZOSTAWIAMY BAMBETLE W PENSJONACIE I RUSZAMY W KIERUNKU CENTRO BOTIN, ZASTANAWIAJĄC SIĘ JAK ZAKOŃCZYĆ URODZINOWY POBYT. MAMY KILKA POMYSŁÓW. ZWYCIĘŻA OPCJA ZOBACZENIA LETNIEJ REZYDENCJI KRÓLEWSKIEJ Z 1912 r. – PALACIO DE LA MAGDALENA. MAMY AKURAT TYLE CZASU, ABY SPOKOJNIE TAM DOJŚĆ, ZOBACZYĆ WNĘTRZA I WRÓCIĆ Z POWROTEM AUTOBUSEM.

Z PENSJONATU PLAZA DO PAŁACU JEST 4 km. IDZIE SIĘ CAŁY CZAS NAD BRZEGIEM MORZA. NIECAŁE 3 km OD CENTRUM BOTIN ZACZYNAJĄ SIĘ ZAJEFAJNE PLAŻE. PIĘKNY PIASEK, SZEROKO, CZYŚCIUTKO. PODESTY ZROBIONE Z DESEK POZWALAJĄ NA BEZPROBLEMOWE, WYGODNE PRZEMIESZCZANIE SIĘ WZDŁUŻ WYBRZEŻA. CZASEM WYRASTA PRZED NAMI JAKAŚ BUDKA SPRZEDAJĄCA NAPOJE I MNIEJ LUB BARDZIEJ PRZETWORZONE JEDZENIE.
ZATRZYMUJEMY SIĘ W JEDNEJ NA PIWO…

PAŁAC KRÓLEWSKI LEŻY NA SAMYM KOŃCU PÓŁWYSPU. BY SIĘ TAM DOSTAĆ, TRZEBA PRZEJŚĆ PRZEZ BRAMĘ OKALAJĄCEGO JEGO TEREN PARKU PUBLICZNEGO. WSTĘP BEZPŁATNY. DROGA DO TEGO MIEJSCA, RAZEM Z PRZYSTANKIEM NA ZASPOKOJENIE PRAGNIENIA ZAJĘŁA NAM 80 min.

KONTYNUUJĄC SPACER PARKOWĄ ALEJKĄ BIEGNĄCĄ NA PRAWO WOKÓŁ CYPLA DOTRZESZ DO EKLEKTYCZNEJ LETNIEJ REZYDENCJI WŁADCÓW HISZPAŃSKICH. PÓŁWYSEP LA MAGDALENA MA ok. 25 ha. Z POŁUDNIOWEGO ZBOCZA JEST MEGA COOL PANORAMICZNY WIDOK NA ZATOKĘ. SĄ TU DWIE PLAŻE: LA MAGDALENA BEACH I BIKINI BEACH. Z DALEKA WYGLĄDAJĄ NA NIEŹLE WYPASIONE.

PALACIO DE LA MAGDALENA ZBUDOWANO W LATACH 1908–1912 wg. PROJEKTU ARCHITEKTÓW JAVIERA GONZÁLEZA RIANCHO I GONZALO BRINGAS VEGA. STOI W MIEJSCU, KTÓRE WCZEŚNIEJ ZAJMOWAŁ FORT SAN SALVADOR DE HANO, CHRONIĄCY WEJŚCIE DO ZATOKI. JEST NAJBARDZIEJ CHARAKTERYSTYCZNYM BUDYNKIEM MIASTA I JEDNYM Z NAJWYBITNIEJSZYCH PRZYKŁADÓW INŻYNIERII LĄDOWEJ W PÓŁNOCNEJ HISZPANII. OBOK STOJĄ STAJNIE KRÓLEWSKIE POSTAWIONE W CHARAKTERYSTYCZNYM ANGIELSKIM STYLU, INSPIROWANYM PAWILONAMI OSBORNE HOUSE – REZYDENCJI KRÓLOWEJ WIKTORII EUGENII NA WYSPIE WRIGHT.

MIELIŚMY PECHA. PAŁAC ZAJĘTO WŁAŚNIE NA JAKIŚ KONGRES I NIE MOGLIŚMY GO NAWET POBIEŻNIE OBEJRZEĆ. OGLĄDNĘLIŚMY TYLKO STOJĄCE NIEDALEKO WYJŚCIA Z PARKU REPLIKI 3 STATKÓW KRZYCHA KOLUMBA – PINTĘ, NIÑĘ I SANTA MARÍĘ I TRAWĘ “LA BALSA” SŁYNNEGO VITAL ALSARA – GOŚCIA KTÓRY W LATACH 1966–1973 TRZY RAZY – Z EKWADORU I AUSTRALII PRÓBOWAŁ POKONAĆ TRATWĄ OCEAN SPOKOJNY.

.

santander, półwysep magdaleny, statki
SANTANDER – PÓŁWYSEP LA MAGDALENA – REPLIKI STATKÓW KOLUMBA

.

MIELIŚMY CIĄGLE SPORO CZASU. WRACALIŚMY PIĘKNĄ AV DE LA REINA VICTORIA PRZECHODZĄCĄ PÓŹNIEJ W CALLE CASTELAR. PRZECHODZĄC OBOK CASA LITA NIE MOGLIŚMY SIĘ OPRZEĆ ZJEDZENIU CZEGOŚ SPECJALNEGO NA ZAKOŃCZENIE TEJ PRAWIE 4 DNIOWEJ WYCIECZKI DO WSPANIAŁEGO SANTANDERU. KILKA TAPASÓW ZASPOKOIŁO NASZE KULINARNE ŻĄDZE … 🙂 🙂 🙂

AUTOBUS NA LOTNISKO MA PRZYSTANEK NIECAŁE 150 m OD PENSJONATU. KILKANAŚCIE MINUT PÓŹNIEJ  PRZECHODZILIŚMY BRAMKI BEZPIECZEŃSTWA.

BUSIK PARKINGU ARTLOT II PRZYJECHAŁ PO 5 min OD WEZWANIA.
POLECAM 🙂

CAŁA, W SUMIE 4 DNIOWA KTRÓTKA WYCIECZKA DO SANTANDERU W PÓŁNOCNEJ HISZPANII OKAZAŁA SIĘ WIELKIM SUKCESEM. POLECAMY WSZYSTKIM CHCĄCYM DOBRZE ODPOCZĄĆ W ŚWIETNYCH WARUNKACH. SANTANDER I JEGO OKOLICE MA BARDZO DUŻO DO ZAOFEROWANIA DLA KAŻDEGO. PRZEPIĘKNE PLAŻE; ŚWIETNE JEDZENIE; DOBRA KOMUNIKACJA Z BARDZO CIEKAWYMI MIEJSCOWOŚCIAMI POŁOŻONYMI W PROMIENIU 40 km; MILI LUDZIE. CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ ???

UWAGA: LOTY Z KATOWIC I NOCLEGI WARTO ZAREZERWOWAĆ Z DUŻYM WYPRZEDZENIEM. SZCZEGÓLNIE O NOCLEGACH TRZEBA POMYŚLEĆ DUŻO WCZEŚNIEJ JEŚLI NIE CHCE SIĘ PŁACIĆ ASTRONOMICZNYCH CEN.

.

>     ZOBACZ FOTY    <

.

.

Komentarze

Dodaj komentarz