14.02.2020 – NA KRÓTKO DO APULII

.

KRÓTKI WYPAD NA POŁUDNIE ITALII PLANOWALIŚMY OD DAWNA.

OD KIEDY RYANAIR ZACZĄŁ TAM LATAĆ, KOSZTY TRANSPORTU ZDECYDOWANIE SPADŁY. NAWET DLA MNIE, LUBIĄCEGO ROBIĆ DŁUGIE SAMOCHODOWE TRASY, TE PRAWIE 2000 km SĄ WYZWANIEM. DO TEGO DOCHODZI ASPEKT EKONOMICZNY. WYGODA I ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE ZWYCIĘŻAJĄ TEN NIERÓWNY POJEDYNEK.

TYM RAZEM GŁÓWNYM CELEM NIE JEST ZWIEDZANIE, TYLKO URODZINY NASZEJ PRZYJACIÓŁKI KRYSI. DLATEGO TEŻ LECIMY W CZWÓRKĘ. DODATKIEM JEST GALERNICA I ROBACZYWA.

WYLOT Z KATOWIC GWARANTUJE BEZPROBLEMOWY PARKING, TRANSFER NA LOTNISKO I ODPRAWĘ.

KORZYSTAMY Z PARKINGU … BO AKURAT JEST NAJTAŃSZY.

PRZELOT FAJNY, CHOCIAŻ MÓGŁBY BYĆ FAJNIEJSZY. COOL BO NA POKŁADZIE NIE BYŁO GORĄCO. NATOMIAST WKURZA MNIE GDY WIDZĘ JAK NIEFAJNIE ZACHOWUJĄ SIĘ TANIE LINIE LOTNICZE W STOSUNKU DO PODRÓŻNYCH. CHODZI MI O TAKĄ SYTUACJĘ: ROBIĘ ODPRAWĘ DLA 2 OSÓB NA 24 GODZ. PRZED LOTEM. WIDZĘ, ŻE SĄ DOSTĘPNE MIEJSCA OBOK SIEBIE. GDY USIŁUJĘ JE WKLEPAĆ ALGORYTM WYBIERA DLA NAS DWA NAJDALEJ ODSUNIĘTE OD SIEBIE FOTELE…. WIECIE JAK TO WK….?

W BRINDISI Z POWODU JAKIEGOŚ CORONAVIRUSA WSZYSCY MUSIMY SIĘ PODDAĆ RESTRYKCJOM POLEGAJĄCYM NA ZMIERZENIU TEMPERATURY. PROCEDURA JEST PROSTA. PRZED WYJŚCIEM Z LOTNISKA TRZEBA PODDAĆ SIĘ MIERZENIU TEMPERATURY. TRWA TO KILKA SEKUND.

NASZA PRZYJACIÓŁKA JUŻ NA NAS CZEKA. MUSIMY JEDNAK JESZCZE UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ, BO MA ONA DO ODBIORU KILKU GOŚCI, KTÓRZY WŁAŚNIE WYNAJĘLI U NIEJ TRULLO.

JADĄC DO OSTUNI ZATRZYMUJEMY SIĘ NA PÓŹNE ŚNIADANIE W SPEZIALE DI FASANO. – MALUTKIM MIASTECZKU, SŁYNĄCYM Z BARU U „TONIEGO” W KTÓRYM SERWUJĄ PANZEROTTO. JEST TO LOKALNY RODZAJ PIEROGA, NAZYWANEGO W ITALII POTOCZNIE CALZONE. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY NIE JESTEM FANEM TEJ POTRAWY, ALE GDY TYLKO ZOBACZYŁEM TO CO TUTAJ PODAJĄ, WIDZIAŁEM NATYCHMIAST, ŻE BYŁOBY WIELKIM BŁĘDEM WYJŚCIE STĄD BEZ SPRÓBOWANIA TEJ SPECJALNOŚCI. MIEJSCÓWKA ŚWIETNA. TUŻ OBOK DUŻEGO PARKINGU I WSPANIALE ZACHOWANEGO TRULLA. OCZYWIŚCIE MAJĄ TEŻ OPCJĘ JEDZENIA NA ZEWNĄTRZ. MYŚLĘ, ŻE JEDZĄC CALZONE W OGRÓDKU NAPRZECIWKO TRULLA MOŻNA MIEĆ PODWÓJNY ORGAZM. JEDEN JEDZĄC I DRUGI PODZIWIAJĄC TĘ SUPERZASTĄ BUDOWLĘ.

ZATRZYMAJ SIĘ KONIECZNIE W TONY BAR NA MAŁE (ALBO I DUŻE) CO NIECO. POLECAM GORĄCO.

W OSTUNI MIELIŚMY WYNAJĘTE DWA NIEWIELKIE APARTAMENTY. POŁOŻONE NIEDALEKO SIEBIE NA TUTEJSZEJ STARÓWCE. TELEFON KONTAKTOWY – ….

JEDEN Z WEJŚCIEM WPROST Z MAŁEJ ULICZKI DO SALONU Z KĄCIKIEM KUCHENNYM I WNĘKĄ SYPIALNĄ Z ŁÓŻKIEM KING SIZE. NA TEJ 40 m2, JEDNOPOZIOMOWEJ PRZESTRZENI MIEŚCI SIĘ TEŻ DRUGA SYPIALENKA Z POJEDYNCZYM ŁÓŻKIEM.  PROSTY, CZYSTY, PRZYTULNY APARTAMENTOSIK WAKACYJNY DLA 3 OSÓB. POLECAMY GORĄCO.

KOLEJNYM MIEJSCEM DO SPANIA BYŁ DWUPOZIOMOWY MAJĄCY PONAD 60 m2 APARTAMENT. BIEGNĄCĄ Z POZIOMU ULICY – LEKKO STROMĄ, PROSTĄ I WĄSKĄ KLATKĄ SCHODOWĄ, DOCIERA SIĘ DO PIERWSZEGO POZIOMU TEGO MIESZKANIA PRZEZNACZONEGO DLA 6 os.

ZDECYDOWANIE WIĘKSZY OD WCZEŚNIEJ WSPOMNIANEGO LOKAL, POSIADA LICZNE ZAKAMARKI I FAJNY DUŻY, TEŻ DWUPOZIOMOWY TARAS. W SALONIE POŁĄCZONYM Z KĄCIKIEM KUCHENNYM MOGĄ SPAĆ WYGODNIE 2 OSOBY. OBOK ZNAJDZIECIE JESZCZE SYPIALNIĘ I ŁAZIENKĘ OBSŁUGUJĄCĄ TO PIĘTRO. NA KOLEJNYM POZIOMIE JEST DRUGA ŁAZIENKA I SYPIALNIA. GORĄCO POLECAMY.

OBA TE MĄDRZE PRZEMYŚLANE APARTAMENTOSY TO NÓWKI SZTUKI ZAARANŻOWANE W STARYCH, KILKUWIEKOWYCH BUDYNKACH. ODRESTAUROWANE I UDEKOROWANE Z PIETYZMEM TWORZĄ PRZYTULNE, NIESZTAMPOWE, MĄDRZE PRZEMYŚLANE   MIEJSCA WAKACYJNE. DODATKOWYM PLUSEM SĄ SPOKOJNE I CICHE ULICZKI, POBLISKIE RODZINNE SKLEPIKI I PRZEMIŁA, BARDZO UCZYNNA WŁAŚCICIELKA. JESZCZE RAZ REKOMENDUJEMY.

WSPANIALA KOLACJA W PRZESTRONNYCH, PRAWIE PAŁACOWYCH WNĘTRZACH Z POLSKO-WŁOSKIMI PRZYJACIÓŁMI ZAKOŃCZYŁA NASZ PIERWSZY DZIEŃ NA WŁOSKIEJ ZIEMI.


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz