25.09.2017 – KATOWICE – KRAKÓW. NAJSZYBCIEJ I NAJTANIEJ

.

MUSIELIŚMY NAGLE POJECHAĆ DO CENTRUM KRAKOWA. NIBY TO NIE PROBLEM, ALE DOBRZE JEST WIEDZIEĆ JAKIE MOŻLIWOŚCI ISTNIEJĄ, ICH PLUSY I MINUSY.

SAMOCHÓD – NAJWYGODNIEJSZE I NAJDROŻSZE MEDIUM. NAJWIĘKSZYM PLUSEM JEST OCZYWIŚCIE PEŁNA NIEZALEŻNOŚĆ. W CENĘ POZA KOSZTEM PALIWA (ok. 80 km) TRZEBA WLICZYĆ OPŁATY: AUTOSTRADĘ (20 PLN) I PARKING (OD 3 PLN W GÓRĘ / godz. ).
TRZEBA JEDNAK ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE PRZY 4 OSOBACH KOSZTY CO PRAWDA NIE BĘDĄ TAK NISKIE JAK PRZY JEŹDZIE AUTOBUSEM, ALE NIEWIELE SIĘ OD NICH ODDALĄ …
JEŻELI DO TEGO TWÓJ POJAZD JEST OSZCZĘDNY I ZAPARKUJESZ GDZIEŚ ZA FRIKO, TO GO FOR IT (JEDŹ AUTEM) … ?

AUTOBUS – DWORZEC AUTOBUSOWY KATOWICE, Ul. PIOTRA SKARGI; OBOK SUPERSAMU – KRAKÓW DWORZEC AUTOBUSOWY NA TYŁACH DWORCA PKP. JADĄC DO KRAKOWA ZATRZYMUJE SIĘ WCZEŚNIEJ NA TRZECH PRZYSTANKACH NA ŻĄDANIE: RONDO OFIAR KATYNIA, MIASTECZKO STUDENCKIE AGH, Ul. CZARNOWIEJSKA OBOK BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AGH. DLA TYCH, KTÓRZY JADĄ Z KRAKOWA DO KATOWIC SĄ TYLKO DWIE MOŻLIWOŚCI: DWORZEC AUTOBUSOWY OBOK STACJI PKP ALBO MODLNICZKA (LEROY MERLIN).

TĘ TRASĘ OBSŁUGUJE KILKA LINII. GORĄCO POLECAM UNIBUS I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIM INTER. CI DWAJ PRZEWOŹNICY JEŻDŻĄ OD WTORKU DO CZWARTKU CO 20 min, A W PIĄTEK, SOBOTĘ, NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK CO 15 min. CZAS PRZEJAZDU – ZALEŻNIE OD PRZYSTANKÓW – POMIĘDZY 55 A 70 min. PIERWSZY KURS O 5:30; OSTATNI 21:30. CENA BILETU 14 PLN, ULGOWY 12. KUPUJĄC OD RAZU BILET POWROTNY OSZCZĘDZASZ 3 PLN (PONAD 10 %).

NOCĄ MOŻNA JECHAĆ LINIAMI INFOBUS, LEO EXPRESS (ZATRZYMUJE SIĘ NA LOTNISKU W BALICACH) I POLSKIM BUSEM.
PRZEJAZD AUTOBUSEM UWAŻAM ZA OPTYMALNY. SZCZEGÓLNIE JEŚLI MAMY TROCHĘ ELASTYCZNE GODZINY I BIERZEMY POD UWAGĘ WYGODĘ I CENĘ. ??

 

KATOWICE – DWORZEC AUTOBUSOWY PRZY SUPERSAMIE

.

PKPDWORZEC KOLEJOWY KATOWICEDWORZEC KOLEJOWY KRAKÓW. ODJAZDY MNIEJ WIĘCEJ RAZ NA 90 min. PIERWSZY ok 3-ciej, OSTATNI Z KATOWIC OK 20-tej. TYLKO 9 POŁĄCZEŃ NA DOBĘ. CENA ZA NORMALNY BILET 24 PLN. DŁUGOŚĆ PODRÓŻY CO NAJMNIEJ 130 min ?
CZY MOŻNA PRZEBYĆ TĘ TRASĘ GORZEJ? WĄTPIĘ … ZDECYDOWANIE ODRADZAM ?

.

►ZOBACZ FOTY◀︎

.

Dodaj komentarz