NIEMCY

 

TRANSPORT

 

 

AACHEN (2018)

 • ROZSĄDNY CENOWO, POŁOŻONY BLISKO HISTORYCZNEGO CENTRUM PARKING, ZNAJDZIESZ NA THEATERSTRASSE W OKOLICY AQUIS APOTHEKE (UWAGA. NIE WIDOCZNY NA MAPIE GOOGLE). DOBA KOSZTUJE 4€50 (OSOBOWY), A DO STARÓWKI JEST TYLKO KILKASET METRÓW (KATEDRA – 850 m).

4€50 24 h 🙂
BERLIN (2017)
 • PRZEJAZD Z LOTNISKA SCHÖNEFELD NA LOTNISKO TEGEL. OBA LOTNISKA DZIELI DUŻA ODLEGŁOŚĆ RACZEJ WYKLUCZAJĄCA SPACER. W INFORMACJI PORADZONO BYŚMY WSKOCZYLI DO AUTOBUSU LINII X9, DOJECHALI DO  JAKOB-KAISER-PLATZ, PRZESIEDLI SIĘ TAM DO METRA (U-BAHN) A POTEM DO KOLEJKI (S-BAHN). TO NAJLEPSZA OPCJA  PO GODZINIE 19:00.

  PRZYSTANEK BUSÓW JEST TUŻ PRZED DWORCEM LOTNICZYM. W AUTOBUSIE NIE MA SPRZEDAŻY BILETÓW. KUPISZ JE W AUTOMACIE OBOK WEJŚCIA DO POJAZDU. MOŻNA PŁACIĆ KARTĄ. DOJAZD DO SCHÖNEFELD ZAJĄŁ MNIEJ NIŻ 60 min. POMIĘDZY DWORCEM S-BAHN A ZABUDOWANIAMI LOTNISKA JEST KILKASET METRÓW DO POKONANIA PIESZO.

60 min + 🙂
FRANKFURT n. MENEM (2017)
 • KATOWICE – FRANKFURTPRZELOT WIZZAIREM
105 min
 • LOTNISKO FRANKFURT HAHN – FRANKFURT DWORZEC GŁÓWNY – LOTNISKO HAHN – PRZEJAZD AUTOBUSEM FIRMY FLIBCO.
  ŚWIETNE, CHOCIAŻ DOSYĆ DŁUGIE: + 120 km – POŁĄCZENIE HAMBURGA Z LOTNISKIEM. BILETY KUPISZ PRZEZ NET DOSTAJĄC FAJNĄ ZNIŻKĘ. PŁACILIŚMY ZA 3 os. DOSTAJĄC BILETY DLA CZTERECH. AUTOBUS ODJEŻDŻA Z PRZYSTANKU ODDALONEGO O 15 m OD DRUGICH DRZWI WYJŚCIOWYCH LOTNISKA FRANKFURT HAHN IDĄC OD PRZYLOTÓW. STANOWISKO nr 14. KASA BILETOWA TUŻ PRZED PRZYSTANKIEM.

  PRZYSTANEK W CENTRUM MIASTA OBOK DWORCOWEGO PARKINGU (PARKHAUS AM HAUPTBAHNHOF)

16 € / os. 120 km / ok. 120 min 🙂
HAMBURG (2014)
 • WROCŁAW – HAMBURG
  PRZEJAZD POCIĄGIEM „SPARDAY” Z WROCŁAWIA DO HAMBURGA. BYŁO AKTUALNE W 2014. PROSZĘ SPRAWDZIĆ DOSTĘPNOŚĆ.
  UWAGA: JEŻELI MUSISZ NA WROCŁAWSKIM DWORCU SKORZYSTAĆ Z WC TO ALBO PRZYGOTUJ SOBIE 2,50 PLN, ALBO SPRÓBUJ TO ZROBIĆ PRZED LUB PO OPUSZCZENIU TEGO MIEJSCA.
  NIE SZUKAJ TOALETY W FAST-FOODZIARNIACH. BILET NA DALSZĄ PODRÓŻ NIE UPOWAŻNIA CIĘ DO DARMOWEJ DWORCOWEJ TOALETY.
  POCIĄG „SPARDAY” DO HAMBURGA – WAGONY BEZ PRZEDZIAŁÓW, FOTELE TYPU LOTNICZEGO. PODRÓŻ JEST DŁUGA. SERWOWANE SĄ JEDNORAZOWO DARMOWE NAPOJE I SŁODYCZE. NAJLEPSZE MIEJSCA – Z DOSTĘPEM DO SPORYCH ROZMIARÓW STOLICZKA – 52, 54, 58, 59, 60, 61, 6, 66.
19 € / os. 🙂
 • HAMBURG DWORZEC GŁÓWNY – LOTNISKO
  ŚWIETNE POŁĄCZENIE HAMBURGA Z LOTNISKIEM. Z GŁÓWNEGO DWORCA KOLEJOWEGO Z KTÓREGO ODCHODZI POCIĄG NA LOTNISKO. OZNAKOWANIE NA LOTNISKU BARDZO CZYTELNE. MOŻNA TAM KORZYSTAĆ Z DARMOWEGO WI-FI PRZEZ GODZINĘ. USŁUGĘ OFERUJĄ TURECKIE LINIE LOTNICZE.
3 € / os. 20 – 25 min 🙂

NOCLEGI

CENY ZA POKOJE DWUOSOBOWE Z KLIMĄ I ŁAZIENKĄ (DB +B)

 

FRANKFURT n. MENEM (2017)
 • HOTEL NOVUM CONTINENTAL

  ODDALONY O PARĘSET METRÓW OD PRZYSTANKU AUTOBUSÓW ŁĄCZĄCYCH CENTRUM Z LOTNISKIEM HAHN. JAKIEŚ 7 min PIESZO. NOVUM CONTINENTAL – 3 GWIAZDOWA NOCLEGOWNIA TUŻ KOŁO HALI STAREGO DWORCA DB JEST OK. FAJNE POKOJE, CZYSTO, CHOCIAŻ WIDAĆ PEWNE BRAKI. LAMPKI NOCNE NIE DZIAŁAJĄ, ROLETY MAJĄ PROBLEM … W SUMIE DROBIAZGI, ALE MOGĄ DENERWOWAĆ …
★ 🙂
HAMBURG (2014)
 • HOTEL BEE FANG (Kirchenallee 26, 20099 Hamburg) DANE Z ROKU 2014

  400 m OD DWORCA PRZY CICHYM, NIEDUŻYM PLACYKU – SUPER. CENY UMIARKOWANIE NIEPRZESADZONE. JEDYNY, POWAŻNY Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA MANKAMENT, TO BRAK DARMOWEGO WI-FI. WI-FI JEST ALE KOSZTUJE 8 € ZA DZIEŃ ALBO 12 € ZA 3. KOD DOSTĘPU 1234567890. TANIEJ WYCHODZI UŻYCIE ROAMINGU KRAJOWEGO LUB, JEŚLI KTOŚ NIE MUSI BYĆ STALE ONLINE, PRZEJŚCIE SIĘ DO JAKIEGOŚ PRZYBYTKU Z FREE WI-FI. np. STARBUCKS CAFFE. KAWA TAM PRZECIĘTNA, ALE MOŻNA POSURFOWAĆ 2 godz W ZAMIAN ZA JAKIEKOLWIEK ZAKUPY.
  UWAGA: WYJEŻDŻAJĄC CHCIAŁEM ZROBIĆ W RECEPCJI REZERWACJĘ NA JEDNĄ NOC ZA 2 TYGODNIE. CENA BYŁA WIĘKSZA O PONAD 15% OD TEJ JAKĄ PROPONOWAŁY STRONY WWW
★★

WARTO ZALICZYĆ

AACHEN (2018)

 • ZWIEDZANIE AUTOBUSEM HOP IN – HOP OFF SEESIGHTING, NAZYWANYM TUTAJ CITY TOUR BUS.

  TAKA WYCIECZKA POZWOLI NA POZNANIE NAJCIEKAWSZYCH PUNKTÓW MIASTA I JEGO OKOLICY. POJAZD ZATRZYMUJE SIĘ NA 20 MINUTOWĄ PRZERWĘ NA JEDNYM Z OKOLICZNYCH NALEŻĄCYCH DO BELGII  WZGÓRZ. JEST TU MOŻLIWOŚĆ ZJEDZENIA I WYPICIA CZEGOŚ W JEDNYM Z OKOLICZNYCH BARÓW I SKORZYSTANIA Z TOALETY. CI, KTÓRZY MAJĄ OCHOTĘ NA SPACER PO LESIE LUB WEJŚCIE NA WIEŻĘ WIDOKOWĄ MUSZĄ PAMIĘTAĆ O POWROCIE. SERWIS DZIAŁA RÓŻNIE – W ZALEŻNOŚCI OD PORY ROKU. TRZEBA SPRAWDZIĆ DOSTĘPNOŚĆ !!!

  TRASA: ELISENBRUNNEN, LUDWIG FORUM, CAROLUS THERMAL BATHS, TIVOLI CHIO, QUELLENHOF / EUROGRESS / CASINO, MEMORIAL, LOUSBERG, RWTH, BENDPLATZ, UNIVERSITY CLINICAL CENTER, CASTLE BLOEMENDAAL / VAALS, NETHERLANDS / BORDER TRIANGLE, VAALS BORDER OUTBOUND, MAIN STATION, HEALTH CLINIC AT THE ROSENQUELLE AND THEATERPLATZ.

15 € /pp. 120 min. ★★★★
★★
 • KATEDRA – NIETYPOWY OBIEKT WARTY OGLĄDNIĘCIA. ZWIEDZANIE ZAJMUJE DO 30-tu min. WSTĘP WOLNY. JEŚLI STRZELASZ FOTY PRZYGOTUJ SIĘ NA OPŁATĘ W WYSOKOŚCI 1€00.

  SKARBIEC PRZYKATEDRALNY  ZNAJDUJĄCY SIĘ JAKIEŚ 100 m OD KATEDRALNYCH DRZWI. PO WYJŚCIU ZE ŚWIĄTYNI TRZEBA IŚĆ NA WPROST I  SKRĘCIĆ W PRAWO. KILKADZIESIĄT METRÓW DALEJ PO LEWEJ STOJĄ KASY.

  KATEDRA I PRZYKATEDRALNY SKARBIEC. SUPERZASTE. NIE PRZEOCZ !!!

30 + 60 min. ★★★★
 • CENTRUM AACHEN ZAMKNIĘTE DLA AUT. ZWIEDZANIE TEJ CZĘŚCI MIASTA MOŻLIWE JEST TYLKO PIESZO LUB NA ROWERZE (WROTKACH, HULAJNODZE).

🙂
ESSEN (2016)
 • WILLI HÜGEL – DAWNA REZYDENCJA RODZINY KRUPP. BARDZO CIEKAWE. CZAS ZWIEDZANIA: BEZ SPACERÓW PO PARKU ZAJMIE MINIMUM 120 min. ZAINTERESOWANI HISTORIĄ I ROZWOJEM FIRMY TO POWINNI DORZUCIĆ 60 min.
5 € /os 120 – 180 min ★★★
FRANKFURT n. MENEM (2017)
 • BULWARY NAD RZEKĄ Z EISERNER STEG (ŻELAZNĄ KŁADKĄ) Z 1911 r.
60 min + ★★ 🙂
 • SYLWESTER W OPERZE FRANKFURCKIEJ: SPEKTAKL (ROZUMIEM, ŻE CO ROKU INNY WIĘC SIĘ NIE ROZWIJAM Z OPISEM) + GALA SYLWESTROWA: UROCZYSTĄ KOLACJĘ ZAPOCZĄTKOWAŁO BARDZO EFEKTOWNE ENTRÉ. NIESTETY, NA TYM ZAKOŃCZONO SERWOWANIE ELEGANCKICH POTRAW. DO WYBORU MIELIŚMY KILKA (3) LEKKO UROZMAICONYCH I DOBRZE SMAKUJĄCYCH DAŃ GŁÓWNYCH. MNIE NAJBARDZIEJ PODOBAŁ SIĘ ŁOSOŚ. FAKTYCZNIE ŚWIETNIE PRZYRZĄDZONY …
  POPIJAĆ TO WSZYSTKO MOŻNA BYŁO BIAŁYM I CZERWONYM WINEM, A TUŻ PRZED 12-tą ZASERWOWANO PO KIELISZKU SZAMPANA.NA TYM – JEŚLI NIE LICZYĆ DESERÓW – JEDZENIE PRZESZŁO DO HISTORII I ROZPOCZĘŁA SIĘ CZĘŚĆ ROZRYWKOWA, CZYLI TAŃCE-WYWIJAŃCE PARKIETOWE. MUZYKĘ, REWELACYJNIE ZRESZTĄ SERWOWALI DWAJ DJ-e. BYLI MEGA COOL. MIKSOWALI ZE ZNAWSTWEM, TRAFIAJĄC PROSTO W GUSTA WIĘKSZOŚCI GOŚCI. MOŻNA BYŁO BAWIĆ SIĘ BEZ PRZERWY, CZY TO PRZY STAROCIACH, CZY TEŻ PRZY NOWOŚCIACH … REWELKA.DUŻY PROBLEM WIDZĘ W POKOLACYJNEJ DYSTRYBUCJI ALKOHOLI, NAPOJÓW I JEDZENIA. KOŁO 1:00 ZA WSZYSTKO W BARACH NAGLE KAZANO NAM PŁACIĆ. NAWET KAWY NIE MOŻNA SIĘ BYŁO NAPIĆ Z DARMO. NIE TAK TO MIAŁO WYGLĄDAĆ …KOSZTY: BILET NA OPERĘ – 53€00 (BYŁY TEŻ DROŻSZE), KOLACJA WRAZ Z CZĘŚCIĄ ROZRYWKOWĄ – 85€00KONKLUZJA: SPEKTAKL: DLA MNIE BOMBA. CENY BARDZO DOBRA GALA SYLWESTROWA: NAJKRÓCEJ – NIE BYŁA TO PRAGA.
  MIMO WSZYSTKO CENA ŚWIETNA, SZCZEGÓLNIE JEŚLI, OBŻARTY PO ŚWIĘTACH NIE MASZ SPECJALNYCH WYMAGAŃ JEDZENIOWYCH. ALKOHOL SERWOWANY PRZY STOŁACH (WINO BIAŁE I CZERWONE) BARDZO DOBRY. DLA MNIE NAJWIĘKSZYM ROZCZAROWANIEM BYŁ BRAK JAKIEGOKOLWIEK SZWEDZKIEGO STOŁU I KONIECZNOŚĆ PŁACENIA ZA BĄBELKI BRANE W BARACH. OSOBIŚCIE CHĘTNIE ZAPŁACĘ KILKADZIESIĄT EURASÓW WIĘCEJ ZA OPCJĘ ALL INCLUSIVE
53 € + 85 € ★★ 🙂
HAMBURG (2014)
 • NA PLACU PRZED NIM JEST MIĘDZY INNYMI STARBUCKS CAFFE Z DARMOWYM WI-FI. Z TEGO MIEJSCA KILKA RAZY W TYGODNIU, O GODZINIE 11:00 ORGANIZOWANE SĄ DARMOWE PIESZE WYCIECZKI PO CENTRUM MIASTA Z PRZEWODNIKIEM (NIEMIECKO, ANGIELSKO LUB HISZPAŃSKO-JĘZYCZNYM).
🙂
DARMO/NAPIWEK 3 godz. + 🙂 🙂
 • PUB CRAWLING – BILET U PRZEWODNIKA FREE WALKING TOUR POZWALAJĄCY NA WZIĘCIE UDZIAŁU W grupowym WAŁĘSANIU SIĘ PO KLUBACH NOCNYCH SŁYNNEJ DZIELNICY ROZPUSTY ST. PAULI. ZA TE 11 € MASZ PRAWO DO WYPICIA ZA DARMO PIERWSZYCH 5 DRINKÓW W PIĘCIU PIERWSZYCH KNAJPACH. TYLE TYLKO, ŻE W NIEKTÓRYCH PABACH DRINK KOSZTUJE 0,99 €
  PUB CRAWLING ROZPOCZYNA SIĘ OD ZEBRANIA SIĘ ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW NA PLACU BEATLESÓW, PRZY METALOWYM SILHOUETTE SŁYNNEJ CZWÓRKI.
  UWAGA: GDY DOTARLIŚMY NA MIEJSCE ZBIÓRKI NASZ PRZEWODNIK POWIEDZIAŁ, ŻE PONIEWAŻ NA RAZIE JESTEŚMY JEDYNYMI CHĘTNYMI NA CLUBBING, TO JEŚLI NIKT WIĘCEJ SIĘ NIE ZJAWI DOSTANIEMY Z POWROTEM PIENIĄDZE I BĘDZIEMY MOGLI ROBIĆ CO CHCEMY… OŚWIADCZYLIŚMY FACETOWI, ŻE RANO POWIEDZIANO NAM, IŻ SPOTKANIE O 21:30 ROZPOCZYNA PUB CRAWLING. NIKT NIE WSPOMNIAŁ, ŻE BĘDZIE TO ZALEŻNE OD ILOŚCI CHĘTNYCH. W ZWIĄZKU Z TYM NIE MA TAKIEJ OPCJI BYŚMY TERAZ REZYGNOWALI Z IMPREZY. PRZEWODNIK USPOKAJAJĄC PODPROWADZIŁ NAS DO PIERWSZEGO KLUBU I ZAORDYNOWAŁ SZNAPSA NA KOSZT FIRMY MÓWIĄC, ŻE BĘDZIEMY TUTAJ CZEKAĆ NA EWENTUALNĄ RESZTĘ GRUPY MAX 15/20 min. PO OKOŁO 20 min UDAŁO SIĘ MU ZEBRAĆ GRUPĘ 5 OSÓB.
  KLUBY W CZWARTEK PRZED 24:00 BYŁY MOCNO PUSTAWE CO TEŻ CZYNIŁO WYCIECZKĘ NUDNAWĄ.
  NAJFAJNIEJSZE BYŁY KLUBY ROSCHINSKY’S I FUNKY PUSSY CLUB.
11 € / os. 3 godz. + 🙂
 • CIEKAWA, WARTA ZOBACZENIA GALERIA. BARDZO PRZEJRZYSTA.
16 € /os 3 godz. + 🙂
WSTĘP WOLNY 🙂
 • PODCHODZĄC DO NABRZEŻA OD STRONY FISH MARKETU WIDAĆ JUŻ Z DALEKA KIOSK ŁODZI PODWODNEJ Z WYMALOWANYM NA NIM NUMEREM 343.
  PO KUPIENIU BILETÓW OKAZAŁO SIĘ, ŻE W TYM MUZEUM JEST PREZENTOWANA RADZIECKA ŁÓDŹ PODWODNA Z 1976 ROKU!! NIGDY BYM NIE WPADŁ NA TO, ŻE W HAMBURGU, W MUZEUM U-BOATÓW POKAZUJĄ RADZIECKI OKRĘT I TO Z LAT 70-tych XX w.
9 € /os. DZIECI, UCZNIOWIE 6 € / os 1,5 godz. 🙂
 • MUZEUM MIASTA (MUSEUM FÜR HAMBURGISCHE GESCHICHTE)
  BARDZO CIEKAWE
9 € /os. DZIECI BEZPŁATNIE, EMERYCI 5,50 € /os 4 godz. 🙂 🙂
WSTĘP WOLNY 20 min. 🙂
10 € /os. DZIECI, EMERYCI 7 € / os . 3 godz. + 🙂

JEDZENIE

BERLIN (2017)
 • LOTNISKO SCHÖNEFELD RESTAURACJA  MARCHÉ BISTRO W TERMINALU A. SPORY WYBÓR HERBAT, NIEZŁA KAWA I SUPERZASTE KANAPKI. CENY BARDZO ROZSĄDNE. GORĄCO POLECAM. 🙂 🙂 🙂 
★★ 🙂
FRANKFURT n. MENEM (2017)
 • RESTAURACJA PRINCE OF INDIA KILKANAŚCIE METRÓW NA LEWO OD HOTELU CONTINENTAL – DUŻĄ, DOSYĆ CIEMNĄ SALĘ JADALNI DEKORUJĄ TYPOWE DLA INDII NIELICZNE GADŻETY W KOLORACH BORDO I CZERWIENI.
  OBSŁUGA W PRAWIE PUSTYM LOKALU DZIAŁAŁA SPRAWNIE, CHOCIAŻ SPRAWIAŁA WRAŻENIE LEKKO ZASPANEJ. JAK TO ZWYKLE BYWA W INDYJSKICH LOKALACH TRZEBA ODCZEKAĆ JAKIEŚ 30 min NA ZAMÓWIENIE. ZDECYDOWANIE WARTO. ZASERWOWANE DANIA WSZYSTKIM NAM BARDZO SMAKOWAŁY. OSOBIŚCIE POLECAM JAGNIĘCINĘ.
  OBIAD DLA 4 OSÓB Z BUTELKĄ CZERWONEGO WINA I 2 DUŻE PIWA KOSZTOWAŁ 98€00 …
98 € / 4 os. ★★ 🙂
 • RESTAURACJA WEIDENHOF – NIEZŁE CENY I MIŁA OBSŁUGA.
★★ 🙂
 • W WIELU MIEJSCACH STARÓWKI-NÓWKI SPRZEDAWANE JEST GRZANE CZERWONE WINO I TUTEJSZA SPECJALNOŚĆ – WINO JABŁKOWE. TO OSTATNIE PILIŚMY W MIEJSCU ZWANYM ALTEN LIMPURG. Z NASZEGO PUNKTU WIDZENIA JEST TO NAPÓJ “TYLKO DLA ORŁÓW, I TO MOCNO ODWAŻNYCH”. KNAJPA OK. NAPOJU NIE POLECAMY ):
 • RESTAURACJA NEPALI CHULHO – JAKIEŚ 200 m OD CONTINENTALU. PODOBNIE JAK RESTAURACJA INDYJSKA ŚWIECIŁA PUSTKAMI. OBSŁUGA, W PRZECIWIEŃSTWIE DO INDIAN BYŁA NATYCHMIASTOWA I SZYBKA. OCZYWIŚCIE TRZEBA BYŁO POCZEKAĆ NA ZAMÓWIENIE, ALE TO NORMALKA. JEDZENIE BARDZO DOBRE. PIWO TEŻ. GORĄCO POLECAMY 🙂 🙂 🙂
★★★ 🙂
 • GRILL & KEBAP HAUS – NIEZŁY KEBAB W SAMYM CENTRUM PODDWORCOWEGO TUNELU, PRZY ZEJŚCIACH DO METRA. OFERUJE RÓŻNE JEGO RODZAJE OD 4€00 WZWYŻ.
4 € + 🙂
 • ŚWIETNE KANAPKI W FORMIE BAGIETEK DOSTANIECIE W LE CROBAG NA DWORCU TUŻ PRZED PERONAMI. GORĄCO POLECAMY 🙂 🙂
★★★★
 • LOTNISKO FRANKFURT HAHN – W DOSTĘPNEJ DLA WSZYSTKICH CZĘŚCI – TEJ PRZED KONTROLĄ BEZPIECZEŃSTWA – ZNAJDZIECIE SPORO MIEJSC SERWUJĄCYCH COŚ NA ZĄB. NAJBARDZIEJ ZNANE TO “McSHIT” I SUBWAY, ALE SĄ TEŻ LOKALNE GASTRONOMIE. NAM PRZYPADŁA DO GUSTU POŁOŻONA PRZY WYJŚCIU DO SHUTTLE BUSÓW KNAJPKA EXTRAWURST TO FLY.
🙂
HAMBURG (2014)
 • KARTOFFELKELLER SPECJAŁY KUCHNI NIEMIECKIEJ. 2 X DANIE SKŁADAJĄCE SIĘ Z TRZECH RÓŻNYCH KAWAŁKÓW RYB Z KARTOFLAMI Z PATELNI. POPIJANE PIWEM. PRZECIĘTNE. W BUDKACH NAD BAŁTYKIEM W POLSCE SMAKUJE MI LEPIEJ.
19 € / os.
 • W PUBACH NA ST. PAULI CENY ZACZYNAJĄ SIĘ OD 1 € …
🙂 🙂
 • BAR 99 CENTÓW (€ centów) WSZYSTKO TUTAJ TYLE KOSZTOWAŁO – 0,99€ CZYTAJ 1€. LIKIERY, WÓDKA, KONIAK, TEQUILA, I INNE CIĘŻKIE ALKOHOLE PODAWANE SĄ TU W 0,25 cl PLASTIKOWYCH NAPARSTKACH. TYLEŻ SAMO KOSZTUJE BUTELKA 0,33 PIWA LUB 0,2 litra PROSECCO (OCZYWIŚCIE POŁOWA TO LÓD).
DRINK 1 € + ★ 🙂 🙂
★ 🙂
 • PUB MAX & CONSORTEN BLISKO DWORCA. MIŁA I SZYBKA OBSŁUGA. DOBRE CENY. NIE MOŻNA PŁACIĆ KARTĄ.
★★ 🙂
23,40 € / 2 os. ★ 🙂 🙂

RADY

 

FRANKFURT n. MENEM (2017)
 • LOTNISKO FRANKFURT HAHNKONTROLA BEZPIECZEŃSTWA ZASŁUGUJE NA SPECJALNĄ UWAGĘ.
  JUŻ DRUGI RAZ, GDY KORZYSTAMY Z LOTNISK FRANKFURTU. POPRZEDNIO (KILKA LAT TEMU) WRACAJĄC Z FILIPIN PRZESIADALIŚMY SIĘ NA LOTNISKU FRANKFURT FLUGHAFEN
  WTEDY Z POWODU ZŁEJ ORGANIZACJI PRACY POGRANICZNIKÓW, ALBO Z POWODU ICH LENISTWA UCIEKŁ NAM SAMOLOT. TERAZ NA WSZELKI WYPADEK PODESZLIŚMY WCZEŚNIEJ DO BRAMEK KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA.OKAZAŁO SIĘ TO BARDZO ROZSĄDNYM POSUNIĘCIEM, BO NAJWYRAŹNIEJ STYL PRACY LOTNISKOWEJ BEZPIEKI W TEJ CZĘŚCI NIEMIEC NIE ULEGŁ ZMIANIE (A MOŻE TO LOTNISKO NIE MA KASY NA PŁACE?).
  Z SZEŚCIU LUDZI OBSŁUGI JEDYNEGO (SIC !!!) STANOWISKA, CO NAJMNIEJ DWÓJKA NIE MIAŁA DUŻO PRACY. NAWET PRZY TAK BARDZO SZCZEGÓŁOWYM SPRAWDZANIU JAKIE NAM ZAAPLIKOWANO (I DOBRZE) TE DWIE OSOBY WYRAŹNIE SIĘ OBIJAŁY. DRUGIE PRZEJŚCIE OTWARTO DOPIERO GDY KOLEJKA CZEKAJĄCYCH UROSŁA DO KILKUDZIESIĘCIU. BIORĄC POD UWAGĘ, ŻE NA JEDNEGO PACJENTA POGRANICZNICY POTRZEBOWALI CO NAJMNIEJ 3 min, NAPIĘCIE W KOLEJCE MUSIAŁO NIEŹLE ROSNĄĆ. CIEKAWE, CZY ZADZIAŁAŁBY STOSOWANY CZASEM PRZEZE MNIE W RÓŻNYCH MNIEJSZYCH MARKETACH SPOSÓB, POLEGAJĄCY NA POPROSZENIE OBSŁUGI – GŁOŚNO I WYRAŹNIE – O OTWARCIE NASTĘPNEGO STANOWISKA.UWAGA: WEŹ POD UWAGĘ MOŻLIWOŚĆ BAAAARDZO WOLNEJ KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKACH FRANKFURTU. A MOŻE TAK JEST W CAŁYCH NIEMCZECH?

 

🙁

PRZYKŁADOWE CENY

HAMBURG (2014)
MUZEUM 9 € / os.
KUNSTHALLE 16 / os.
POCIĄG / METRO NA LOTNISKO Z GŁ. DWORCA 3 € / os
HOTEL 57,60 € / 1 noc / pokój dwuosobowy z łazienką bez śniadania
OSTRE MALUTKIE ZIELONE CHILI TUTAJ U TURKA PO 1 € / kg. U NAS NIE DO DOSTANIA.
JÄGERMEISTER W MALUTKICH BUTELECZKACH – PAKIET 4 ZA 1 € >:)
OBIAD DLA DWOJGA PRZECIĘTNIE OD 20 DO 30 €
GIN Z TONIKIEM W SAMOLOCIE 4 €
ESSEN (2016)
WILLI HÜGEL – MUZEUM  5 € / os.
BERLIN (2017)
BILETY PRZEJAZD Z LOTNISKA TEGEL NA LOTNISKO SCHÖNEFELD – 2,8 +  2,8 + 2,8 = 8,4 €
MARCHÉ BISTRO –  CAPPUCCINO 4 €; HERBATA 3 €; KANAPKA 2,9 €; CIABATTA 4,9 €
FRANKFURT n. MENEM (2017)
LOTNISKO HAHN HERBATA 2,30 €
PUB IRLANDZKI 28 € /4 os.
INDIAN RESTAURANT 100 € / 4 os.
WHISKY 19,90 €
COLA 2 L / 2,15 €
KAWA 3 €
GRZANIEC 2,5 €
GRZANIEC JABŁKOWY 3 €
HERBATA 2 €
SZATNIA W OPERZE 1,5 €
PROSECCO 13 – 28 €
WEJŚCIE NA WIEŻĘ KOŚCIOŁA 3 €
BRUNCH 32 € / 4 os.
DINNER NEPALESE 115 € / 4 os.
BALLANTINES 19,9 €
COLA + WODA SODOWA + ORZESZKI 5,10 €
ŚNIADANIE 15,6 €
BUTELKA WODY GAZOWANEJ 0,79 €
COLA 1,29 €