TRANSPORT

NIE WIEM CZY ZDAJECIE SOBIE SPRAWĘ Z PROBLEMÓW KTÓRE TRZEBA POKONAĆ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ np. JAKI AUTOBUS KURSUJE NA DANEJ LINII I KUPIĆ NAŃ BILET. W WIELU MIASTECZKACH ZE SŁABO ROZWINIĘTĄ TURYSTYKĄ, POZA BARIERĄ JĘZYKOWĄ, NAPOTYKAMY BRAK ZAINTERESOWANIA TYM CO ROBIĄ TROCHĘ DALSI SĄSIEDZI. W REZULTACIE ROZWIĄZANIE PROSTEGO ZADANIA POCHŁANIA WIELE CZASU I ENERGII.

SĄ TEŻ OCZYWIŚCIE PRZEWODNIKI I JEST INTERNET, ALE … NAWET NAJLEPSZE PRZEWODNIKI MAJĄ NA SOBIE PATYNĘ CZASU. INTERNET ZAŚ, PO PIERWSZE FUNKCJONUJE GDY MA SIĘ DO NIEGO DOSTĘP, A PO DRUGIE DUŻA CZĘŚĆ UZYSKIWANYCH POPRZEZ NIEGO WIADOMOŚCI NIE MA WARTOŚCI, BO NAPISANO JE JĘZYKIEM ZA TRUDNYM DO ZROZUMIENIA DLA np. GOOGLE’A. W REZULTACIE ZDOBYCIE PEWNEJ NA 90% INFORMACJI DOTYCZĄCEJ POWIEDZMY GODZINY ODJAZDU JAKIEGOŚ AUTOBUSU POTRAFI ZAJĄĆ PÓŁ DNIA.

NA KAŻDYM DWORCU AUTOBUSOWYM JEST FACET ZARZĄDZAJĄCY – MENADŻER DWORCA. OD RAZU PODCHODZI DO CIEBIE, PYTA GDZIE CHCESZ JECHAĆ I POKAZUJE STANOWISKO Z KTÓREGO ODJEŻDŻA AUTOBUS. STANOWI POŁĄCZENIE ROZKŁADU JAZDY Z ZARZĄDCĄ DWORCA.

BANGKOK
 • PRZELOT LINIAMI BANGKOK AIRLINES DO CHIANG MAI – LINIA NIE JEST DUŻA, ALE KARMI SUPER, NAWET NA TAK KRÓTKIEJ TRASIE JAK TA. NO STRESS. POLECAMY
75 min 🙂
 • BTS – CZYLI KOLEJKA NADZIEMNA. KUPUJEMY BILETY NA CAŁĄ PODRÓŻ NAWET JEŚLI PO DRODZE MAMY PRZESIADKĘ.
  UWAGA: NA KAŻDYM DWORCU SĄ AUTOMATY BILETOWE, NAJCZĘŚCIEJ PRZYJMUJĄCE TYLKO MONETY. W TAKIM WYPADKU TRZEBA PODEJŚĆ DO SPECJALNEGO OKIENKA ABY ROZMIENIĆ BANKNOTY. ZWYKLE NIE WIĄŻE SIĘ TO Z JAKIMKOLWIEK PROBLEMEM. ALE CZASAMI SIĘ SPIESZYMY, A DO KASY JEST KOLEJKA I WTEDY KLOPS. NA WSZELKI WYPADEK MIEJ W KIESZENI DROBNE WYSTARCZAJĄCE BY KUPIĆ BILET BEZ CZEKANIA.NA KILKU STACJACH, np. NA WONGWIAN YAI SĄ TEŻ AUTOMATY ŁYKAJĄCE BANKNOTY. WSZYSTKIE BILETOMATY MAJĄ KILKA OPCJI JĘZYKOWYCH I OBRAZKOWE INTUICYJNE OBJAŚNIENIA. NAJPIERW WYBIERA SIĘ STACJĘ, DO KTÓREJ CHCEMY JECHAĆ, POTEM KUPUJE BILET ZA WSKAZANĄ CENĘ.
🙂 🙂
 • METRO, CZYLI MRT. SĄ DWIE LINIE KOLEJKI BTS ORAZ DWIE LINIE METRA MRT. ZASADY KURSOWANIA JAK WSZĘDZIE, CZYLI LINIE Z POSZCZEGÓLNYMI PRZYSTANKAMI ORAZ STACJE PRZESIADKOWE.
🙂
 • TRANSPORT RZECZNY – ZASADY PORUSZANIA SIĘ PO RZECZE.
  PO MENAM KURSUJĄ RÓŻNE LINIE WODNE. OKREŚLA JE KOLOR: POMARAŃCZOWY, ZIELONY, ŻÓŁTY. ŁÓDKI OZNAKOWANE SĄ CHORĄGIEWKAMI W TYCH KOLORACH. PODOBNIE PRZYSTANIE. CENY BILETÓW ZALEŻĄ OD TEGO JAKĄ LINIĄ SIĘ PŁYNIE. BILETY MOŻNA KUPIĆ W KASIE NA PRZYSTANI LUB BEZPOŚREDNIO NA ŁÓDCE. GODZINY PRACY TRAMWAJÓW WODNYCH. OSTATNIE PRZEWOZY SĄ ok. 19:45
🙂 🙂
 • Z HOTELU NA LOTNISKO – SAMOLOT BYŁ O 9 RANO. ODPRAWĘ MIELIŚMY ZROBIONĄ, ALE TRZEBA NADAĆ BAGAŻ.W NASZYM PRZYPADKU NAJLEPSZYM SPOSOBEM DOSTANIA SIĘ NA LOTNISKO JEST DOJAZD KOLEJKĄ BTS DO PRZYSTANKU PHAYA THAI I PRZESIADKA NA BANGKOK AIRPORT RAIL JADĄCY BEZPOŚREDNIO DO AIRPORTU. PRZYSTANEK BTS WONG WIAN YAI ZACZYNA PRACOWAĆ O 5:30. GODZINA OTWARCIA JEST ŚCIŚLE POWIĄZANA Z PRZEJAZDEM PIERWSZEGO POCIĄGU ROZPOCZYNAJĄCEGO SWÓJ BIEG W BANG WA. KUPUJE SIĘ TU OD RAZU BILET NA CAŁĄ TRASĘ BTS – KOSZT 48 THB. DOJAZD DO  SIAM (LINIA SILOM) – PUNKTU PRZESIADKOWEGO NA LINIĘ SUKHUMVIT ZAJMUJE OKOŁO 15 min. CAŁKOWITY DOJAZD DO STACJI PHAYA THAI ŁĄCZĄCEJ CENTRUM BANGKOKU Z LOTNISKIEM  KOLEJKĄ AIRPORT RAIL LINK, TRWA 25 min. BANGKOK AIRPORT RAIL LINK NA LOTNISKO JEDZIE OD 30 DO 45 min. PIERWSZY POCIĄG ODJEŻDŻA O 6:00. KOSZTUJE 45 THB. DOJŚCIE ZE  STACJI SUVARNABHUMI DO SALI ODLOTÓW TO KWESTIA MAXIMUM 10 min. ZDĄŻYLIŚMY BEZ PROBLEMU.
93 THB / os. 65 – 80 min. 🙂 🙂 🙂 🙂
 • LOTNISKO – MIELIŚMY ZROBIONĄ INTERNETOWĄ ODPRAWĘ, ALE UWAGA !!!! – NIE DOSTALIŚMY NA NASZE E-MAILE KART POKŁADOWYCH I BALIŚMY SIĘ TROCHĘ, ŻE DUŻO CZASU ZABIERZE NAM ICH ODBIÓR. NIEPOTRZEBNIE. STANĘLIŚMY OCZYWIŚCIE DO KOLEJKI OBSŁUGUJĄCEJ tzw. LUGGAGE DROP I BŁYSKAWICZNIE ROZWIĄZALIŚMY PROBLEM.KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA TEŻ POSZŁA DOŚĆ GŁADKO. GORZEJ BYŁO Z ODPRAWĄ PASZPORTOWĄ. STALIŚMY W KOLEJCE DOBRE 30 min. MOIM ZDANIEM ZDECYDOWANIE ZA DŁUGO. CZYNNE BYŁY TYLKO DWA OKIENKA. SUGERUJEMY BY JAK NAJSZYBCIEJ USTAWIAĆ SIĘ W KOLEJCE DO KONTROLI PASZPORTOWEJ. JEŚLI MOŻLIWE, TO WYŚLIJCIE KOGOŚ SZYBCIEJ BY ZAJĄŁ WAM W NIEJ MIEJSCE.
CHANTHABURI
 • DOJAZD DO TRAT WIELOOSOBOWĄ TAKSÓWKĄ
80 THB / os. 🙂
CHIANG MAI
 • TAXI Z LOTNISKA NA TUTEJSZĄ STARÓWKĘ KOSZTUJE 150 THB. TUK – TUK 120 THB
120 – 150 THB 🙂
 • DOJAZD DO ODDALONEJ O ok 25 km OD CENTRUM MIASTA ŚWIĄTYNI BUDDYJSKIEJ – DOI SUTHEP. NAJLEPIEJ JECHAĆ tzw. RED TAXI. PRZEJAZD GRUPOWY POWINIEN KOSZTOWAĆ OKOŁO 60 THB OD OSOBY. UWAGA: IM MNIEJ OSÓB JEDZIE TYM CENA OD OSOBY JEST WYŻSZA. KIEROWCA ZAŻĄDA 300 THB ZA KURS.
60 THB / os. 30 – 45 min 🙂
 • TAXI – HOTEL – DWORZEC AUTOBUSOWY
100 THB 10 – 15 min 🙂
 • AUTOBUS DO SUKHOTHAI ODJEŻDŻA O 8:45. W NIEZBYT DUŻYCH MIASTACH AZJI DWORCE AUTOBUSOWE GENERALNIE LEŻĄ NA ICH OBRZEŻACH. TAK TEŻ JEST W CHIANG MAI. NA TERMINALU 2 KILKA METRÓW OD KAS BILETOWYCH STANOWISKA nr 15 STAJE BUS DO SUKHOTHAI. NAJWIĘKSZE ZDZIWKO ZALICZYLIŚMY KUPUJĄC BILETOSY. WSZYSTKIE ŹRÓDŁA, NA JAKIE NATRAFILIŚMY SZUKAJĄC INFO NA TEMAT CENY BILETÓW AUTOBUSOWYCH Z CHIANG MAI DO SUKHOTHAI PODAWAŁY KWOTĘ 400 BACIORÓW. TYMCZASEM KASJERKA PODAŁA MI BILETY KOSZTUJĄCE 270 BATÓW / szt. ZASKOCZONY SPYTAŁEM CZY TO OPŁATA ZA MINI-BUS I CZY POJAZD MA KLIMĘ. WSKAZAŁA NA STOJĄCY ZA MOIMI PLECAMI DUŻY, ZDECYDOWANIE KLIMATYZOWANY, DOBRZE WYGLĄDAJĄCY WEHIKUŁ …
270 THB / os. 5 godz. 🙂 🙂
KAMPHAENG PHET
 • AUTOBUS DO KANCHANABURI
287 THB / os. 7 godz. 🙂
KANCHANABURI
60 / 100 THB 3 km
 • TUK-TUK Z HOSTELU DO MOSTU NA RZECE KWAI
40 THB 2 km 🙂
200 THB 60 min / ok. 10 km 🙂
 • AUTOBUS DO KORATU. MUSIELIŚMY DOTRZEĆ DO SURINU NA COROCZNY FESTIWAL SŁONI. NIE BARDZO ODPOWIADAŁA NAM JAZDA PRZEZ BANGKOK. W GRĘ WCHODZIŁY INNE DWIE TRASY: PRZEZ AJUTAJĘ LUB KORAT. OBYDWIE ALBO AUTOBUSEM ALBO AUTOBUSEM I POCIĄGIEM.TRASA PRZEZ KORAT WYDAWAŁA SIĘ LEPSZA. STAMTĄD DO SURIN BYŁO BLIŻEJ. MIAŁA JEDNAK POWAŻNY MANKAMENT. AUTOBUS DO KORATU Z KANCHANABURI BYŁ O GODZINIE 18:30. JAZDA MIAŁA TRWAĆ 6-7 GODZIN. PRZYJAZD DO KORATU BYŁBY OKOŁO 1:00 W NOCY. KORAT JEST DUŻYM MIASTEM, MA DWORZEC KOLEJOWY. Z ROZKŁADU JAZDY, DO KTÓREGO DOCIERAŁAM POPRZEZ INTERNET, WYNIKAŁO, ŻE JEST STAMTĄD DUŻO POCIĄGÓW DO SURIN. MUSIELIBYŚMY W ŚRODKU NOCY PRZEDOSTAĆ SIĘ NA DWORZEC KOLEJOWY. I TO BYŁ TEN BÓL. CHYBA, ŻE TRAFI NAM SIĘ JAKIŚ ZAGUBIONY AUTOBUS JADĄCY W KIERUNKU SURINU. W NOCY OBUDZIŁ NAS KIEROWCA POKRZYKUJĄCY KORAT, KORAT !!! WYSIEDLIŚMY. FACET SIEDZĄCY PRZY STOLIKU Z BILETAMI NA HASŁO SURIN POKAZAŁ STOJĄCY OBOK, GOTOWY DO JAZDY AUTOBUS …
257 THB / os. 6 -7 godz. 🙂
KOH CHANG
 • WIELOOSOBOWA TARYFA NA LONELY BEACH
100 THB / os. 🙂
 • WYNAJEM SKUTERA – WYPOŻYCZALNI JEST WIELE. OFERUJĄ POJAZDY W RÓŻNYM STANIE OD 200 DO 350 THB / DOBA. WYNAJĘLIŚMY ZA 150 THB. MUSIELIŚMY ZOSTAWIĆ PASZPORT W DEPOZYCIE. WSZYSCY TU JEŻDŻĄ PIŹDZIKAMI. NIELICZNI ROWERAMI. BRAK UMIEJĘTNOŚCI KIEROWANIA TAKĄ RAKIETĄ LUB NA KOLE OGRANICZA PORUSZANIE SIĘ DO ŚRODKÓW TRANSPORTU PUBLICZNEGO. OCZYWIŚCIE NIKT NIE PYTA CZY UMIESZ PROWADZIĆ. UWAGA: WAŻNE JEST BY WYNAJĘTY POJAZD BYŁ ODPOWIEDNIO SILNY, BO DROGI NA WYSPIE MAJĄ CZĘSTO SPORE WZNIESIENIA I JEŚLI TWÓJ SKUTER BĘDZIE MIAŁ SILNIK PONIŻEJ 125 cm3 TO BYĆ MOŻE NIE DACIE RADY POKONAĆ WZNIESIENIA JADĄC NA NIM WE DWÓJKĘ. JEST TO TEŻ NIEBEZPIECZNE.
140-350 THB / doba 🙂 🙂 🙂
 • Z KOH CHANG DO STOLICY TAJLANDII MOŻNA JECHAĆ ZBIOROWO NA DWA SPOSOBY: BUSIKIEM LUB AUTOBUSEM REJSOWYM. BILETY KUPISZ W KAŻDEJ AGENCJI TURYSTYCZNEJ. JEŚLI ZROBISZ TO WCZEŚNIEJ, TO MASZ SZANSĘ NA NIEWIELKI BONUS FINANSOWY. AUTOBUS JEDZIE OK 90 min DŁUŻEJ OD BUSIKA I KOSZTUJE 550 / os. W TYM SĄ WSZYSTKIE OPŁATY: DOWÓZ Z HOTELU DO PROMU; PROMOWA I GŁÓWNA – ZA PRZEJAZD DO BANGKOKU. PODRÓŻ BUSIKIEM CENOWO JEST NIECO WYŻSZA – 650 BATÓW. PRZEJAZD KRÓTSZY, ALE WEŹ POD UWAGĘ WARUNKI JAZDY. NIE WIEM CZY MINI BUSY MAJĄ WI-FI, ALE NA PEWNO NIE BĘDZIESZ JECHAĆ KOMFORTOWO. W AUTOBUSIE JEST DUŻO WIĘCEJ MIEJSCA, A POZA TYM CZĘSTO MOŻNA TRAFIĆ NA DODATKOWE WOLNE SIEDZENIA. W OBYDWU PRZYPADKACH CENA BILETU OBEJMUJE PRZEJAZD SPOD HOTELU NA PROM, PRZEPRAWĘ PROMOWĄ I PRZEWÓZ DO BANGKOKU. W BANGKOKU WYSIĄŚĆ MOŻNA PRZY DWORCU KOLEJOWYM HUA LAMPHONG LUB NA KHAO SAN. ZE WZGLĘDU NA WYGODĘ WYBRALIŚMY DUŻY AUTOBUS. PO DRODZE POJAZD ZATRZYMUJE SIĘ NA OKOŁO PÓŁ GODZINY PRZY SPOREJ RESTAURACJI I KILKU SKLEPACH Z ŻYWNOŚCIĄ
550 THB / os. 1 + 1 + 7 godz. 🙂 🙂
KORAT
 • AUTOBUS DO SURINU
168 THB / os. 210 min 🙂
NANG RONG
 • NA DWORCU W NANG RONG ILOŚĆ TAKSÓWEK JEST NIEWIELKA, ALE ZA TO MAJĄ TU WYPOŻYCZALNIĘ MOTORYNEK.
 • WYNAJĄĆ MOTORYNKĘ MOŻNA TEŻ W HOSTELU P.CALIFORNIA. SĄ TU RÓŻNEGO RODZAJU SKUTEROSY. CENA JEDNAK JEST NAJWYŻSZA Z DOTYCHCZAS PŁACONYCH – 300 THB / 24 h. UWAGA: NIE JESTEM PEWIEN, ALE WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEST JAKIŚ ZWIĄZEK POMIĘDZY WYPOŻYCZALNIĄ MOTORYNEK PRZY DWORCU AUTOBUSOWYM I HOSTELEM. PROPONUJĘ TO SPRAWDZIĆ BO WTEDY CI Z NIEWIELKIM BAGAŻEM MOGLIBY OMINĄĆ KOSZT DOJAZDU DO HOSTELU.
 • PARK HISTORYCZNY PHANOM RUNG ODLEGŁY JEST O 30 km OD NANG RONG. MOTORYNKĄ TRASA PROSTA I NIESKOMPLIKOWANA. LECI SIĘ NAJPIERW POBOCZEM BARDZO SZEROKIEJ DWUPASMÓWKI. TO RACZEJ AUTOSTRADA NIŻ DROGA SZYBKIEGO RUCHU. JEDZIE SIĘ DOBRZE. WYRAŹNIE WIDAĆ KIEDY NALEŻY ZJECHAĆ W PRAWO. DALSZA TRASA (ok. POŁOWA DROGI) WIEDZIE PRZEZ KILKA MIEJSCOWOŚCI.
30 km 60 min 🙂 🙂
 • CHCEMY SIĘ DOSTAĆ NA WYSPĘ KO CHANG (KOH CHANG). AUTOBUS (Z DWORCA) DO CHANTHABURI PRZYJEŻDŻA Z BURIAM (BURI RAM) – Z GODZINĄ JEGO ODJAZDU CAŁY CZAS MIELIŚMY PROBLEM. JEDNI MÓWIĄ, ŻE JEDZIE W ŚRODKU NOCY. INNI, ŻE SĄ KURSY O 8 RANO I 4 PO POŁUDNIU. ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA NOCNY. UDAŁO SIĘ. PRZYJECHAŁ LEKKO SPÓŹNIONY OKOŁO 1:00.
280 THB
PHANOM RUNG
 • DOJAZD Z PRASAT HIN PHANOM RUNG DO MUANG TAM ZAJMUJE 15 MINUT.
8 km 15 min 🙂
SUKHOTHAI
 • WYNAJEM SKUTERA MARKI HONDA
200 THB / DZIEŃ 🙂
 • AUTOBUS – NEW SUKHOTHAI DO KANCHANABURI Z PRZESIADKĄ W KAMPHAENG PHET
  NIE MA BEZPOŚREDNIEGO AUTOBUSU Z SUKHOTHAI. WYNIKI POSZUKIWAŃ W INTERNECIE PROWADZIŁY DO NIEZBYT WESOŁYCH WNIOSKÓW, CZYLI PODRÓŻY Z LICZNYMI PRZESIADKAMI. JEDNA Z INFORMACJI WSKAZYWAŁA NA STOSUNKOWO PROSTĄ DROGĘ, Z JEDNĄ PRZESIADKĄ W KAMPHAENG PHET, ODLEGŁYM OD NEW SUKHOTHAI O 60 – 90 MINUT DROGI AUTOBUSEM. NA DWORCU W NEW SUKHOTHAI MIELIŚMY PROBLEM Z POTWIERDZENIEM TEJ INFORMACJI, ALE W KOŃCU NAM SIĘ UDAŁO, DZIĘKI UPRZEJMEMU PRACOWNIKOWI Z BIURA INFORMACJI. FAKTYCZNIE RANO O 9 Z CHIANG MAI DO KANCHANABURI WYJEŻDŻA AUTOBUS ZATRZYMUJĄCY SIĘ W KAMPHAENG PHET KOŁO 12:00 / 12:30. ABY NA NIEGO ZDĄŻYĆ MUSIELIŚMY WYJECHAĆ Z NEW SUKHOTHAI O 9 RANO.
83 THB / os. 🙂
 • PRZEWÓZ Z OLD SUKHOTHAI DO NEW SUKHOTHAI JEŹDZI CO 30 MINUT
30 THB / os. 20 min 🙂
 • AUTOBUS DO KAMPHAENG PHET PRZYJECHAŁ ZGODNIE Z PLANEM, TAK SAMO ZRESZTĄ JAK I NASTĘPNY. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY, TO PIERWSZY ZNANY MI KRAJ, W KTÓRYM BARDZO ZRÓŻNICOWANY (WIELU PRZEWOŹNIKÓW) TRANSPORT AUTOBUSOWY JEST TAK PUNKTUALNY.
🙂
SURIN
 • AUTOBUS DO NANG RONG – DUŻO POŁĄCZEŃ. NIE SPODZIEWAJCIE SIĘ LUKSUSU. ANI TŁOKU.
70 THB 120 min
TRAT
 • PROM NA WYSPĘ KOH CHANG. UWAGA: JEŚLI Z KOH CHANG BĘDZIESZ JECHAĆ GDZIEŚ DALEJ AUTOBUSEM (np. DO BANGKOKU) TO NIE KUPUJ NA PROMIE POWROTNYCH BILETÓW. W w/w WYPADKU PROM BĘDZIE WLICZONY W CENĘ PRZEJAZDU AUTOBUSEM
80 THB / os. 🙂

 

NOCLEGI

CENY ZA POKOJE DWUOSOBOWE Z KLIMĄ I ŁAZIENKĄ (DB +B)

BANGKOK
PODCZAS PRZEJAZDU AUTOBUSEM, JUŻ BĘDĄC W GRANICACH BANGKOKU ZACZĘLIŚMY SZUKAĆ INTERNETOWO HOTELU. MIMO, ŻE CHCIELIŚMY – TAK JAK PRAWIE WSZYSCY – ZNALEŹĆ NOCLEG W STARYM BANGKOKU – MOŻE W OKOLICY KHAO SAN, POKÓJ WYNAJĘLIŚMY W ZUPEŁNIE INNEJ DZIELNICY MIASTA.
 • KLEAN RESIDENCE HOTEL STOJĄCY W CIEMNEJ ULICZCE OKAZAŁ SIĘ BARDZO FAJNY. WCHODZI SIĘ DOŃ PRZEZ OTOCZONY MUREM GARAŻ. JEST TO NOWIUTKIE MIEJSCE Z BARDZO MIŁĄ OBSŁUGĄ I DOBRYMI CENAMI. POKÓJ Z SZEREGIEM PÓŁEK NA ŚCIANIE, MIEJSCEM DO POWIESZENIA RZECZY, WIESZAKAMI, ZAMYKANĄ SZAFKĄ, SEJFEM, DUŻYM ŁÓŻKIEM, STOLIKAMI NOCNYMI, BIURECZKIEM, LODÓWKĄ, CZAJNIKIEM I MALUTKIM BALKONEM KOSZTOWAŁ W OFERCIE 79 zł. OBOK SKLEP 7/11. AUTOMATYCZNE PRALKI DO PRANIA. NA ULICY STRAGANY Z RÓŻNYM JEDZENIEM, 100 m DALEJ PRZYSTANEK KOLEJKI NADZIEMNEJ BTS.DZIĘKI ŚWIETNEMU POŁĄCZENIU Z PRZYSTANIĄ TRAMWAI RZECZNYCH I INNYMI LINIAMI NAPOWIETRZNEJ KOLEJKI, WYBÓR TEGO HOTELU OKAZAŁ SIĘ STRZAŁEM W 10-tkę.DODATKOWYMI PLUSAMI SĄ TEŻ POŁOŻONE NIEDALEKO – NA ULICZCE SOI KRUNG THONBURI 1, PO DRUGIEJ STRONIE STACJI WONGWIAN YAI – WIĘKSZE SKLEPY WIELOBRANŻOWE. JEST TU: KOLEJNE, ZNACZNIE LEPSZE 7/11; LEŻĄCE 50 m DALEJ TESCO EXPRESS I POŁOŻONY O NASTĘPNE KILKADZIESIĄT METRÓW SKLEP LOKALNEJ SIECI TOPS DAILY. WSZYSTKIE TE SKLEPY OBSŁUGUJĄ KARTY PŁATNICZE. NAJDROŻSZE JEST 7/11. DWA POZOSTAŁE MAJĄ BARDZO PODOBNE CENY. SZUKAJĄCYM ALKOHOLU POLECAM LOKALNY RUM SANG SOM Z COLĄ. KOSZTUJE ON W 7/11 302 THB, A W DWÓCH POZOSTAŁYCH SIECIÓWKACH 279. NA w/w SZEROKIEJ ARTERII, NAD KTÓRĄ STOI NA BETONOWYCH FILARACH LINIA KOLEJKI JEST CAŁA MASA RÓŻNYCH JADŁODAJNI (PO TEJ STRONIE GDZIE HOTEL, IDĄC W KIERUNKU PRZECIWNYM NIŻ CENTRUM tzn. W LEWO).
  CAŁKIEM BLISKO PRZYSTANKU WONGWIAN YAI, OBOK JESZCZE JEDNEGO 7/11 MOŻNA DOBRZE ZJEŚĆ W RESTAURACJI PHOONSUPH MA ONA NAWET JAKIEŚ DYPLOMY POŚWIADCZAJĄCE ZAJĘCIE WYSOKICH MIEJSC W TUTEJSZYCH FESTIWALACH KULINARNYCH. ZJESZ TU I DOBRZE I NIEDROGO.JEDNAK DUŻO CIEKAWSZE JEDZENIE I WIĘKSZY WYBÓR ZNAJDZIESZ NA SOMDET PHRA CHAO TAK SIN RD.
  WYSTARCZY PRZEJŚĆ 650 m OD HOTELU, SKRĘCIĆ W LEWO I OD RAZU TRAFISZ NA OBLEGANĄ PRZEZ LOKALSÓW DUŻĄ JADŁODAJNIĘ STOJĄCĄ NA CHODNIKU DOSŁOWNIE PRZED STACJĄ BENZYNOWĄ. IDĄC DALEJ TEŻ NIE ZROBISZ BŁĘDU. SZCZEGÓLNIE WIECZOREM ZNAJDZIESZ NA PEWNO COŚ CIEKAWEGO DO JEDZENIA …
820 THB 🙂 🙂 🙂 🙂
CHIANG MAI
UWAGA: W CAŁYM TUTEJSZYM STARYM MIEŚCIE (NA MAPIE TO TEN OTOCZONY FOSĄ KWADRAT W ŚRODKU MIASTA) JEST OGROMNA ILOŚĆ RÓŻNEGO RODZAJU I RÓŻNEJ KLASY NOCLEGOWNI. NIE WARTO WCZEŚNIEJ NIC REZERWOWAĆ. WYSTARCZY POPROSIĆ KIEROWCĘ ŚRODKA LOKOMOCJI WYNAJĘTEGO NA np. LOTNISKU, BY WYRZUCIŁ NAS POD JAKĄŚ ZNANĄ „SYPIALNIĄ”, WEJŚĆ DO NIEJ I SPRAWDZIĆ JAKIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI SPANIA. JEŚLI NIC NIE ZNAJDZIEMY, SZUKAMY DALEJ KORZYSTAJĄC ZE WSKAZÓWEK GOSPODARZA. W SEZONIE MOŻE BYĆ RÓŻNIE. MY JESTEŚMY WŁAŚCIWIE JESZCZE POZA NIM.
 • GAP’S HOUSE – ROZSĄDNE CENY. BARDZO POLECANY. REZERWUJ WCZEŚNIEJ !!!
 • AMPAWAN HOUSE – DUŻY POKÓJ NA II p. Z ŁAZIENKĄ I CZYMŚ W RODZAJU BALKONU PRZED WEJŚCIEM CAŁKOWICIE NAS ZADOWOLIŁ. ADRES: 7/1 RACHADAMNOEN Rd. SOI 5, AMPHOE MUEANG CHIANG MAI, CHANG WAT CHIANG MAI 50200, ULICZKA ODCHODZI OD ULICY RACHADAMNOEN.
490 THB 🙂 🙂 🙂
KANCHANABURI

ILOŚĆ NOCLEGOWNI NA GŁÓWNEJ, TURYSTYCZNEJ ULICY-DEPTAKU – MAENAMKWAI Rd. – NIEPRAWDOPODOBNA. WYDAJE MI SIĘ, ZE CIĘŻKO BYŁOBY NIE ZNALEŹĆ TUTAJ NOCLEGU NAWET W PEŁNYM SEZONIE. MOŻE BYĆ TYLKO PROBLEM CENOWY.
 • BLUE STAR GUEST HOUSE – SPORY WACHLARZ POKOI Z ŁAZIENKAMI I CEN. WYBRALIŚMY NAJTAŃSZY Z KLIMĄ BO NA JEDNĄ NOC. PRZYZWOITY, CHOCIAŻ PRZYDAŁOBY SIĘ MALOWANIE (ODŚWIEŻENIE). NIERUCHOMOŚĆ POŁOŻONA NAD RZEKĄ PRZY ULICY MAENAMKWAI PEŁNEJ BARÓW. POKOJE NIE MAJĄ WSPANIAŁEGO WYSTROJU, ALE WIELE Z NICH JEST POŚRÓD BUJNEJ, WSPANIAŁEJ ZIELENI. RÓWNIEŻ tzw. STREFĘ WSPÓLNĄ PIĘKNIE USYTUOWANO. PIĘKNE DOJŚCIE NAD RZEKĘ POMOSTEM MIĘDZY DOMKAMI Z MALUTKIM BALKONAMI TONĄCYMI W ZIELENI. JEŻELI CHCESZ WYNAJĄĆ BUNGALOW ZRÓB TO WCZEŚNIEJ. MY PRZYJECHALIŚMY TU W CIEMNO.
450 THB ★★ 🙂 🙂
KOH CHANG
LONELY BEACH WYGLĄDA JAK WIELKI OBÓZ HIPPISOWSKI. SĄ TU NOCLEGOWNIE NA KAŻDĄ KIESZEŃ. NAJDROŻSZE JAKIE SPOTKAŁEM – POKOJE (APARTAMENTY) Z DB + B + KLIMA KOSZTOWAŁY 1600 BACIORÓW; NAJTAŃSZE 700. PRZESZUKAŁEM WIĘKSZOŚĆ OSIEDLA. W DUŻEJ ILOŚCI NOCLEGOWNI, KTÓRYCH JEST TU OGROMNA ILOŚĆ – NIE BYŁO KLIMATYZACJI. PO ok. GODZINNEJ WĘDRÓWCE ZNALAZŁEM HOTEL POŁOŻONY WZGLĘDNIE DALEKO OD WSZELKICH HAŁAŚLIWYCH MIEJSC.
 • HOTEL PLOY INN (LONELY BEACH) – HOTEL POŁOŻONY WZGLĘDNIE DALEKO OD WSZELKICH HAŁAŚLIWYCH MIEJSC Z OPCJĄ NOCLEGU W DUŻYCH, PRZESTRONNYCH POKOJACH Z ŁAZIENKAMI. Z I BEZ KLIMY. ODPOWIEDNIO ZA 700 I 500.
500 – 700 THB 🙂
 • MAŁA PIASZCZYSTA PLAŻA Z KILKOMA NOCLEGOWNIAMI NAD SAMYM BRZEGIEM MORZA. DOBRE MIEJSCE DLA TYCH, KTÓRZY NIE DYSPONUJĄC DUŻYMI ŚRODKAMI, CHCĄ SPĘDZIĆ KILKA DNI W ZACISZU, MAJĄC POD RĘKĄ WSZYSTKIE NIEZBĘDNE UDOGODNIENIA.
🙂
NANG RONG
 • P. CALIFORNIA – WYSOKO NOTOWANY HOSTEL POŁOŻONY DOŚĆ DALEKO OD CENTRUM. PRZYPOMINA BARDZO GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE Z NUTĄ HIPPISOWSKIEGO SZNITU NA KRAWĘDZI MIASTA. WŁAŚCICIEL I ZAŁOGA MÓWIĄ ŚWIETNIE PO ANGIELSKU. OGLĄDNĘLIŚMY OFEROWANE POKOJE. ROZCZAROWUJĄ CENOWO. ZA PIERWSZĄ POKAZANĄ SYPIALNIĘ, OCZYWIŚCIE Z ŁAZIENKĄ I KLIMĄ KRZYKNIĘTO 600 THB. AŻ MNĄ WSTRZĄSNĘŁO. W JAKIEJŚ MAŁO ZNANEJ TURYSTYCZNIE DZIURZE NOCLEG MA KOSZTOWAĆ NAJDROŻEJ? ŻARTY NA BOK. JASNO STWIERDZIŁEM, IŻ CENA MNIE PRZERAZIŁA I SZUKAM CZEGOŚ PODOBNEGO, ALE NIE CENOWO. OD RAZU OTWARTO POKÓJ ZA 4 STÓWKI. TE SAME WARUNKI, TYLKO PRZESTRZEŃ MNIEJSZA. ZAAKCEPTOWALIŚMY. PIERWSZY RAZ W TAJLANDII NAPOTYKAMY WYMÓG DEPOZYTU. 200 THB ZA KLUCZ DO POKOJU …
 • Z PRZEKAZU LP WYNIKAŁO, ŻE MOŻNA TU WYNAJĄĆ MOTORYNKĘ. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY BYŁ TO NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCY NAS DO SZUKANIA TEGO MIEJSCA PRZEKAZ. FAKTYCZNIE, SĄ TU RÓŻNEGO RODZAJU SKUTEROSY. CENA JEDNAK JEST NAJWYŻSZA Z DOTYCHCZAS PŁACONYCH – 300 THB / 24 h.
400 THB 🙂
 • HOTEL NANGRONG – POŁOŻONY BLISKO CENTRUM. WŁAŚCICIEL BARDZO MIŁY I UCZYNNY, ŚWIETNIE MÓWIĄCY PO ANGIELSKU. MIEJSCE WYGLĄDA DOBRZE, ALE NIE SPRAWDZAŁEM SZCZEGÓŁÓW. MIMO TO POLECAM
🙂 🙂
SUKHOTHAI

MAPKA PO PRZEKĄTNEJ NA LEWO OD PRZYSTANKU AUTOBUSOWEGO WSKAZUJE KILKA NOCLEGOWNI. POSZEDŁEM W ICH KIERUNKU TO ZNACZY W STRONĘ NEW SUKHOTHAI MIJAJĄC PO DRODZE JEDNĄ Z PRADAWNYCH BRAM MIASTA. ZE DWIEŚCIE METRÓW DALEJ JEST DROGA ODBIJAJĄCA W PRAWO Z KILKOMA DUŻYMI TABLICAMI INFORMUJĄCYMI JAK DALEKO SĄ tzw. RESORTY TURYSTYCZNE. SKRĘCIŁEM (W NASZYM PRZYPADKU TO BYŁ BŁĄD, BO CAŁE TANIE SPANIE ZNAJDUJE SIĘ PRZY GŁÓWNEJ SZOSIE). ZROBIŁEM PONAD KILOMETR WSTĘPUJĄC PO DRODZE DO KILKU „RESORTÓW”. W PIERWSZYM, PO PRAWEJ, JAKIEŚ 300 – 400 m OD w/w SZOSY CENA BYŁA NAJNIŻSZA: 800 THB ZA DB + B + KLIMA BEZ ŚNIADANKOSA (1000 Z). WSZYSTKIE POZOSTAŁE KOSZTOWAŁY OD 1000 W GÓRĘ. OSTATNI – „SAWASDEE SUKHOTHAI RESORT” – WYGLĄDAJĄCY NA FULL WYPAS OFEROWAŁ SPANKO ZA 1600. JEDNOCZEŚNIE TYLKO W TYM MIEJSCU RECEPCJONISTKA WŁADAJĄC BIEGŁYM ANGIELSKIM, WSKAZAŁA MI TO, CZEGO SZUKAŁEM. USŁYSZAWSZY, JAKIE SĄ MOJE POTRZEBY NIE OLAŁA MNIE JAK TO ZWYKLE BYWA W TAKICH WYPASACH. POWIEDZIAŁA ILE KOSZTUJE I CO OFERUJE POLECANE PRZEZ NIĄ MIEJSCE, JAK SIĘ WABI I JAK DOŃ DOJŚĆ.
 • J-SECURE GH – BUDYNEK STOI TROCHĘ ODDALONY OD SZOSY, CO LECIUTKO ZMNIEJSZA HAŁAS POWODOWANY RUCHEM POJAZDÓW. DO TEGO JEST POŁOŻONY PROSTOPADLE DO NIEJ, CO TEŻ LEKKO NIWELUJE ICH SZUM. W RECEPCJI PRZEZ CAŁY CZAS KAWA LUB HERBATA. NA DOLE SKLEP. WŁAŚCICIELKA POKAZAŁA MI 3 POKOJE DO WYBORU. TROCHĘ MIELIŚMY PROBLEMÓW KOMUNIKACYJNYCH, ALE JAKOŚ ZOSTAŁEM ZROZUMIANY. WYBRAWSZY JEDEN CZYŚCIUTKI I PRZESTRONNY DB + B Z KLIMĄ OZNAJMIŁEM, ŻE IDĘ PO SWOJĄ KOBITKĘ I BAMBETLE. PANI UPEWNIWSZY SIĘ, ŻE MOJA PARTNERKA CZEKA NA POBLISKIM PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM POSZŁA PO SAMOCHÓD I PODJECHALIŚMY PO WOMBATA. NASZA NOCLEGOWNIA POZA BARDZO UCZYNNYMI WŁAŚCICIELAMI MA INNE WALORY. PIERWSZYM JEST DOBRZE ZAOPATRZONY SKLEPIK Z CAŁKOWICIE PRZYZWOITYMI CENAMI. MOŻNA W NIM ZNALEŹĆ WSZYSTKIE POTRZEBNE PRZECIĘTNEMU TURYŚCIE RZECZY. POCZYNAJĄC OD DUŻEGO WYBORU NAPOI BEZ I ALKOHOLOWYCH, A KOŃCZĄC NA NIEWIELKICH PACZUSZKACH PROSZKU DO PRALEK AUTOMATYCZNYCH. JEST TU TEŻ WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW I PIŹDZIKÓW.
530 THB ★★ 🙂 🙂
SURIN
 • THE PHANT HOTEL – SPORY KAWAŁEK OD CENTRUM, PRZY SZEROKIEJ TRZYPASMÓWCE (DROGA 226). DOJAZD GDZIEKOLWIEK WŁAŚCIWIE TYLKO TAKSÓWKĄ ŚREDNIO ZA 100 THB ZA KURS. RECEPCJA CZYNNA CAŁĄ DOBĘ. NIE ROBIĄ PROBLEMÓW PRZY BARDZO WCZESNYM CHECK-INNIE. BŁYSKAWICZNIE ZAŁATWIAMY FORMALNOŚCI I DOSTAJEMY POKÓJ CHOĆ JEST 6 RANO. NASZ POKÓJ JEST PRZESTRONNY – OGROMNE ŁÓŻKO, DWA NOCNE STOLIKI, LODÓWKA, TELEWIZOR, STOLIK, KRZESŁO. I NA TYM UMEBLOWANIE SIĘ KOŃCZY. DO TEGO BARDZO DUŻA ŁAZIENKA. THE PHANT ZAJMUJE OGROMNY POWIERZCHNIOWO TEREN. W SPOREJ ODLEGŁOŚCI OD RECEPCJI STOJĄ TU DŁUGIE, JEDNOPIĘTROWE BUDYNKI MIESZKALNE. SOLIDNE, MUROWANE. PRZED NIMI MASA PARKINGOWEGO MIEJSCA. W CENIE POKOJU LEKKIE NAMIASTKI ŚNIADAŃ: HERBATA, KAWA ROZPUSZCZALNA, TOST Z DŻEMEM. MIEJSCE OFERUJE TEŻ NIEKTÓRE USŁUGI TRANSPORTOWE ZA OPŁATĄ. MOŻNA RÓWNIEŻ ZROBIĆ PRANIE @ 30-40 THB W JEDNEJ Z KILKU MASZYN. OBOK HOTELU ZNAJDUJE SIĘ BAR I RESTAURACJA SERWUJĄCA SPORO OWOCÓW MORZA W FORMIE BUFETU. UWAGA: WYDOSTAJĄC SIĘ Z TEGO MIEJSCA NIE RYZYKUJ STRATY KASY I CZASU. POPROŚ O PRZEWÓZ W RECEPCJI. POWINIEN KOSZTOWAĆ W GRANICY 100 THB NIEZALEŻNIE GDZIE W OBRĘBIE MIASTA JEDZIESZ.
556,5 THB 🙂 🙂 🙂

WARTO ZALICZYĆ

BANGKOK
 • CHATUCHAK MARKET – PONOĆ NAJWIĘKSZE TARGOWISKO ŚWIATA. OTWARTY TYLKO W SOBOTY I NIEDZIELE. MOŻNA TU SPĘDZIĆ CAŁY DZIEŃ. DO TARGOWISKA TRZEBA PODEJŚĆ KILKUSET METRÓW ZE STACJI MO CHIT.
🙂 🙂 🙂 🙂
 • WAT PHO – ŚWIĄTYNIA JEST IMPONUJĄCA. POWSTAŁA XVI w. ALE SANKTUARIUM BUDDY W XIX w. GALERIA BUDDY, KAMIENNI GIGANCI, BUDYNKI. W JEDNYM Z NICH ZNAJDUJE SIĘ BARDZO PIĘKNY POSĄG BUDDY PHRA DEVA PATIMAKORN. NIESTETY, CZYTELNOŚĆ INFORMACJI MAJĄCYCH NA CELU UŁATWIENIE ZWIEDZANIA WPROWADZA CHAOS ? . WYDŁUŻA ON BARDZO OGLĄDANIE ROZSIANYCH NA DUŻYM OBSZARZE BUDOWLI.
100 THB 120 min. 🙂 🙂 🙂
 • PAŁAC KRÓLEWSKI – NIEDALEKO
 PRZYSTANI CHANG.
  IM BLIŻEJ PAŁACU, TYM CZĘŚCIEJ NAPOTYKAMY STOISKA SPRZEDAJĄCE LUB WYPOŻYCZAJĄCE DŁUGIE, SZEROKIE, TYPOWO AZJATYCKIE SPODNIE. MAJĄ KRÓJ UNISEX. MOŻNA JE KUPIĆ WSZĘDZIE, A TUTAJ, NIEDALEKO PAŁACU JEST NAWET MOŻLIWOŚĆ ICH WYPOŻYCZENIA. TA OFERTA TO ODPOWIEDŹ NA ZAPOTRZEBOWANIE, BĘDĄCE POKŁOSIEM RESTRYKCJI DOTYCZĄCYCH UBIORU LUDZI CHCĄCYCH WEJŚĆ NA TEREN PAŁACU KRÓLEWSKIEGO. POLICJANCI STOJĄCY W PRZEJŚCIACH POMIĘDZY BARIERKAMI PIERWSZEGO KORDONU ZABEZPIECZAJĄCEGO OBIEKT, ODSYŁAJĄ WSZYSTKICH NIEWŁAŚCIWIE ODZIANYCH DO TYŁU. DLATEGO TEŻ IM BLIŻEJ PAŁACU, TYM SPODNIE I INNE ELEMENTY ODZIEŻY SĄ DROŻSZE, A WYPOŻYCZALNIE LICZNIEJSZE ?. ZWIEDZANIE TEGO SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z OKOŁO 30 BUDYNKÓW OBIEKTU ZAJMUJE SPORO CZASU, MIMO ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NICH JEST NIEDOSTĘPNA. PRZY WEJŚCIU MOŻNA WYPOŻYCZYĆ PRZEWODNIK AUDIO, ALE NIE POLECAM GO SŁABIEJ ZNAJĄCYM DOSTĘPNE JĘZYKI ZWIEDZACZOM. TO STRATA WIELU MINUT W KOLEJCE I PIENIĘDZY. DO TEGO JESZCZE WYNAJEM JEST LIMITOWANY CZASOWO DO 90 min. NIBY DUŻO, ALE TRZEBA ZWRÓCIĆ URZĄDZENIE O OKREŚLONEJ GODZINIE PRZEBIJAJĄC SIĘ PRZEZ TŁUMY. NAJWAŻNIEJSZA – WAT PHRA KAEWŚWIĄTYNIA SZMARAGDOWEGO BUDDY JEST OBLEGANA PRZEZ TŁUMY TURYSTÓW CAŁY CZAS. RESZTĘ MOŻNA OGLĄDAĆ TROSZKĘ SZYBCIEJ.
  KOSZT 500 THB / os. OGLĄDANIE ZAJMUJE MINIMUM 120 min, A PRZY TAKIEJ CENIE NIKT RACZEJ NIE PLANUJE KRÓTSZEGO. UWAGA: ZAMYKAJĄ O 15:30
500 THB 120 min. + 🙂 🙂 🙂 🙂
 • LAK MUEANG – tzw. SŁUP MIEJSKI TO OD 1782 r. NIEODZOWNY ELEMENT KAŻDEGO WIĘKSZEGO MIASTA TAJLANDII. NAJCZĘŚCIEJ POZŁACANY PAL, JEST UWAŻANY ZA SIEDZIBĘ BÓSTWA OPIEKUJĄCEGO SIĘ MIASTEM. ZWYKLE STOI W SPECJALNIE WYBUDOWANEGO DLA NIEGO SANKTUARIUM. WSTĘP BEZPŁATNY. OBIEKT SKŁADA SIĘ Z KILKU CZĘŚCI.
30 -40 min. 🙂 🙂 🙂 🙂
 • WAT ARUN – ŚWIĄTYNIA ZBUDOWANA W KHMERSKIM STYLU. IGLICA W FORMIE KUKURYDZY OTOCZONA CZTEREMA MNIEJSZYMI PRANGAMI STANOWI WYOBRAŻENIE GÓRY MERU I CZTERECH KIERUNKÓW ŚWIATA. POWSTAŁA W CZASIE KRÓLESTWA AYUTTHAYA (LATA 1350-1767) JAKO WAT MAKOK. NAZWĘ ZMIENIONO, KIEDY STOLICA PAŃSTWA ZOSTAŁA PRZENIESIONA DO THONBURI.
? 40 min. + 🙂 🙂 🙂 🙂
 • PHAT PONG KOJARZY SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM Z ROZPUSTĄ. PATPONG 1 I 2 – DWIE ULICZKI BĘDĄCE KIEDYŚ CENTRUM DYSTRYKTU CZERWONYCH LATARNI, DZISIAJ OFERUJĄ ZDECYDOWANIE SZERSZĄ GAMĘ USŁUG. SZCZEGÓLNIE TA Z CYFRĄ 1. PO OBU JEJ STRONACH OPRÓCZ SKLEPÓW, BARÓW, “MASAŻOWNI”, NOCNYCH KLUBÓW I HOSTELI, WIECZOREM ROZKŁADAJĄ SWOJE STRAGANY LICZNI HANDLARZE. WYBÓR OFEROWANYCH DÓBR JEST SPORY, CENY INTERESUJĄCE I OCZYWIŚCIE MOŻLIWE DO ZBICIA NAWET O WIELE %. WYGLĄDA NA TO, IŻ THANON PHAT PONG (PATPONG) 2 MNIEJ ODDALIŁA SIĘ OD FUNKCJI JAKĄ PEŁNIŁA PRZEZ LATA. CIĄGLE SPORO TU RÓŻNEGO RODZAJU “GENTLEMEN’s CLUB-ów”, CHOCIAŻ POLOWANIE NA NIELICZNYCH KLIENTÓW MAJĄ UTRUDNIONE. KAŻDY SAMOTNY MĘŻCZYZNA PRZEMYKAJĄCY TĄ ULICZKĄ MUSI SIĘ LICZYĆ Z NAGABYWANIEM PRZEZ NOSZĄCE TYLKO “BRA” I JAKIEŚ SKĄPE MAJTASY KOBITKI. NIEKTÓRE WYCHODZĄ AŻ NA JEZDNIĘ, ŻEBY WZMOCNIĆ EFEKT PRZEKONYWANIA KLIENTÓW. NA TAK OPUSTOSZAŁEJ ULICZCE WYGLĄDA TO DOŚĆ ŻENUJĄCO. GOŚCIE MNIEJ LUB BARDZIEJ BRONIĄ SIĘ PRZED TĄ FORMĄ ŁAPANKI, PRZYSPIESZAJĄC KROKU LUB OMIJAJĄC MYŚLIWE JAK NAJSZERSZYM ŁUKIEM.
60 min. 🙂 🙂
 • WAT TRAIMIT SŁYNĄCY Z KOLEJNEGO POSĄGU ZŁOTEGO BUDDY. TYM RAZEM JEST TO NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE WYPEŁNIONY CAŁKOWICIE ZŁOTEM POSĄG BUDDY. MA PRAWIE 5 m WYSOKOŚCI I WAŻY 5,5 t.
  W PRZESZŁOŚCI RZEMIEŚLNICY UKRYWALI ZŁOTO PRZED NAJEŹDŹCAMI W FIGURACH BUDD POKRYWAJĄC JE SZTUKATERIĄ I GIPSEM. TAK TEŻ BYŁO W TYM PRZYPADKU. ODKRYTO, ŻE JEST CAŁY ZE ZŁOTA GDY PRZYPADKOWO ZOSTAŁ UPUSZCZONY W TRAKCIE PRZENOSZENIA. ODPADAJĄCA GIPSOWA OSŁONA ODKRYŁA PIĘKNY ZŁOTY POSĄG BUDDY W STYLU SUKHOTHAI. KAWAŁKI TYNKU SĄ PRZECHOWYWANE I DEMONSTROWANE W GABLOTACH. STATUĘ UMIESZCZONO WYSOKO. NAJPIERW POKONUJEMY DOSYĆ STROME SCHODY. PRZY OKAZJI MOŻNA ODPOCZĄĆ NA PIERWSZYM POZIOMIE OBCHODZĄC BRYŁĘ ŚWIĄTYNI WOKÓŁ. ALE NIE NAMAWIAM – SZKODA CZASU.
  POSĄG ZŁOTEGO BUDDY W WAT TRAIMIT RÓŻNI SIĘ ZDECYDOWANIE OD POZOSTAŁYCH WIDZIANYCH W BANGKOKU. NIE PRZYTŁACZA ROZMIAREM, EPATUJE SPOKOJEM. WARTO STRZELIĆ SOBIE SELFISIA Z TYM GOŚCIEM.
40 THB 45 min. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
 •  DOM JIMA THOMPSONA KULTOWEJ POSTACI BANGKOKU I CHYBA CAŁEJ TAJLANDII. DOM – ENKLAWA SPOKOJU – STOI W SAMYM ŚRODKU MIASTA, NIEDALEKO STACJI BTS NATIONAL STADIUM. NIETRUDNO GO ZNALEŹĆ.
  POSIADŁOŚĆ JEST DOSYĆ DUŻA I SKŁADA SIĘ Z KILKU ORYGINALNYCH TAJSKICH DREWNIANYCH BUDYNKÓW, ZAKUPIONYCH, ROZEBRANYCH NA CZĘŚCI, PRZETRANSPORTOWANYCH I PONOWNIE ZŁOŻONYCH Z PEWNYMI MODYFIKACJAMI DOKONANYMI PRZEZ SAMEGO THOMPSONA, Z WYKSZTAŁCENIA ARCHITEKTA. TONĄ ONE W BUJNIE SZALEJĄCEJ WOKÓŁ ROŚLINNOŚCI. ZWIEDZANIE WYMAGA PEWNEJ ELASTYCZNOŚCI CZASOWEJ, BO GRUPY TURYSTÓW WCHODZĄCYCH DO POSZCZEGÓLNYCH BUDYNKÓW DOMOSTWA SIŁĄ RZECZY NIE MOGĄ BYĆ ZBYT DUŻE. DLATEGO TEŻ POLECA SIĘ, CZEKAJĄC NA JEDNEGO Z KILKU WIELOJĘZYCZNYCH PRZEWODNIKÓW – OGLĄDNIĘCIE OGRODU I DWÓCH NIEWIELKICH BUDYNECZKÓW, SAMEMU. NA MIEJSCU, POZA ODPŁATNĄ CZĘŚCIĄ JEST TEŻ RESTAURACJA I SWEGO RODZAJU SALE WYSTAWOWE POŚWIĘCONE ROZSŁAWIONYM PRZEZ THOMPSONA NA CAŁYM ŚWIECIE TAJSKIM TEKSTYLIOM – GŁÓWNIE JEDWABNYM.
  NA OGLĄDANIE TRZEBA ZAREZERWOWAĆ SOBIE ok. 90 min, BO NIGDY NIE WIADOMO JAK DŁUGO TRZEBA BĘDZIE CZEKAĆ NA ZWIEDZANIE – PRZEWODNICY OPROWADZAJĄ CHĘTNYCH W NIEWIELKICH GRUPACH. MYŚMY CZEKALI KOŁO 25 min. SAMO OBCHODZENIE NIERUCHOMOŚCI Z PRZEWODNIKIEM ZAJMUJE ok. 45 min. W GŁÓWNYM BUDYNKU NIE WOLNO ROBIĆ ZDJĘĆ I TRZEBA ZDJĄĆ BUTY.
150 THB 90 min. + 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
 • CENTRUM HANDLOWE MBK – PONAD 2 000 SKLEPÓW. FAKTYCZNIE CENY W SKLEPACH MBK W PORÓWNANIU Z EUROPEJSKIMI SĄ BARDZO DOBRE. RÓŻNICE DOCHODZĄ DO 30 %. SPĘDZIWSZY CHYBA GODZINĘ NA ZABAWĘ APARATEM SONY α7R II PRZENIOSŁEM SIĘ DO SEKCJI KOMÓREK. TUTAJ DOPIERO JEST SZAŁ. ILOŚĆ STOISK-SKLEPIKÓW SPRZEDAJĄCYCH TELEFONY TRUDNO OCENIĆ. NIE SĄDZĘ BY ICH BYŁO MNIEJ NIŻ DWIEŚCIE. PRZY TAKIEJ KONKURENCJI KAŻDY KLIENT MOŻE SIĘ CZUĆ SUPER. TARGOWANIE JEST ABSOLUTNIE KONIECZNE I IDZIE DOBRZE. TRZEBA TYLKO UWAŻAĆ CO KUPUJEMY, I PRZY ZBYT PRZEGIĘTYCH W DÓŁ CENACH PROSIĆ O WYTŁUMACZENIE LUB ODPUŚCIĆ.
120 min. ++ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
30 min. + 🙂 🙂 🙂 🙂
 • TARG PRZY PRZYSTANI NONTHABURI. CHARAKTERYSTYCZNYM DLA NIEGO PUNKTEM JEST DUŻY FALLUSOWATY ZEGAR STOJĄCY TUŻ OBOK INFRASTRUKTURY SŁUŻĄCEJ DO OBSŁUGI TRANSPORTU RZECZNEGO. PO OBU STRONACH ULICY STOJĄ SIĘ LICZNE SKLEPIKI I STRAGANY – GŁÓWNIE Z ŻYWNOŚCIĄ.
20 min. 🙂
 • HEALTH LAND SATHORN – MASAŻ TAJSKI. O UMÓWIONEJ PORZE STAWILIŚMY SIĘ NA ZAMÓWIONY ZABIEG. NIESTETY, NIE POTRAFIONO ZNALEŹĆ REZERWACJI I CHCIANO NAS ODESŁAĆ Z KWITKIEM, NA CO MY NIE CHCIELIŚMY SIĘ ZGODZIĆ. JUŻ DAWNO NASTAWILIŚMY SIĘ NA MASAŻ WŁAŚNIE W HEALTH LAND – WYSOKO NOTOWANEJ NA RYNKU w/w USŁUG. NASZA DYSKUSJA Z RECEPCJONISTKAMI PRZYCIĄGNĘŁA UWAGĘ KOBITKI MAJĄCEJ PIECZĘ NAD OBSŁUGĄ KLIENTA. PANI PODESZŁA, WYSŁUCHAŁA OBU STRON, SPRAWDZIŁA REZERWACJE, POPROSIŁA O DOKONANIE ODPOWIEDNIEJ OPŁATY I O CHWILĘ CIERPLIWOŚCI.PO CHWILI POPROSZONO BYŚMY ZMIENILI OBUWIE I DWIE TAJKI ZAPROWADZIŁY NAS DO NIEDUŻEGO POKOJU. TAM PO PRZEBRANIU SIĘ W DOSTARCZONE PRZEZ FIRMĘ ODPOWIEDNIE STROJE ZOSTALIŚMY PODDANI DWUGODZINNEJ “OBRÓBCE”. NIESTETY, NIE ZOSTALIŚMY PODDANI TAKIM MASAŻOM JAKIE PLANOWALIŚMY. NIE BYŁO WOLNEGO SPECJALISTY OD NÓG, NA PRACĘ KTÓREGO NAJBARDZIEJ LICZYLIŚMY … MASAŻ BYŁ SOLIDNY, CHOCIAŻ JA OSOBIŚCIE NIE ODCZUŁEM JAKIEGOŚ ZDECYDOWANEGO ROZLUŹNIENIA MIĘŚNI. PRZYPUSZCZALNIE DLATEGO, ŻE TRUDNO SPODZIEWAĆ SIĘ NADZWYCZAJNYCH EFEKTÓW PO JEDNYM ZABIEGU. JEDNAK MAJĄC W PAMIĘCI TAJSKI MASAŻ ZAAPLIKOWANY NAM LATA TEMU – CHYBA NA BALI – BYŁEM ŚREDNIO ZADOWOLONY. NA KONIEC WNERWIŁY MNIE MASAŻYSTKI, KTÓRE OTRZYMAWSZY 100 THB NAPIWKOSA, ZACZĘŁY SIĘ NACHALNIE DOMAGAĆ WIĘKSZEJ KWOTY. ZA CHWILĘ MOGŁO SIĘ OKAZAĆ, ŻE TEN MASAŻ BYŁBY NAJDROŻSZYM W MIEŚCIE. MIMO TEGO ZGRZYTU, NIE DA SIĘ UKRYĆ – MASAŻ W HEALTH LAND BYŁ SOLIDNY I WARTO NA NIEGO WYDAĆ WIĘCEJ NIŻ GDZIE INDZIEJ. BUDYNEK, W KTÓRYM MIEŚCI SIĘ FIRMA, JEGO WNĘTRZE, WYSTRÓJ, CZYSTOŚĆ, WYGODA KLIENTÓW I OBSŁUGA NA WYSOKIM POZIOMIE.UWAGA: KONIECZNA JEST REZERWACJA. WYSTARCZY TELEFONICZNA, ALE POTWIERDZONA. WAŻNE JEST TEŻ WCZEŚNIEJSZE POINFORMOWANIE O JAKI MASAŻ NAM CHODZI, BY SIĘ NIE OKAZAŁO, ŻE NIE MAJĄ WOLNEGO SPECJALISTY W MOMENCIE NASZEGO ZABIEGU.
1200 THB / 2 os. 2 godz. 🙂 🙂 🙂
 • WIELKĄ HUŚTAWKĘ (SAO CHINGCHA) – CZERWONA KONSTRUKCJA STANOWI WIZERUNEK STOLICY. NIE OCENIAM, BO BYŁA W REMONCIE
 • CHINA TOWN – SPORO CHODZENIA, ALE WARTO SZCZEGÓLNIE PO POŁUDNIU. TAK, BY TRAFIĆ NA NAJCIEKAWSZE KULINARNIE MIEJSCA OTWIERANE WIECZOREM.
180 min. 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂
60 min. 🙂 🙂 🙂
 • WAT MAHATHAT YUWARAT RANGSARIT – JEST SPORY. OPRÓCZ KILKU INTERESUJĄCYCH FIGUR BUDDY, NAJCIEKAWSZE DLA MNIE BYŁO OBSERWOWANIE PRACY RENOWATORÓW JEDNEGO Z POSĄGÓW. WEJŚCIE DARMOWE.
40 min. 🙂 🙂
 • WAT SUTHAT – DUŻY OBIEKT. DO OGLĄDNIĘCIA SĄ NIE TYLKO BUDYNKI I ICH WNĘTRZA (CO NAJMNIEJ DWA, ALE I KAMIENNE FIGURY STOJĄCE WZDŁUŻ WSCHODNIEGO OGRODZENIA. CIEKAWE. DUŻE WRAŻENIE ROBI OŚMIOMETROWY POSĄG BUDDY. PRZED GŁÓWNĄ ŚWIĄTYNIĄ KOMPLEKSU, TROCHĘ NA UBOCZU (TEŻ NA WSCHÓD) PRZYCIĄGNĄ TWÓJ WZROK DWIE SPOREJ WIELKOŚCI POSTACI BUDD (TAK ROZUMIEM) Z BŁYSZCZĄCEGO ZŁOTA. JEDNA WYGLĄDA JAKBY MIAŁA GŁĘBOKĄ ANOREKSJĘ. INTERESUJĄCE. ? ?
20 THB 70 min. 🙂 🙂 🙂 🙂
CHIANG MAI
 • WAT BUPPARAM – PIĘKNA ŚWIĄTYNIA. WIECZORNE ZWIEDZANIE DARMOWO. SUPER NASTRÓJ DUCHOWY
🙂 🙂 🙂
🙂 🙂
20 THB 60 min 🙂 🙂 🙂 🙂
40 THB 60 min 🙂 🙂 🙂 🙂
40 min 🙂 🙂 🙂 🙂
0 15 min 🙂 🙂
 • WYSTĘP LADY BOYS-ÓWLADY BOYS WYSTĘPUJĄ NA ANUSARN MARKECIE. WSTĘP 350 THB. ALE UWAGA, CENY IDĄ W GÓRĘ. ZA TE PIENIĄDZE DOSTAJE SIĘ TEŻ DRINKA, ALE UWAGA PONOWNIE: DRINKIEM JEST NIEDUŻE PIWO WZGLĘDNIE WODA. ALKOHOLE WYŻSZO-PROCENTOWE MOŻNA NABYWAĆ W BARZE @ 150 THB. SAME WYSTĘPY TO NIEZŁY SHOW Z EROTYCZNYM PODTEKSTEM. JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ W NIM AKTYWNY UDZIAŁ, TO SIĄDŹ W PIERWSZYM RZĘDZIE. NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄ SIĘ PÓŁNADZY, WYTATUOWANI CHŁOPCY. BEZ ZNACZENIA CZY LUZACY, CZY Z PARTNERAMI.
350 THB 90 min 🙂 🙂
90 THB 60 min 🙂 🙂
 • DOI SUTHEP – ŚWIĄTYNIA POŁOŻONA NA WZGÓRZU ZA MIASTEM. DO ŚWIĄTYNI TRZEBA SIĘ WSPIĄĆ PO LICZNYCH SCHODACH. UWAGA: JEST I WINDA. POŚRODKU OGROMNA ZŁOTA CHEDI Z RELIKWIĄ BUDY. MA DUŻY WIDOKOWY PUNKT NA OKOLICĘ I MIASTO. GENERALNIE NIE PORAŻA. BIORĄC POD UWAGĘ KOSZT PRZEJAZDU, JEGO CZAS I CZAS POTRZEBNY NA POBIEŻNE NAWET OGLĄDNIĘCIE OBIEKTU – MINIMUM 150 min I 150 THB / os. – PROPONUJĘ SIĘ ZASTANOWIĆ NAD ZALICZANIEM TEJ ŚWIĄTYNI.
30 THB 60 min 🙂 🙂
 • ZAJĘCIA W ASIA SCENIC THAI COOKING SCHOOLJEDNEJ Z TRZECH RENOMOWANYCH SZKÓŁ W CHANG MAI – ZACZĘŁY SIĘ OD WYCIECZKI NA LOKALNY RYNEK I DO PRZYSZKOLNEGO OGRÓDKA. ŚWIETNIE SIĘ BAWILIŚMY PRZEZ PRAWIE 7 GODZIN. W SUMIE KAŻDY UCZESTNIK PRZYGOTOWAŁ 7 ZRÓŻNICOWANYCH POTRAW. WSZYSCY MIELIŚMY DO DYSPOZYCJI WŁASNE STANOWISKA PRACY I ŚWIETNIE RADZĄCĄ SOBIE Z NAMI NAUCZYCIELKĘ Z 5-cio LETNIM STAŻEM. WSZYSCY TEŻ PRZEŻYLIŚMY, CO DOWODZI TYLKO, ŻE KAŻDY MOŻE GOTOWAĆ… KURSY SĄ PÓŁ LUB CAŁODZIENNE. MOŻNA JE ODBYWAĆ NA MIEJSCU LUB NA FARMIE. GORĄCO POLECAMY.
1000 THB / os. 7 godz. 🙂 🙂 🙂 🙂
KANCHANABURI

W DOSTĘPNYCH ŹRÓDŁACH WSZĘDZIE PISZĄ, ŻE NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANE ATRAKCJE MIASTA: MOST NA RZECE KWAI, PRYWATNE MUZEUM – THAILAND BURMA RAILWAY CENTRE RAZEM Z CMENTARZEM KANCHANABURI WAR CEMETERY I KOLEJNY CMENTARZ CHONG KAI LEŻĄ WSZYSTKIE BLISKO SIEBIE. JEST TO TOTALNA BZDURA. JEDYNIE MUZEUM I KANCHANABURI WAR CEMETERY SĄ FAKTYCZNIE W CENTRUM. MOST JEST ODDALONY OD w/w O OKOŁO 3 km, A DRUGI CMENTARZ TEŻ O JAKIEŚ 3, ALE W INNYM KIERUNKU. CHCĄC SIĘ DOSTAĆ Z MOSTU DO CHONG KAI TRZEBA POKONAĆ PONAD 7 km. CIEKAW JESTEM ILU ŚMIAŁKÓW OBLECI TO Z BUTA … DLA ZAINTERESOWANYCH WSZYSTKIMI 4 WYMIENIONYMI PONIŻEJ MIEJSCAMI ROZSĄDNYM POSUNIĘCIEM JEST WZIĘCIE TUK-TUKA PO OGLĄDNIĘCIU MOSTU, PODJECHANIE DO CMENTARZA CHONG KAI I ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI PRZY MUZEUM. ZAJMIE TO ok. 3 godz.
 • MOST NA RZECE KWAI – TO HISTORIA ZAMIENIANA OBECNIE W CAŁKIEM REALNE PIENIĄDZE. MIEJSCOWOŚĆ NIE MAJĄCA WIELE DO ZAOFEROWANIA, DZISIAJ Z NIEGO ŻYJE, I TO NIEŹLE, CO WIDAĆ NA KAŻDYM KROKU. O 10:30 RANO NIEWIELKI PRZYSTANEK KOLEJOWY OBOK MOSTU JEST PEŁEN LUDZI. WSZYSCY CHCĄ MIEĆ TU ZDJĘCIE I PRZEJŚĆ SIĘ 300 m ŻELAZNYMI PRZĘSŁAMI. WRAŻENIE DOSYĆ NIESAMOWITE. SPACER TAM I Z POWROTEM NIE ZAJMUJE WIĘCEJ NIŻ 20 min. NAWET W TYM TŁUMIE. PO DRUGIEJ STRONIE RZEKI JEST CIEKAWIE PREZENTUJĄCA SIĘ CHIŃSKA ŚWIĄTYNIA. NIEDALEKO, IDĄC W KIERUNKU CENTRUM JEST TEŻ ZADASZONA PRZESTRZEŃ GDZIE STOI ORYGINALNA LOKOMOTYWA UŻYWANA PRZY BUDOWIE KOLEJOWEJ DROGI ŚMIERCI
300 m

20 min

🙂 🙂
 • THAILAND-BURMA RAILWAY CENTRE – PRYWATNE MUZEUM OPOWIADAJĄCE HISTORIĘ BUDOWY LINII KOLEJOWEJ. PRYWATNE ZBIORY NIE SĄ DUŻE, ALE WARTE SWOJEJ CENY. POZA ZNALEZIONYMI KILKADZIESIĄT LAT PO WOJNIE RESZTKAMI EKWIPUNKU I PERSONALNYMI RZECZAMI LUDZI PRACUJĄCYCH PRZY BUDOWIE LINII, SĄ TU TEŻ LICZNE DOKUMENTY I FILM. CZAS POTRZEBNY NA TO NIEWIELKIE MIEJSCE ZALEŻY OD TWOJEGO WŁASNEGO TEMPA ZWIEDZANIA. JEŻELI ODPUŚCISZ FILM I ZAPOZNASZ SIĘ NIEZBYT DOKŁADNIE Z OPISAMI I DOKUMENTAMI 30 min WYSTARCZY.
140 THB 45 min 🙂 🙂
20 min 🙂
 • CHONG KAI – NEKROPOLIA, NA KTÓREJ LEŻĄ WŁAŚCIWIE TYLKO HOLENDRZY I BRYTYJCZYCY. POZA MIASTEM. DOJAZD ok. 20 min.
20 min 🙂
KOH CHANG
 • BAN CHANGTHAI – MAJĄ TUTAJ KILKA SŁONI. MOŻNA JE OGLĄDAĆ, KARMIĆ I SIĘ NA NICH PRZEJECHAĆ. WSZYSTKO, POZA OGLĄDANIEM KOSZTUJE. CHĘTNI CHCĄCY KARMIĆ, PŁACĄ STÓWKĘ ZA SPORY KOSZYK PEŁEN SŁONIOWEJ KARMY. MOŻNA TEŻ WYBRAĆ SIĘ NA GODZINNĄ WYCIECZKĘ PRZEZ POLA I WIOSKĘ DO POBLISKIEJ RZEKI I POPŁYWAĆ ZE SŁONIEM. TY PŁYWASZ, SŁOŃ CHŁODZI SIĘ W WODZIE. KOSZT 1200 THB. TAŃSZA OPCJA (ZA 800) OGRANICZA SIĘ DO JAZDY NA SŁONIU, BEZ ABLUCJI.
800 – 1 200 THB / os. 🙂 🙂
 • OBJAZD SKUTEREM CAŁEJ WYSPY – UWAGA: NIE MA MOŻLIWOŚCI OBJECHANIA CAŁEJ WYSPY WOKÓŁ
 • PLAŻA LONELY BEACH – ŁADNA PIASZCZYSTA OGÓLNIE DOSTĘPNA
🙂
MUANG TAM
 • DOJAZD Z PRASAT HIN PHANOM RUNG ZAJMUJE 15 MINUT. ZWIEDZANIE OBEJMUJE POŁOŻONĄ WŚRÓD DRZEW REZYDENCJĘ – NIEWIELKI ZESPÓŁ ZABUDOWAŃ, OTOCZONYCH POZOSTAŁOŚCIĄ FOSY I MUREM. POWIEM TAK – DLA MNIE OSOBIŚCIE TEN KOMPLEKS TO CHYBA NAJPIĘKNIEJSZA, BARDZO PROSTA ARCHITEKTONICZNIE BUDOWLA JAKĄ KIEDYKOLWIEK WIDZIAŁEM. DLACZEGO? BO CAŁOŚĆ MOGŁABY PRAKTYCZNIE BEZ WIĘKSZYCH PRZERÓBEK FUNKCJONOWAĆ JAKO REZYDENCJA PRAWIE W KAŻDYM PAŃSTWIE ŚWIATA. DO TEGO JEJ WKOMPONOWANIE W OTOCZENIE GDZIEKOLWIEK NA KULI ZIEMSKIEJ TEŻ NIE SPRAWIŁOBY KŁOPOTU – NAWET PRZECIĘTNEMU CZŁOWIEKOWI.
45 min 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
NANG RONG
 • WAT KHUN KONG – SPORY KOMPLEKS PRZY GŁÓWNEJ SZOSIE W OBRĘBIE MIASTA. CIEKAWY, NIESTETY W WIĘKSZOŚCI POZAMYKANE NA GŁUCHO ŚWIĄTYNIE NIE WYMAGAJĄ ZBYT WIELE UWAGI. POZA TYM W CENTRUM NANG RONG NIE MA WIELE DO OGLĄDANIA.
20 min 🙂 🙂 </
PHANOM RUNG
 • PARK HISTORYCZNY ODLEGŁY O 30 km OD NANG RONG. TRASA JEST PROSTA I NIESKOMPLIKOWANA. LECI SIĘ NAJPIERW POBOCZEM BARDZO SZEROKIEJ DWUPASMÓWKI. TO RACZEJ AUTOSTRADA NIŻ DROGA SZYBKIEGO RUCHU. JEDZIE SIĘ DOBRZE. WYRAŹNIE WIDAĆ KIEDY NALEŻY ZJECHAĆ W PRAWO. DALSZA TRASA (ok. POŁOWA DROGI) WIEDZIE PRZEZ KILKA MIEJSCOWOŚCI. JEST W NICH JEDNA, MOŻE DWIE ŚWIĄTYNIE DO EWENTUALNEGO OGLĄDNIĘCIA. NAJWIĘKSZA ATRAKCJA – LEŻĄCA NA SZCZYCIE WYGASŁEGO WULKANU – ŚWIĄTYNIA PRASAT HIN PHANOM RUNG. PROWADZI DOŃ DŁUGA, WYGODNA, KAMIENNA DROGA, WZNOSZĄCA SIĘ STOPNIOWO DZIĘKI ZASTOSOWANIU SCHODÓW. MIEJSCAMI SĄ DOSYĆ STROME, ALE POSZCZEGÓLNE ICH FRAGMENTY LEŻĄ W SPOREJ ODLEGŁOŚCI OD SIEBIE. TO BARDZO UŁATWIA POKONANIE TEGO KILKUSETMETROWEGO PODEJŚCIA. ZWIEŃCZENIE, USYTUOWANE OCZYWIŚCIE NA SAMEJ GÓRZE, PORAŻA SUPER CIEKAWYM KSZTAŁTEM I ROZMACHEM ARCHITEKTONICZNYM. JEST ZDECYDOWANIE ANGKORWATO-PODOBNE Z WYRAŹNIE WIDOCZNYMI WPŁYWAMI KHMERSKIMI. NAJLEPIEJ WYKUPIĆ OD RAZU BILET DO ODDALONEGO O 8 km MUANG TAM (OSZCZĘDZASZ 50 THB). DOJŚCIE NIE JEST TRUDNE, ALE TRZEBA POKONAĆ DELIKATNE WZNOSZENIE SIĘ TERENU I DWA RAZY STROME SCHODY WYSOKOŚCI ok. 4 METRÓW.
150 THB 60 min 🙂 🙂 🙂 🙂
SUKHOTHAI
 • PIĄTKOWY MAŁOMIASTECZKOWY TARG. NA OGROMNYM TRAWIASTYM PLACU STOJĄ STRAGANY Z WSZELKIM DOBREM. WOKÓŁ NICH STOISKA Z RÓŻNEGO RODZAJU ŻAREŁKIEM. POCZYNAJĄC OD PIECZONYCH, SMAŻONYCH LUB GRILLOWANYCH KURCZAKÓW, OŚMIORNICZEK (ZŁOTÓWKĘ ZA SZABELKĘ – TO INFORMACJA DLA TYCH, KTÓRYM SIĘ WYDAJE, ŻE OŚMIORNICZKI MUSZĄ BYĆ DROGIE), KIEŁBASEK, RYB CZY TEŻ KREWETEK, A KOŃCZĄC NA WARZYWACH, OWOCACH, SUSHI, CAŁYCH POTRAWACH NA BAZIE RYŻU, MAKARONU I ZUPACH. PRAWDZIWA FEERIA SMAKÓW I KOLORÓW. NIE MOŻNA SIĘ OPRZEĆ. ZJEDZONA KIEŁBASKA OD RAZU ZOSTAŁA OKRZYKNIĘTA GWIAZDĄ. MAŁE, BARDZO KOLOROWE – PRZYPOMINAJĄCE CZASEM POSTACI Z JAPOŃSKICH KRESKÓWEK MANGA, SUSHI – WPADŁO NAM NAJPIERW W OKO, A POTEM DO GARDEŁ (5 THB – TROCHĘ PONAD 50 gr. / szt.). BARWIONE NA ŻÓŁTO KALMARY WYGLĄDAŁY OBŁĘDNIE, ALE ZNAJĄC AZJATYCKI SPOSÓB ICH PRZYRZĄDZANIA ODPUŚCILIŚMY JE SOBIE. RÓŻOWE KURZE JAJA TEŻ ZWRACAŁY UWAGĘ.
🙂 🙂 🙂 🙂
 • OLD SUKHOTHAI HISTORICAL PARK – WPISANE NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA MIEJSCE, JEST OGROMNE. PODZIELONO JE NA 3, A WŁAŚCIWIE 4 NIEZALEŻNE DO ZWIEDZANIA PARKI HISTORYCZNE. CZWARTY, OSTATNI LEŻY 50-ąt KILKA km OD TRZECH POZOSTAŁYCH. Z TYCH TRZECH PIERWSZY, ZNAJDUJĄCY SIĘ W CENTRUM MIASTA JEST PONOĆ NAJWIĘKSZY, I NA PEWNO NAJCIEKAWSZY. OTWARTY W SOBOTĘ DO 21-szej. WSTĘP DO WSZYSTKICH PARKÓW KOSZTUJE TYLE SAMO: 100 THB / os. (TURYŚCI ZAGRANICZNI). WJAZD ROWEREM 10, PIŹDZIKIEM 20.
100 THB 🙂 🙂 🙂 🙂
 • WAT TRAPHANG THONG – ŚWIĄTYNIA W CENTRUM MIASTECZKA. PIĘKNIE POŁOŻONA NA WYSPIE JEST JEGO OZDOBĄ. DLA WIERNYCH NAJWAŻNIEJSZY JEST NA PEWNO ODCISK STOPY BUDDY. WIELKI NA OKOŁO DWA METRY KAMIENNY BLOK LEŻY POD ZADASZENIEM PRZYCIĄGAJĄC TŁUMY…
25 min 🙂 🙂 🙂
 • SI SATCHANALAI – PARK HISTORYCZNY Z CIEKAWYMI ŚWIĄTYNIAMI. DLA NIEKTÓRYCH BARDZIEJ INTERESUJĄCY NIŻ SUKHOTHAI. ODLEGŁOŚĆ OD OLD SUKHOTHAI 54 km. NAJŁATWIEJ DOTRZEĆ TAM NA SKUTERZE. PRZED WEJŚCIEM DO GŁÓWNEGO ZABYTKOSA DO ZOBACZENIA JEST KILKANAŚCIE INNYCH, NIE OBJĘTYCH PŁATNYM WYSTĘPEM, CHOCIAŻ RÓWNIE CIEKAWYCH BUDOWLI (WAT CHEDI KAO YOD CHOCIAŻBY). ZARAZ PO PRZEJŚCIU FOSY I MINIĘCIU BRAMY W MURACH CZEKA RODZAJ WOZÓW DO PRZEWOZU TURYSTÓW. KURS – O ILE DOBRZE ZROZUMIAŁEM – KOSZTUJE 300 THB, A JEDNORAZOWO W POJEŹDZIE MIEŚCI SIĘ 15 OSÓB. ZDAJE SIĘ JEDNAK, ŻE POJAZD NIE DOCIERA WSZĘDZIE. TRZEBA SPRAWDZIĆ. UWAGAW w/w MIEJSCU – JEŻELI CHCEMY ZWIEDZAĆ PARK Z BUTA – TRZEBA TEŻ PODJĄĆ DECYZJĘ, CO SIĘ CHCE ZOBACZYĆ I W ZALEŻNOŚCI OD KONDYCHY ORAZ MOŻLIWOŚCI CZASOWYCH, WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ OPCJĘ, POLEGAJĄCĄ NA DOBORZE KIERUNKU W KTÓRYM SIĘ UDAMY. KIERUJĄC KROKI W LEWO, DO ODLEGŁEJ O 1500 m ŚWIĄTYNI WAT KHAO SUWAN KHIRI POŁOŻONEJ NA WZGÓRZU, MOŻESZ NIE DAĆ RADY ZALICZYĆ CAŁOŚCI. WIDOCZNE JUŻ Z ODLEGŁOŚCI KILKU KILOMETRÓW MIEJSCE JEST BARDZO ODDALONE OD POZOSTAŁYCH RUIN. PROWADZI DOŃ DROGA WZDŁUŻ MURÓW, OD CZASU DO CZASU POPRZECINANYCH NIEZBYT CIEKAWYMI BRAMAMI. KILKADZIESIĄT METRÓW OD MIEJSCA, W KTÓRYM OD ASFALTOWEJ DROGI ODBIEGA PROSTOPADŁA ŚCIEŻKA WIODĄCA DO SANKTUARIUM, GRUNT GWAŁTOWNIE SIĘ PODNOSI ZMUSZAJĄC PIECHURA DO WIĘKSZEGO WYSIŁKU. NIE JEST ON DUŻY, ALE JEST. SAMA ŚWIĄTYNIA SKŁADA SIĘ Z OGROMNEJ STUPY, MURKÓW I RESZTEK ZABUDOWAŃ. BARDZO CIEKAWA. OGLĄDNIĘCIE ZAJMIE ok 15, MOŻE 20 min.
100 THB 180 min + 🙂 🙂 🙂
 • PARK HISTORYCZNY SUKHOTHAI. WCHODZĄC GŁÓWNYM WEJŚCIEM OD RAZU NATYKASZ SIĘ NA STOISKO GDZIE ZA 60 THB / os. MOŻNA NABYĆ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z tzw. TRAMWAJU Z OPCJĄ HOP ON, HOP OFF. TAK PRZYNAJMNIEJ WYNIKA Z NAPISÓW NA BURCIE POJAZDÓW UDAJĄCYCH TRAMWAJE. SĄ TO W WIĘKSZOŚCI DUŻE, ELEKTRYCZNE WÓZKI, KURSUJĄCE PRZEZ OKRĄGŁY ROK CO 15 min WOKÓŁ WSZYSTKICH ZABYTKÓW W PARKU. NA BILECIE ZAZNACZONO, ŻE JEST ON WAŻNY TYLKO W DNIU WYSTAWIENIA, CO OCZYWISTE. KUPILIŚMY BILETY NA HOP-HOPA. ZARAZ TEŻ WSIEDLIŚMY DO JEDNEGO Z NICH I ZOSTALIŚMY DOWIEZIENI DO PIERWSZEGO ZABYTKOSA. WAT MAHATHAT – OGROMNA, SKŁADAJĄCA SIĘ Z WIELU ZESPOŁÓW KAMIENNA ŚWIĄTYNIA I POZOSTAŁOŚCI PAŁACU. SUPEROWA. ZWIEDZASZ JĄ 20 – 30 min. WAT SI HAWAI – ŚWIĄTYNIA W STYLU HINDUSKIM Z CHIŃSKIMI WPŁYWAMI. NA OGLĄDNIĘCIE WYSTARCZY 15 min. KOLEJNY PRZYSTANEK – BARDZO CIEKAWE RESZTKI ZABUDOWAŃ. W POBLIŻU MIEJSCE GDZIE MOŻNA SIĘ CZEGOŚ NAPIĆ (I BYĆ MOŻE ZJEŚĆ). ZWIEDZANIE – BEZ KAWY ZAJMIE 15 min MAKSYMALNIE.
  NIEDALEKO JEST TEŻ TOALETA. OBOK SZTUCZNA WYSPA POŁĄCZONA MOSTKIEM Z LĄDEM STAŁYM. KOLEJNE 15-cie min OGLĄDANIA. DALEJ ZNAJDZIECIE JESZCZE KILKA INTERESUJĄCYCH RZECZY, KTÓRYM TRZEBA SIĘ KONIECZNIE POPRZYGLĄDAĆ. UWAGA: NA KONIEC POSTANOWILIŚMY OBJECHAĆ CAŁOŚĆ RAZ JESZCZE. BYLIŚMY MOCNO ZDZIWIENI, GDY POINFORMOWANO NAS, ŻE NASZA TRAMWAJOWO HOPKOWA PODRÓŻ DOBIEGŁA KOŃCA PRZY BRAMIE, KTÓRĄ WESZLIŚMY. PANIENKA Z BIURA OBSŁUGI USIŁOWAŁA NAM WMÓWIĆ, ŻE ICH HOP ON, HOP OFF SYSTEM, OPARTY JEST O JEDNORAZOWY PRZEWÓZ OSÓB DOOKOŁA PARKU. NA MOJĄ PROŚBĘ, ŻE CHCĘ ZOBACZYĆ TO INFO NA BILECIE, WSKAZANO MI NAPIS: “USE IN DAY STAMP ONLY”. CZYLI BILET JEST WAŻNY W DNIU KUPNA. NIEZBYT ODKRYWCZE. Z BILETU WYNIKAŁO JASNO, ŻE JECHALIŚMY TYLKO 3 Z 15 RAZY. CZĘŚCIOWO DLATEGO, ŻE CHCIELIŚMY SIĘ PRZEJŚĆ, ALE RÓWNIEŻ Z POWODU NIE POJAWIANIA SIĘ O OKREŚLONYM CZASIE KOLEJNEGO PRZEWOZU. USIŁOWAŁEM PRZEKONAĆ OBSŁUGĘ, IŻ SYSTEM DLATEGO NAZYWA SIĘ HOP ON HOP OFF, BY np. TAKIE DZIADKI JAK MY NIE PADŁY ZE ZMĘCZENIA CHODZĄC PO TAK DUŻEJ PRZESTRZENI. BEZSKUTECZNIE … DOPIERO KIEDY POSTRASZYŁEM OPISANIEM TEJ SYTUACJI W INTERNECIE, ŁASKAWIE ZGODZONO SIĘ NA TO BYŚMY JESZCZE RAZ OBJECHALI CAŁĄ TRASĘ.
100 THB 🙂 🙂 🙂
SURIN
TA ZUPEŁNIE NIECIEKAWA Z PUNKTU WIDZENIA TURYSTY MIEJSCOWOŚĆ MA JEDEN WIELKI ATUT. RAZ DO ROKU ODBYWA SIĘ TU FESTIWAL SŁONI. WTEDY MIASTO SZALEJE.
3 – 4 godz. 🙂 🙂 🙂
 • BILETY NA KULMINACYJNY SHOW NASTĘPNEGO DNIA MOŻNA DOSTAĆ W RATUSZU NA DRUGIM PIĘTRZE, W JEDNEJ Z DUŻYCH SAL WYPEŁNIONYCH RZĘDAMI BIUREK. SĄ ZRÓŻNICOWANE CENOWO. 500 THB KOSZTUJE PEŁNY WYPAS, tzn. NUMEROWANE MIEJSCE NA ZADASZONEJ, CHRONIĄCEJ PRZED KLARĄ TRYBUNIE. ZA TAKĄ SAMĄ, ALE STOJĄCĄ W PEŁNYM SŁOŃCU TRZEBA WYBECALOWAĆ 4 STÓWKI.
  WŁAŚCIWE, OPARTE O HISTORIĘ PRZEDSTAWIENIE ZACZYNA SIĘ PO WYSTĘPIE URZĘDNIKÓW. JAK TO BYWA ZWYKLE W TAKICH PRZYPADKACH, WSZYSTKO MNIEJ LUB BARDZIEJ OPARTO O FAKTY. SŁONI JEST NAPRAWDĘ DUŻO. MOŻE NIE 300, ALE TRUDNO TO OCENIĆ, BO SĄ ZGROMADZONE ZA OGROMNYMI DEKORACJAMI, STOJĄCYMI PO OBU STRONACH PLACU WIELKOŚCI BOISKA PIŁKARSKIEGO +, IMITUJĄC MURY OBRONNE PODBIJANYCH MIAST.
  RETROSPEKCJE SĄ KRÓTKAWE I Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA TROCHĘ MAŁO UROZMAICONE. MOŻE TO BYĆ JEDNAK NIESPRAWIEDLIWA OCENA, BO WIDZIAŁEM W ŻYCIU CO NAJMNIEJ SETKĘ INSCENIZACJI.
  PO ODEGRANIU KILKU SCEN HISTORYCZNYCH Z UŻYCIEM WIELKICH ZWIERZĄT ZAOFEROWANO PUBLICZNOŚCI GRY I ZABAWY ZE SŁONISIAMI W ROLI GŁÓWNEJ. PRZYPUSZCZAM, ŻE DZIECI WYŁY Z ZACHWYTU. KOŃCZĄCY TĘ CZĘŚĆ PRZEDSTAWIENIA MECZ PIŁKI NOŻNEJ WYWOŁAŁ SPORO ŚMIECHU.
  OSTATNIA INSCENIZACJA BYŁA ZDECYDOWANIE NAJBARDZIEJ KOLOROWA I GŁOŚNA, CHOCIAŻ NIE AŻ TAK JAK BYM CHCIAŁ. ROZUMIEM JEDNAK, ŻE WIĘKSZY HAŁAS MÓGŁBY DOPROWADZIĆ BIEDNE ZWIERZĘTA DO ROZSTROJU NERWOWEGO.
500 THB 🙂 🙂
 • WEJŚCIÓWKA NA UROCZYSTĄ KOLACJĘ Z BUFETEM ALL INCLUSIVE I POKAZAMI OGNI SZTUCZNYCH
2 900 THB

JEDZENIE

BANGKOK
115 THB / 2 os. 🙂 🙂
 • CHATUCHAK MARKET – IDĄC ZE STACJI MO CHIT DO TARGOWISKA SKRĘCASZ W PRAWO. PRZED WEJŚCIEM NA TARG PO PRAWEJ ZOBACZYSZ WZDŁUŻ OGRODZENIA CAŁĄ MASĘ RÓŻNYCH JADŁODAJNI. MOŻNA TU ZNALEŹĆ COŚ CIEKAWEGO NA ŚNIADANIE CZY TEŻ LUNCH. WARTO POŚWIĘCIĆ CHWILĘ NA SPRAWDZENIE CEN INTERESUJĄCYCH NAS DAŃ, BO KAŻDE STOISKO MA INNE. ŻAREŁKODAJNIE CIĄGNĄ SIĘ AŻ DO NASTĘPNEJ PRZECZNICY.
  UWAGA: W ŚRODKU, NA WŁAŚCIWYM TARGU JEST NIEZLICZONA ILOŚĆ RÓŻNEGO TYPU RESTAURACJI I PUNKTÓW Z JEDZENIEM. MOIM ZDANIEM ZDECYDOWANIE CIEKAWSZYCH I CHYBA TROCHĘ TAŃSZYCH – CO WIDAĆ ZRESZTĄ PO KŁĘBIĄCYM SIĘ WOKÓŁ TŁUMIE LOKALSÓW. JEDYNYM MANKAMENTEM RESTAURACYJEK W OBRĘBIE TARGOWISKA JEST DOSYĆ DUŻY ICH ROZRZUT, UNIEMOŻLIWIAJĄCY SZYBKIE ODNALEZIENIE TEGO, CO NAM NAJBARDZIEJ PASI. ZDECYDOWANIE POLECAMY JEDZENIE WŁAŚNIE TUTAJ, NIE PRZED WEJŚCIEM. PRÓBOWALIŚMY W KILKU MIEJSCACH. WSZYSTKO BYŁO BARDZO DOBRE, A NIEKTÓRE POTRAWY – SZCZEGÓLNIE SŁODKIE – BARDZO EGZOTYCZNE.
🙂 🙂
🙂 🙂 🙂
 • PRZYSTAŃ CHANG. ZNAJDUJE SIĘ PRZY NIEJ MAŁA JADŁODAJNIA I STRAGANY Z RÓŻNORAKIMI RZECZAMI. CHANG PIERTYM, KTÓRZY TAK JAK MY KOCHAJĄ BARDZO DOBRE ULICZNE ŻARCIE, RADZĘ ZAPAMIĘTAĆ NAZWĘ TEJ PRZYSTANI. ZARAZ PO ZEJŚCIU ZE STATECZKU WCHODZI SIĘ POD ZADASZENIE I SKRĘCA W LEWO. PRZED OCZAMI PATRZĄCEGO OTWIERA SIĘ WIDOK NA SPOREJ WIELKOŚCI POMIESZCZENIE, W KTÓRYM JEST KILKANAŚCIE STOISK SPRZEDAJĄCYCH LOKALNE JADŁO. TUŻ PO WEJŚCIU DO TEJ SALI, PIERWSZE I DRUGIE STOISKO PO PRAWEJ (OBSŁUGIWANE PRZEZ KOBITKI) SERWUJE CURRY I DANIA Z MAKARONEM. CURRY @ 50 THB – GENIALNIE, MAKARON @ 60 TEŻ ŚWIETNY ? ? ?
50 – 60 THB 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂
 • MOON BAR NA DACHU HOTELU BANYAN TREE – SIEDZIELIŚMY TUŻ PRZY NIEWYSOKIEJ SZKLANEJ TAFLI ODGRADZAJĄCEJ NAS OD KRAWĘDZI DACHU. CAŁA PRZESTRZEŃ SKY BARU JEST W TEN SPOSÓB ODIZOLOWANA OD OTWIERAJĄCEJ SIĘ ZA SZKŁEM OTCHŁANI. MOON BAR JEST OK POMIMO TEGO, ŻE NA PEWNO SĄ CIEKAWSZE. CENY DRINKÓW STARTUJĄ OD 550 – 600 BATÓW. DO TEGO DOLICZANY JEST PODATEK OD USŁUG.  BUTELKA WINA KOSZTUJE OD 2 000 W GÓRĘ. POŁOŻONA PIĘTRO NIŻEJ RESTAURACJA VERTIGO I VERTIGO TOO LUNCH BAR PREZENTUJĄ SIĘ BARDZO DOBRZE. JEŚLI CHCESZ TU PRZYJŚĆ, ZRÓB REZERWACJĘ.
+++ THB 🙂 🙂 🙂 🙂
 • CENTRUM HANDLOWE MBK – MIEJSC NASTAWIONYCH NA WYGŁODNIAŁYCH  LUDZI JEST W MBK KILKA. WŁAŚCIWIE KAŻDE PIĘTRO MA SWOJE. ILOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ DOSTĘPNEGO ŻARCIA OGROMNA. MOŻNA SKORZYSTAĆ Z PÓŁ SAMOOBSŁUGOWYCH, OBSŁUGIWANYCH NAJCZĘŚCIEJ PRZEZ 2 OSOBY STANOWISK I ZJEŚĆ NA WSPÓLNEJ SALI (TYPU STOŁÓWKA), LUB – WEJŚĆ DO KTÓREJŚ Z WIELU RESTAURACYJEK. WTEDY OCZYWIŚCIE BĘDZIEMY KONSUMOWAĆ TROCHĘ BARDZIEJ PRYWATNIE I DROŻEJ.JEDYNĄ DENERWUJĄCĄ MNIE RZECZĄ JEST TUTEJSZY SPOSÓB PŁACENIA ZA ŻAREŁKO. ABY KUPIĆ COKOLWIEK W JEDNEJ Z LICZNYCH RESTAURACYJEK SERWUJĄCYCH TYPOWE JEDZENIE ULICZNE, TRZEBA NAJPIERW NABYĆ W STOJĄCEJ NA UBOCZU KASIE SPECJALNĄ PLASTIKOWĄ KARTĘ. NIE DA SIĘ ZROBIĆ TEGO UŻYWAJĄC KARTY BANKOWEJ TYPU VISA, MASTER, AM-EX etc. – CHYBA ŻE MAMY TAJSKĄ. NIEKONIECZNIE BANKOWĄ. MOŻE BYĆ TO KARTA RABBIT (E-MONEY) – WYDAWANA PRZEZ BTS (WYGLĄDA NA IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA DŁUŻEJ PRZEBYWAJĄCYCH W BANGKOKU LUDZI). SPORO CZASU ZABRAŁO NAM WYBIERANIE POSIŁKU. ZANIM WSZYSTKO OGLĄDNĘLIŚMY, PODJĘLIŚMY DECYZJĘ, WYMIENILIŚMY GOTÓWKĘ NA PLASTIK, DOKONALIŚMY ZAKUPU I ZJEDLIŚMY, MINĘŁO PONAD 60 min. TAKI TO JUŻ JEST TEN PIERWSZY RAZ …
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
542 THB / 2 os. 🙂 🙂 🙂 🙂
 • RESTAURACJA TUŻ PRZY CHANG PIER. W BOCZNEJ NIEDUŻEJ ULICZCE PO LEWEJ OD WYJŚCIA (PATRZĄC W STRONĘ PAŁACU. ZOBACZ NASZĄ MAPĘ). WYBÓR W GARKUCHNI KTÓRA NAM WPADŁA W OKO, IMPONUJE I WYGLĄDEM I ZAPACHEM. ŚWIETNE DANIA RYBNE. 3 POTRAWY, BO WZIĄŁEM JESZCZE CURRY – PYCHOTKA. GORĄCO POLECAMY TO MIEJSCE. ? ? ?
120 THB 🙂 🙂 🙂 🙂
 • RESTAURACJA NAHM – WEDŁUG LONELY PLANET, TO ZDANIEM KRYTYKÓW NAJLEPSZA NA ŚWIECIE TAJSKA RESTAURACJA, PROWADZONA PRZEZ AUSTRALIJCZYKA DAVIDA THOMPSONA. ZNAJDUJE SIĘ NIEDALEKO PARKU LUMPHINI, A KONKRETNIE W METROPOLITAN HOTEL, 27 TH SATHON TAI (SOUTH). SERWUJE NOWOCZESNE DANIA TAJSKIE W OPARCIU O STARE TRADYCYJNE PRZEPISY I LOKALNE PRODUKTY. JEDZENIE PODAWANE W TAJSKIM STYLU – INACZEJ MÓWIĄC, TAK BY KAŻDY UCZESTNIK UCZTY MIAŁ DOSTĘP DO WSZYSTKICH DAŃ. WSZYSTKO BARDZO DOBRE. CENY … WELL, Z PUNKTU WIDZENIA KLIENTA UWAŻAM, ŻE FAJNIE BY BYŁO GDYBY BYŁY NIŻSZE. GENERALNIE BYLIŚMY WYSOCE ZADOWOLENI. GORĄCO POLECAMY ? ? ?
THB +++ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
 • SUPERMARKET SIECI FOODLAND – np. NA THANON PHAT PONG (PATPONG) 2 – NIE SPOTKAŁEM WIĘCEJ TAKICH MARKETÓW W CAŁEJ TAJLANDII, ALE TO DUŻA SIEĆ. SKLEP MA SZEROKI WYBÓR BARDZO DOBREJ JAKOŚCI TOWARÓW SPOŻYWCZYCH Z CAŁEGO ŚWIATA I JEST OTWARTY 24 GODZINY (TAK JAK I POZOSTAŁE Z TEJ SIECIÓWKI). JEST OCZYWIŚCIE TROCHĘ DROŻSZY OD SPOTYKANYCH NA KAŻDYM KROKU 7/11 I TESCOLI, ALE NIE PRZESADNIE. POLECAM SZCZEGÓLNIE TYM, KTÓRZY Z JAKICHŚ WZGLĘDÓW UNIKAJĄ TAJSKIEGO JEDZENIA (SZKODA MI WAS), LUB MAJĄ OCHOTĘ NA JAKIŚ RARYTAS Z INNEJ CZĘŚCI ŚWIATA. NA PRZYKŁAD WINO Z AUSTRALII CZY NZ. MAJĄ TU TEŻ DOSYĆ DOBRZE OCENIANĄ PRZEZ KLIENTÓW RESTAURACJĘ TOOK LAE DEE.
🙂 🙂 🙂
 • SOI RAM BUTRI. CAŁA ULICA PEŁNA JEST HOSTELI, RESTAURACJI, JADŁODAJNI, BARÓW, SKLEPIKÓW, MIEJSC ROZRYWKOWYCH. JEST W CZYM WYBIERAĆ. NA JEDNYM Z JEJ KOŃCÓW, PRZY SKRZYŻOWANIU Z ULICĄ THANON TANI I NIEDALEKO LODZIARNI SWENSEN’S ZJEDLIŚMY PYSZNĄ OBIADOKOLACJĘ. KUPILIŚMY ŻAREŁKO W DUŻEJ ULICZNEJ JADŁODAJNI Z NAPISEM THAI FOOD, KTÓREJ STOLIKI STOJĄ POD ŚCIANĄ NAROŻNEGO BUDYNKU (PO TEJ SAMEJ STRONIE CO LODZIARNIA, ALE NA PRZECIWNYM ROGU).
🙂 🙂
 • RESTAURACJA NAI MONG HOI THOD – NIE ZNALEŹLIŚMY. PONOĆ JEST NIECZYNNA. DZIWNE … A SZKODA BO WARTO BYŁO …
 • RESTAURACJA JEK PUI – MOŻNA TU PONOĆ ZJEŚĆ NAJLEPSZE W MIEŚCIE CURRY… IDZIEMY GŁÓWNĄ ULICĄ – CHAROEN KRUNG ROAD – SZUKAMY NIEPRECYZYJNIE WSKAZANE PRZEZ LP MIEJSCE DOSYĆ DŁUGO. WRESZCIE NAŃ TRAFIAMY, ALE … OCZEKIWANEGO WÓZKA NIGDZIE NIE WIDAĆ. JEST ZA PÓŹNO. TRZEBA TU BYĆ KOŁO 12:00. MIEJSCE SERWUJE SWÓJ SUPER PRODUKT W CZASIE LUNCHU. KOŃCZĄ GDY GO ZABRAKNIE.
 • RESTAURACJA ร้าน ข้าวต้มเจ๊สวย เยาวราช (BOILED RICE RESTAURANT?). NA JEZDNI, SZEROKIEJ W TYM MIEJSCU STOI KILKA STOLICZKÓW. KELNERZY OD RAZU PODAJĄ MENU. SĄDZĄC PO FREKWENCJI, RESTAURACJA MUSI MIEĆ DOBRĄ OPINIĘ U LOKALSÓW. BEZ PRZERWY POJAWIAJĄ SIĘ NOWI KLIENCI, CO DOPROWADZA DO NIEKONTROLOWANEGO (Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA) ROZROSTU RESTAURACJI. ALE TO NIE PROBLEM. OBSŁUGA WYCIĄGA STOLIKI I KRZESŁA Z PAKI STOJĄCEJ OBOK PÓŁCIĘŻARÓWKI I ROZSTAWIA JE ANEKTUJĄC KOLEJNY KAWAŁEK SZEROKIEJ W TYM MIEJSCU ULICY.NIEDUŻE MENU WYGLĄDA SPOKO. BIERZEMY OSTRĄ SAŁATKĘ Z OWOCÓW MORZA, SMAŻONĄ LOKALNĄ RYBĘ I JAKIEŚ GRZYBOWY SPECJAŁ, NA KTÓRY MA WIELKĄ OCHOTĘ MOJA PARTNERKA. WSZYSTKO WSPANIAŁE. ? ? ? ?
  GORĄCO POLECAMY TO MIEJSCE (ADRES: 557-561 PHLAP PHLA CHAI RD), CHOCIAŻ NIE ZNAMY JEGO WŁAŚCIWEJ NAZWY. W NECIE ISTNIEJE KILKA ODNOŚNIKÓW – ŁĄCZNIE Z JEDNYM DO FB, ALE WSZYSTKIE SĄ PO TAJSKU. NIE MAM NIESTETY SZANSY NA SPRAWDZENIE, KTÓRA ZE STOSOWANYCH NAZW JEST POPRAWNA.
330 THB / os. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
CHIANG MAI
 • FOOD COURT NA NOCNYM BAZARZE PRZY CHANG CHLAN Str. ZACHWYCA NIE TYLKO CENAMI. ZNANY JEST TEŻ Z DOBREGO ŻAREŁKA. NIE WSZYSTKIE DANIA NA RÓWNIE WYSOKIM POZIOMIE.
🙂 🙂
 • KOBIETA KOWBOJWIECZORNO-NOCNY RYNEK JEDZENIOWY TALAT PRATU – NIE MA TRUDNOŚCI ZE ZLOKALIZOWANIEM STOISKA SŁYNNEJ KREATORKI GOLONEK CHIANG MAISKICH. POZNASZ JĄ PO KOWBOJSKIM KAPELUSZU, KOLEJCE I OTACZAJĄCYM DZIEWCZYNĘ TŁUMIE SMARTFONOWYCH PAPARAZZICH. ZOBACZYSZ PRACUJĄCĄ NA PODWYŻSZENIU POSTAĆ DOSYĆ WYSOKIEJ, STARANNIE POMALOWANEJ AZJATKI Z BŁYSKOTKAMI W USZACH I DUŻYM, JASNYM KOWBOJSKIM KAPELUSZU. RAZEM Z NIĄ JEST JESZCZE KILKA OSÓB. NAJWYRAŹNIEJ JEJ POMAGACZE. WŁAŚCICIELKA SAMA OSOBIŚCIE DOGLĄDA GOTUJĄCYCH SIĘ GOLONEK I ODDZIELA TE UZNANE ZA GOTOWE OD KOŚCI. POZOSTALI ZAJMUJĄ SIĘ PRZYGOTOWYWANIEM RYŻU I WARZYW, ORAZ SERWOWANIEM ZAMÓWIONYCH DAŃ. TA ULICZNA RESTAURACJA JEST DUŻA. MA CO NAJMNIEJ 60 MIEJSC SIEDZĄCYCH. W KARCIE CHYBA 8 DAŃ. NAJTAŃSZE 50, NAJDROŻSZE NAJWYŻEJ 120 THB (10 THB TO ZŁOTÓWKA Z HACZYKIEM). ZAMÓWILIŚMY GOLONKĘ I GENIALNIE WYGLĄDAJĄCE ŚWIŃSKIE JELITA. OBSŁUGA BŁYSKAWICZNA. I GOLONKA I PODROBY ZNAKOMITE. TYM BARDZIEJ, ŻE PRZYGOTOWALIŚMY SIĘ ODPOWIEDNIO DO TEGO POSIŁKU KUPUJĄC WCZEŚNIEJ W MINIMARKECIE PIWO. ZAPŁACILIŚMY 100 BATÓW.
50 THB / os. 🙂 🙂 🙂 🙂
 • KONTYNUUJĄC JEDZENIE NA TYM MARKECIE SPRÓBOWALIŚMY TUTEJSZYCH LANGUSTYNEK I SŁODKOWODNYCH ŚLIMAKÓW Z GRILLA. BŁĄD. JEST TO WSZĘDZIE DROGIE JEDZENIE. DO TEGO NASZE ŚLIMAKI NIE BYŁY ŁATWE DO WYJĘCIA ZE SKORUP. CZĘŚĆ SIĘ URYWAŁA I POZOSTAWAŁA POZA ZASIĘGIEM NARZĘDZI DO ICH WYGRZEBYWANIA. NA DODATEK PRZYPRAWIENIE NAM NIE PASIŁO, DODANA SAŁATKA Z POMIDORÓW BYŁA SŁABA, A PORCJA LICHA. TEN JEDZENIOWY NIEWYPAŁ KOSZTOWAŁ 4 STÓWKI.
400 THB / 2 os. 🙁
 • KHAO SOY FUENG FAH – PROWADZONY PRZEZ MUZUŁMANÓW LOKAL O NAZWIE W MUZUŁMAŃSKIEJ ENKLAWIE MIASTA. SŁYNIE Z KHO SOI – ZUPY CURRY Z MAKARONEM SMAŻONYM I GOTOWANYM, Z KURKUMĄ, CHILI, KURCZAKIEM LUB WOŁOWINĄ. SUPER. OSTRA ZUPA Z BAWOLEGO OGONA MOGŁABY MIEĆ WIĘCEJ GŁĘBI.
40 – 60 THB 🙂 🙂 🙂
 • TALAT SOMPHET – TARGOWISKO Z PRZECIĘTNYM JEDZENIEM. ZJEDLIŚMY KAWAŁEK KURCZAKA I RYBY Z GRILLA. MIĘSO BYŁO WYSUSZONE, KURCZAK BEZ SMAKU.
40 THB
 • TARG TALAT WATOROT – JEDZENIE – GŁÓWNIE Z GRILLA – SPRZEDAWANE JEST NA WYNOS. NIELICZNE JADŁODAJNIE, USYTUOWANE NA CHODNIKU WZDŁUŻ DOMÓW SERWUJĄ RÓŻNEJ MAŚCI ZUPY. DO MISECZKI Z MAKARONEM DORZUCAJĄ Z OLBRZYMICH GARÓW JAKIEŚ KULKI – MIĘSNE, RYBNE? SKOSZTOWALIŚMY Z OBOWIĄZKU KULINARNEGO, ALE NIE BARDZO NAM SMAKOWAŁO.
🙂 🙂 🙂 ?
 • RESTAURACJA HUEN PHEN – KOLEJNE WARTE GRZECHU MIEJSCE NA MAPIE KULINARNEJ CHIANG MAI. RENOMOWANA RESTAURACJA Z DANIAMI KUCHNI PÓŁNOCY. STYLIZOWANY, ANTYCZNY WYSTÓJ. DANIA MAJĄ OKREŚLONĄ SIŁĘ RAŻENIA OSTROŚCIĄ, PRZYZWOITE CENY. JEST TAK POPULARNA, ŻE TRZEBA CZEKAĆ NA STOLIK. NIESTETY NIE ZROBILIŚMY REZERWACJI. TO SPORY BŁĄD. NA SZCZĘŚCIE WSPANIALE ZORGANIZOWANA OBSŁUGA NIE POZWOLIŁA CZEKAĆ NAM WIĘCEJ NIŻ 10 MINUT. RESTAURACJA SPECJALIZUJE SIĘ W DANIACH KUCHNI PÓŁNOCNO-TAJSKIEJ. JEDLIŚMY SAME OSTROŚCI. DWA DANIA Z TRZECH ZAMÓWIONYCH BYŁY CHARAKTERYSTYCZNE DLA KUCHNI PÓŁNOCY. SAŁATKA Z KIEŁBASY Z CHANG MAI I NAM PRIK NUM, CZYLI DIP Z ZIELONEJ PAPRYKI. KIEŁBASA MA RÓŻNE STOPNIE OSTROŚCI. MOŻNA W NIEJ ZNALEŹĆ SMAKI IMBIRU, TRAWY CYTRYNOWEJ, BAZYLII, KOLENDRY. JEST INNA OD TEJ, JAKĄ MY ZNAMY I JEMY.. PYSZNE. WARTO TU WSTĄPIĆ. POLECAMY.
332,5 THB + 17,5 TIP 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
 • P.P. BUFFET – DUŻA JADŁODAJNIA ZE SZWEDZKIM STOŁEM. WYGLĄDA INTERESUJĄCO…
KAMPHAENG PHET
 • JEDNA Z GARKUCHNI NA DWORCU AUTOBUSOWYM. MIĘSO MIELONE Z WARZYWAMI I COŚ MIĘSNEGO W SOSIE. SUPERZASTE
120 THB 🙂 🙂 🙂
KANCHANABURI

NA GŁÓWNEJ ULICY NIE WIDZIMY FAJNYCH JADŁODAJNI, POZA ULICZNYMI WÓZKAMI OFERUJĄCYMI CIEKAWIE WYGLĄDAJĄCE ŻAREŁKO. PEŁNO NATOMIAST JEST RÓŻNEJ WIELKOŚCI PUBÓW, BARÓW I INNYCH UPIJALNI. JEST NAWET MIEJSCE OBIECUJĄCE TOTALNE NABZDRYNGOLENIE SIĘ ZA CAŁE 10 BACIKÓW (US$ 3+).
 • STARANNIE PRZYGLĄDAMY WSZYSTKIE WÓZKI-JADŁODAJNIE NA ULICY-DEPTAKU OBOK HOTELU. WRESZCIE DOCHODZIMY DO TAKIEJ, KTÓRA WYGLĄDA NA SERWUJĄCĄ CIEKAWE RZECZY. OBSŁUGUJĄCA JĄ DZIEWCZYNA PRZYSYPIA. PROSIMY BY NAM ZROBIŁA SAŁATKI ZE ŚWIEŻYCH WARZYW Z DODATKIEM JAKICHŚ MAŁŻOWATYCH. PATRZĘ JAK PRZYGOTOWUJE JARZYNY, POTEM JE KRAJE. CAŁY CZAS SPRAWDZAJĄC UZYSKANE SMAKI. PROFESJONALISTKA. TO WIDAĆ. TERAZ ZABIERA SIĘ ZA MUSZLAKI-ŚLIMAKI. OBRABIA JE CIEPLNIE. PRZYRZĄDZA SOS. PYTA JAK DOPRAWIĆ.DOSTAJEMY ŚWIETNIE WYGLĄDAJĄCE I KRZYCZĄCE JUŻ Z TALERZA – PATRZCIE JAKIE JESTEŚMY PYSZNE !!! – DANIE. ZA JEDYNE 140 THB MAMY POTRAWY MOGĄCE KOSZTOWAĆ SPOKOJNIE I US$ 30. DZIĘKUJEMY DZIEWCZYNIE ZA JEJ GENIALNĄ PRACĘ.
140 THB / 2 os.  
 • PRZYGLĄDAMY WSZYSTKIE WÓZKI-JADŁODAJNIE WOKÓŁ DWORCA AUTOBUSOWEGO. WIĘKSZOŚĆ RESTAURACYJEK – STRAGANÓW STOI ZAMKNIĘTA. JEST ZA WCZEŚNIE NA OBIADO-KOLACJĘ. KUPUJEMY JAKIEŚ OWOCE I PRÓBUJEMY KILKA TUTEJSZYCH SZYBKICH PRZEGRYZEK. NIC SPECJALNEGO. WIĘKSZY WYBÓR BĘDZIE PO 19:00
🙁
KOH CHANG (BANG-BAO)
KOH CHANG (LONELY BEACH)

ILOŚĆ MIEJSC OFERUJĄCYCH PROSTE, TAJSKIE JEDZENIE NA KAŻDYM KROKU, POZWALA WYBRAĆ CO TYLKO CHCESZ. WSZYSTKIE KNAJPY, RESTAURACJE, BARY, PUBY PODOBNIE JAK NOCLEGOWNIE – MAJĄ WI-FI. Z REGUŁY DOSTĘPNE BEZPROBLEMOWO HASŁO, POZWALA NA SZYBKĄ BUDOWĘ WŁASNEJ SIECI INTERNETOWEJ POPRZEZ TEGO TYPU MIEJSCA USŁUGOWE. TO NIEZMIERNIE UŁATWIA KOMUNIKACJĘ, SZCZEGÓLNIE TYM OSZCZĘDNYM I NISKOBUDŻETOWCOM.
 • RESTAURACJA “DANG SEEFOOD” – RÓŻNOŚCI TAJSKIEJ KUCHNI WYGLĄDAJĄ BARDZO ZACHĘCAJĄCO. JADŁEM TU NAJLEPSZE CURRY W TAJLANDII. POZOSTAŁE DANIA RÓWNIEŻ BARDZO DOBRE. DROGA WODA GAZOWANA
100 THB 🙂 🙂 🙂 🙂
 • CAFFÈ W HOSTELU SIAM HUT POŁOŻONYM NA PIASZCZYSTEJ PLAŻY – ŚWIETNE KOKTAJLE. JEDZENIE WYGLĄDA BARDZO DOBRZE
🙂 🙂 🙂
 • RESTAURACJA MONKEY NA BRZEGU MORZA. JEDNA Z TYCH, KTÓRE USADOWIŁY SIĘ STRATEGICZNIE PRZY WEJŚCIU NA PIASZCZYSTĄ PLAŻĘ. W MENU OWOCE MORZA I RYBY. WSZYSTKO ŚWIEŻO ZŁOWIONE I PRZYRZĄDZANE. SMAKUJE WYBORNIE. ? WSKAZANE W TAKICH WYPADKACH BIAŁE WINO ZASTĄPILIŚMY PIWEM. OBSŁUGA ŚWIETNA, CENOWO PRZYZWOICIE. JEST NAWET WI-FI !!!
🙂 🙂 🙂
50 THB 🙂 🙂 🙂
 • RESTAURACJA BAANMAI – OD RANA PEŁNO TURYSTÓW. NORMALNIE UNIKAMY TEGO TYPU LOKALI, ALE WOMBACIK MIAŁ WIELKĄ OCHOTĘ NA POSIŁEK Z EUROPEJSKIM SZNYTEM. DLATEGO WYLĄDOWALIŚMY WŁAŚNIE TUTAJ. JEDZENIE, LEKKO ZMODYFIKOWANO, BY ŁATWIEJ BYŁO PRZYSWAJALNE DLA BIAŁASÓW. NIE, ŻEBY WPROWADZONO JAKIEŚ DRASTYCZNE ZMIANY. PO PROSTU UŻYWAJĄ PIECZYWA TYPU BAGIETKA I ŁAGODNIEJ PRZYPRAWIAJĄ SWOJE DANIA. NAM OSOBIŚCIE SMAKOWAŁO. CENOWO NATOMIAST WYCHODZI 15-20 % DROŻEJ NIŻ W LOKALNEJ JADŁODAJNI.
230 THB / 2 os. 🙂
NANG RONG
 • RESTAURACJA PHOB SUK, PONOĆ NAJLEPSZA W MIEŚCIE – W LONELY PLANET JEJ POŁOŻENIE OPISANO W BEZSENSOWNY SPOSÓB. PRAKTYCZNIE PEWNE JEST TYLKO TO, ŻE ZNAJDUJE SIĘ NIEDALEKO DWORCA AUTOBUSOWEGO. WIEMY, ŻE NALEŻY SZUKAĆ NA GŁÓWNEJ DRODZE BIEGNĄCEJ PRZEZ MIASTO I PO KTÓREJ STRONIE. CHODZIMY WAHADŁOWO. WRESZCIE WYCHODZI NAM, ŻE STOIMY PRZED RESTAURACJĄ, A NAD GŁOWĄ MAMY NAPIS: MASAŻ … JEDNA Z DZIEWCZYN MÓWI, ŻE LOKAL ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY, ALE NO WORRIES – NA WPROST, PO DRUGIEJ STRONIE TRZYPASMÓWKI JEST RESTAURACJA DZIERŻĄCA PRYMAT DRUGIEJ NAJLEPSZEJ W MIEŚCIE.
🙁
 • LAKSANA RESTAURANT FAKTYCZNIE OKAZAŁA SIĘ ŚWIETNĄ, Z BARDZO DOBRYMI CENAMI KUCHNIĄ. PODANA KARTA DAŃ BYŁA DOŚĆ DŁUGA, CO NAS ZANIEPOKOIŁO, CHOCIAŻ NIEKTÓRE POZYCJE WYDAWAŁY SIĘ BARDZO INTERESUJĄCE. JEDNAK JEDZENIE BYŁO ZNAKOMITE. CIEKAWIE SKOMPONOWANE, ŚWIETNIE DOPRAWIONE.
 ZAMÓWIONE DANIA WYGLĄDAŁY I SMAKOWAŁY FANTASTYCZNIE. ZAŁOGA MIAŁA PEWNE PROBLEMOSY Z ANGIELSKIM, ALE TO PIKUŚ. GORĄCO POLECAMY … :):):)
415 THB / 2 os. 60 min 🙂 🙂 🙂 🙂
40 THB
SUKHOTHAI
 • PIĄTKOWY MAŁOMIASTECZKOWY TARG. NA OGROMNYM TRAWIASTYM PLACU STOJĄ STRAGANY Z WSZELKIM DOBREM. WOKÓŁ NICH STOISKA Z RÓŻNEGO RODZAJU ŻAREŁKIEM. POCZYNAJĄC OD PIECZONYCH, SMAŻONYCH LUB GRILLOWANYCH KURCZAKÓW, OŚMIORNICZEK (ZŁOTÓWKĘ ZA SZABELKĘ – TO INFORMACJA DLA TYCH, KTÓRYM SIĘ WYDAJE, ŻE OŚMIORNICZKI MUSZĄ BYĆ DROGIE), KIEŁBASEK, RYB CZY TEŻ KREWETEK, A KOŃCZĄC NA WARZYWACH, OWOCACH, SUSHI, CAŁYCH POTRAWACH NA BAZIE RYŻU, MAKARONU I ZUPACH. PRAWDZIWA FEERIA SMAKÓW I KOLORÓW.
🙂 🙂 🙂
 • CODZIENNY TARG W SAMYM CENTRUM MIASTECZKA. KUPISZ TU WSZYSTKO CO CHCESZ PŁACĄC ROZSĄDNIE
🙂 🙂 🙂
 • SURRERAT RESTAURANT – INTERESUJĄCE MENU. ŚWIETNY MAKARON Z KREWETKAMI I ZIELONE CURRY. PORCJE MALEŃKIE.
190 THB / 2 os. 🙂 🙂 🙂
 • KURZE ŁAPKI NA ULICZNYM WÓZKU
40 THB 🙂 🙂 🙂
 • KACHA CAFFE – PRZECIĘTNE JEDZENIE. WOMBAT UWAŻA, ŻE JADŁA TU NAJGORSZY W SWOIM ŻYCIU MAKARON. NIE POLECAMY
120 THB / 2 os. 🙁
SURIN
 • KILKADZIESIĄT METRÓW PRZED WJAZDEM DO NASZEGO HOTELU STOI RODZAJ ZAJAZDU. WIECZOREM SERWUJĄ TU POSIŁKI W FORMIE BUFETU, CZYLI PO NASZEMU SZWEDZKIEGO STOŁU. SIADA SIĘ PRZY STOLIKU UZBROJONYM W RODZAJ GRILLA POŁĄCZONEGO Z WOKIEM. KELNER ZAPALA PALNIKI, A TWOJA ROLA OGRANICZA SIĘ DO POŁOŻENIU NA NIM WYBRANYCH Z LAD CHŁODNICZYCH ARTYKUŁÓW. SĄ TU m.in. KAWAŁKI FILETOWANYCH RYB, KALMARY, KRABY, MAŁŻE; WIEPRZOWE MIĘSO POD RÓŻNYMI POSTACIAMI Z PODROBAMI WŁĄCZNIE; JAKIEŚ CZĘŚCI KURCZAKÓW, PODOBNIE Z ELEMENTAMI JADALNYCH ORGANÓW; TOFU; WŚRÓD WARZYW DOMINUJE KAPUSTA, BIAŁE GRZYBKI NA CIENIUTKICH NÓŻKACH, SZCZYPIOREK, KIEŁKI SOI. ZA NAPOJE TRZEBA OCZYWIŚCIE PŁACIĆ OSOBNO. NARZUT MAJĄ PRZYZWOITY. JEDYNE, CO LEKKO MNIE ZDZIWIŁO, TO OPŁATA ZA LÓD.GRILL TUTEJSZY JEST INNY NIŻ TEN UŻYWANY W EUROPIE JEGO BUDOWA PRZYPOMINA TROCHĘ CZAPECZKĘ MARYNARSKĄ. PROSZĘ WYOBRAZIĆ SOBIE GÓRĘ W KSZTAŁCIE DORODNEJ KOBIECEJ PIERSI WYRASTAJĄCEJ Z DNA MIEDNICY. TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA TEN GRILL. TYLE TYLKO, ŻE JEGO ŚRODKOWA, PÓŁKULISTA CZĘŚĆ JEST PONACINANA POPRZECZNIE NA WYLOT. DZIĘKI TEMU, GORĄC BIJĄCY Z DOŁU MA DROGĘ UJŚCIA.DZIAŁA TEŻ INACZEJ. DO ROWKA POWSTAŁEGO WOKÓŁ WZGÓRKA WLEWA SIĘ WODĘ. KIEDY ZACZNIE WRZEĆ MOŻNA DO NIEJ WRZUCIĆ RÓŻNE RZECZY DO PODGOTOWANIA, ALBO ZSUNĄĆ UPIECZONE NA GÓRCE ELEMENTY. TWORZY SIĘ W TEN SPOSÓB SUPER ESENCYJNY WYWAR, DOBRY JAKO SOS LUB ZUPA. WAŻNĄ ROLĘ SPEŁNIA POSMAROWANIE GRILLOWNICY PRZED ROZPOCZĘCIEM PIECZENIA SPECJALNIE PRZYGOTOWANĄ DO TEGO CELU SŁONINĄ. ZAPOBIEGA TO PRZYWIERANIU DO PODŁOŻA SMAŻONYCH PRODUKTÓW, CHRONIĄC JE PRZED SPALENIEM.JEDZENIE DOBRE, CHOĆ BEZ PRZYTUPU. MYŚLĘ, ŻE LICZNI HOTELOWI GOŚCIE SZTURMUJĄ TĘ RESTAURACJĘ STADAMI. MAJĄ SUPER BLISKO I DO SYPIALNI I DO LEŻĄCEGO POMIĘDZY TYMI MIEJSCAMI BARU … POLECAM, ALE TYLKO GOŚCIOM THE PHANT.
220 THB / os. + 🙂
 • ALL GOOD (WCZEŚNIEJ SYDNEY CANALE) – NOWE MIEJSCE I NOWA NAZWA BARDZO ZNANEJ I WYSOKO OCENIANEJ RESTAURACJI. UWAGA: OBECNE MIEJSCE JEST ŁATWE DO ODNALEZIENIA. BĘDĄC NA ULICY LUCK MUANG ROAD PODEJDŹ DO ATM-u ZNAJDUJĄCEGO SIĘ PRZY SKRZYŻOWANIU Z SIRIN THON. MAJĄC ZA SOBĄ SZKOŁĘ I AUTOMAT ZOBACZYSZ NA WPROST PO DRUGIEJ STRONIE ULICY POSZUKIWANE MIEJSCE. ZAŁOGA, W PRZECIWIEŃSTWIE DO JEJ SZKOLONEGO W AUSTRALII SZEFA, NIEZBYT RADZI SOBIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM. NIESTETY NIE UDAŁO SIĘ NAM WYPRÓBOWAĆ ICH DAŃ. PONOWNE OTWARCIE NASTĄPIŁO DZIEŃ PO NASZYM WYJEŹDZIE.
🙂

RADY

 

BANGKOK
🙂 🙂
CHIANG MAI
 • ALKOHOL I MINERALNA WODA GAZOWANA TRUDNE DO DOSTANIA W ROZSĄDNEJ CENIE. MINERALNEJ NIE SPOTKALIŚMY. NAJTAŃSZA WODA SODOWA KOSZTUJE 42 THB @ SZEŚCIOPAK, CZYLI 7 THB BUTELKA 325 mil. NAJLEPSZY CENOWO ALKOHOL WIDZIELIŚMY W SIECI SKLEPÓW 7/11. MOŻNA TU DOSTAĆ LOKALNĄ ŁYCHĘ @ 280 THB / LITR.
 • WYMIANA – WAŻNE: NAJLEPSZE CENY OSIĄGAJĄ NOMINAŁY 50-CIO I 100 DOLAROWE. NAJGORSZE WSZYSTKO OD US $ 5 W DÓŁ. W TYM MIEŚCIE BYŁ TEŻ NAJLEPSZY DLA PODRÓŻNIKÓW KURS US $. WARTO SPRAWDZIĆ KILKA KANTORÓW, BO RÓŻNICE KURSÓW BYWAJĄ SPORE
KOH CHANG
 • LONELY BEACH – WSZYSTKIE KNAJPY, RESTAURACJE, BARY, PUBY PODOBNIE JAK NOCLEGOWNIE – MAJĄ WI-FI. Z REGUŁY DOSTĘPNE BEZPROBLEMOWO HASŁO, POZWALA NA SZYBKĄ BUDOWĘ WŁASNEJ SIECI INTERNETOWEJ POPRZEZ TEGO TYPU MIEJSCA USŁUGOWE. TO NIEZMIERNIE UŁATWIA KOMUNIKACJĘ, SZCZEGÓLNIE TYM OSZCZĘDNYM I NISKOBUDŻETOWCOM.
NANG RONG
 • ZABRAKŁO NAM KASY W NIEDZIELĘ. ZNALEZIENIE W TYM MIEJSCU KANTORU GRANICZY Z CUDEM. OCZYWIŚCIE MOŻEMY PODEJŚĆ DO NAJBLIŻSZEGO ATM I WYCIĄGNĄĆ KASIORKĘ ZE ŚCIANY, ALE WTEDY ZA TAKĄ OPERACJĘ ZAPŁACIMY 2 RAZY WIĘCEJ NIŻ ZA OBIAD DLA DWOJGA (220 THB) .WPADAMY NA POMYSŁ, BY ZROBIĆ ZAKUPY W JEDNYM ZE SKLEPÓW SIECI 7/11. SĄ TAM NIEZŁE CENY, A POZA TYM NA PEWNO AKCEPTUJĄ KARTY. W JEDNYM Z NICH ROBIMY ZAKUPY I … – NIE MOŻEMY PŁACIĆ KARTĄ. WIDAĆ NA PIERWSZY RZUT OKA, ŻE MAJĄ PROBLEM NIE TYLKO Z ANGIELSKIM, ALE I Z NOWYMI TECHNOLOGIAMI. W KOLEJNYM 7/11. OD RAZU PO WEJŚCIU USTALILIŚMY ICH REGUŁY GRY KARTAMI KREDYTOWYMI. TYM RAZEM ZAŁOGA SKLEPU MIAŁA JAKIEŚ POJĘCIE O OBROCIE BEZGOTÓWKOWYM. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O LIMICIE FINANSOWYM JAKI TRZEBA PRZEKROCZYĆ, BY MÓC UŻYĆ KARTY (300 THB).
  PO STARANNYM SPRAWDZENIU OFERTY JEDZENIOWEJ POSTANOWILIŚMY ZAGLĄDNĄĆ JESZCZE NA KONIEC DO TESCO EXPRESS. BINGO!!! TO NAJLEPSZA DECYZJA WIECZORU. W TESKACZU WSZYSTKO BYŁO TAŃSZE, NIE WSPOMINAJĄC O BRAKU JAKICHKOLWIEK LIMITÓW FINANSOWYCH. UWAGA: SKLEPY SIECI 7/11 SĄ W TAJLANDII NA KAŻDYM KROKU. JEDNAK ZDECYDOWANIE TANIEJ DOSTANIESZ RÓŻNE NAPOJE, W TYM WYSOKOPROCENTOWE W TESCO EXPRESS (PŁACĄC KARTĄ BEZ PROBLEMU) LUB INNYCH TEGO TYPU LOKALNYCH SKLEPACH.
 • WYMIANA DOLARÓW W BANKU. UZBRÓJ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ. PRZYGOTUJ: PASZPORT, ADRES HOTELU W KTÓRYM MIESZKASZ I JEGO NUMER TELEFONU. MOJA WYMIANA TRWAŁA 30 MINUT. ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA.
SURIN
 • PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU ZNALEŹLIŚMY TYLKO JEDEN PUNKT WYMIANY WALUT. TO KRUNG THAI BANK WSPÓŁPRACUJĄCY Z WESTERN UNION. NA WPROST SZPITALA I STOJĄCEJ OBOK SZKOŁY. (LUCK MUANG Rd.). KURS ZDECYDOWANIE NIŻSZY OD TYCH Z ZACHODNIEJ CZĘŚCI TAJLANDII, ALE LEPSZEGO NIE WIDZIAŁEM.
 • JEŻELI NIE CHCE SIĘ ZWIEDZAĆ OKOLIC TO POBYT W SURIN MOŻNA OGRANICZYĆ DO JEDNEJ NOCY. WARTO ZOBACZYĆ KARMIENIE SŁONI. JEST TO FANTASTYCZNE WIDOWISKO. NIEDZIELNA PARADA TO PRZEDSTAWIENIE HISTORYCZNO-CYRKOWE, PO KTÓRYM MOŻNA SPOKOJNIE JECHAĆ DALEJ. ALE TEGO NIE WIEDZIELIŚMY …

PRZYKŁADOWE CENY

BANGKOK
DOJAZD NA TARG 44 THB
KURCZAK 40 THB
SAŁATKA Z PAPAI 50 THB
SODA 8 – 10 THB
PIWO 50 – 80 THB
WC 3 – 5 THB
SOK 60 THB
ŚNIADANIE  70 THB / 2 os.
ICED COFFEE 20 – 45 THB
BOCZEK 10 THB
BILET WAT PHO 100 THB
DINNER PAD THAI Z KREWETKOSAMI 75 + MISKA WĄTRÓBEK I MISKA ?? 80 = 155 THB
TRAMWAJ WODNY 15 – 20 THB +
BTS 16 – 56 THB
BILET WAT 20 THB
DINNER 100 + 100 + 100 + 30 (2 × SODA) = 330 THB
PAŁAC KRÓLEWSKI BILETY 500 THB
AUDIO GUIDE W PAŁACU 200 THB
LODY 40 THB
SOK 40 THB
PIECZONE UDKO KURCZAKA NA TARGU 20 THB
KRAWAT U ULICZNEGO SPRZEDAWCY 100 THB
ŚNIADANIE RYŻ Z JAJKIEM 20 THB
MLEKO 1 L 26,5 THB
PIEROŻKI PORCJA 30 THB
POMELO 25
BILET ZŁOTY BUDDA 40 THB
METRO 19 THB
KOLACJA ULICZNA 5 + 10 = 15 THB
ŚNIADANIE 2 os. 60 + 80 = 140 THB
BILET DOM JIMA THOMPSONA 150 THB
NOCLEG KLEAN RESIDENCE 790 THB
SMUTHIE ARBUZOWE 35 THB
DINNER W GREENHOUSE RESTAURANT – (INTERNATIONAL FOOD COURT) NA IV p. MBK CENTER 542 THB
DOJAZD LOTNISKO 93 THB
CHIANG MAI
NOCNY BAZAR CHANG CHLAN Str. – OBIAD (SAŁATKA Z PAPAI 50, KIEŁBASKA 30, PIWO 95, GREEN CURRY 180, KALMAR W ZIELONYM CURRY 180) 535 THB
KHAO SOY FUENG FAH – OSTRO DOPRAWIONA ZUPA Z BAWOLEGO OGONA + SODA 135 THB
PIECZONY BANAN ULICA 10 THB
SODA WATER 1/3 l. 8 – 9 THB
ULICZNE KIEŁBASKI CHIANG MAI 20 THB
GRILL KURCZAK 25 THB
GRILL RYBA 15 THB
PIWO TESCO 52 THB
AVOCADO SMOOTHIE 35 THB
7/11 – WHISKY BLEND 285 1 l 380 THB
MANGO SMOOTHIE I MANGO COCONUT MILK 60 + 75 THB
ZIELONA HERBATA + MANGO SMOOTHIE 2 × 30 = 60 THB
KANCHANABURI
HERBATA 25 THB
KAWA 2 x + HERBATA + 2 x KIEŁBASKI 96 THB
OBIAD: 2 x 30 + 5 + PIWO 35 + 35 = 135 THB
OPIEKANE ŁAPKI KURZE 10 THB
POMELO 60 THB
WC 3 THB
KOH CHANG
TAXI SHARE NA LONG BEACH 100 THB / os.
HOTEL 500 THB /DOBA
DINNER 2 os. 150 – 190 THB
WODA SODOWA – BUTELKA 9 – 10 THB
LÓD 10 THB
DINNER 2 × PIWO 160 + 2 × WINO 200 + RYBA Z GRILLA 300 + SAŁATKA Z SEAFOOD 120 = 800 THB
KĄPIEL ZE SŁONIAMI 1000 THB / os.
WYNAJEM LEŻAKA NA LONLEY BEACH 50 THB
ŚNIADANIE 50 THB / os.
HERBATA 30 THB
RUM 300 THB / 1 L
AUTOBUS DO BANGKOKU 550 THB
ŚNIADANIE 230 THB
NANG RONG
P. CALIFORNIA GH 400 THB
WYNAJEM HONDA 300 THB
WSTĘP 2 PARKI HISTORYCZNE 150 THB
SUKHOTHAI
KOLACJA I ŚNIADANIE DLA DWÓJKI SKŁADAJĄCE SIĘ Z GOTOWYCH DAŃ KUPIONYCH NA MIASTECZKOWYM TARGOWISKU 242 THB
ŚNIADANIE NA TARGU 120 THB
PIWO BUTELKA 59 – 60 THB
COCA COLA MAŁA BUTELKA 25 THB
SKUTER 200 THB / DZIEŃ
PALIWO – CAŁY DZIEŃ JAZDY 75 THB
7 MAGNESIKÓW NA LODÓWKĘ 100 THB
SKLEP 7/11 – 2 × SODA + LÓD 36 THB
8 SUSHI 40 THB
KOLACJA + ŚNIADANIE DL DWÓCH OSÓB – 2 × KIEŁBASKI 20 + POMIDORY 10 + 2 × SAŁATKA Z PAPAI 60 + SAŁATKA 40 + POMELO 20 + MANGO 20 + 6 × OŚMIORNICZKI Z GRILLA 60 = 270 THB
POMELO 40 THB
RUM 1 L 285 THB
COLA + PEPSI (PUSZKI) 19 THB
KOLACJA + ŚNIADANIE DLA DWOJGA : SUSHI 10 + WARZYWA 20 + SAŁATKA Z PAPAI 30 + SAŁATKA Z PAPAI Z JAJKIEM 40 + KIEŁBASKI 12 + Z RUSZTU 100 + Z RUSZTU PODROBY 10 + 3 JAJA Z RUSZTU 20 = 242 THB
WODA SODOWA BUTELKA 8 THB
PROSZEK DO PRANIA 10 THB
PRANIE 30
SUKHOTHAI HISTORICAL PARK 100 THB
TRAMWAJ HOP IN HOP OFF w/w 60 = 120 THB
SURIN
KAWA NA DWORCU AUTOBUSOWYM 15 THB
TUK-TUK DWORZEC AUTOBUSOWY HOTEL 100 THB
TAXI WIELOOSOBOWE 20 – 35 THB
TUK-TUK 35
KULKA RYŻOWA 10 THB
ROBAKI-SZARAŃCZA 20 THB
CZOSNEK + PAPRYCZKI 4 × 5 = 20 THB
GOLONKA 40 THB
DINNER BUFET 2 × 220 + PIWO 75 + 2 × SODA 30 = 575 THB
WSTĘP JARMARK 20 THB
OŚMIORNICZKI 5 THB
KALMARY 3 @ 100 THB
FASZEROWANA ŻABA 50 THB
KREWETKI XL W PANIERCE 6 @ 100 THB
PIWO 55 THB
AUTOBUS DO NANG RONG 70 THB